Ma még nem hozott sikert a kettőzött akarás: Bicskei TC-Lajoskomárom 0-2 (0-0)

Első ízben osztályozzuk is labdarúgóink teljesítményét!

2015. augusztus 30. - ventil66

dscf2394.JPGA Márton Imre vezette labdarúgó szakosztály, a pályamunkások és a B-közép szurkolói derekas munkát végeztek az elmúlt napokban. Az önkormányzat segítségével kitűnő gyep várta a csapatokat, a mérkőzés alatt pedig már rotyogott a bográcsban a finom paprikás krumpli, amihez a mérkőzés után friss fehér kenyér és pogácsa, illetve savanyúság járt. Nem sokon múlt, hogy jobb hangulatú vacsora legyen belőle!

A frissen feljutott Lajoskomárommal szemben csaknem a megszokott gárdával álltunk fel, mindössze Vörös hiányzott, viszont visszatért Jelinek és Miklós - utóbbi korábbi kapus tevékenysége után nem is akárhová, a balhátvéd posztjára. Kovács Attila és Lakatos Áron révén két frissen igazolt labdarúgónk is helyet foglalt a kispadon. Sólyom viszont lázasan is vállalta a játékot a bicskei színekért.

Már a 2. percben helyzethez jutottak a vendégek! Csizmadia lesgyanús helyzetben lépett ki, ám 1 méterrel elvétette a jobb alsó sarkot. Ezután hosszú ideig mezőnyjáték folyt, a kapuk ritkán kerültek veszélybe. A következő említésre méltó esemény a 26. percben egy alapvonali beadást Szakáts ordító helyzetben 4 méterről fejelt mellé, egy perccel később ugyanő lábbal veszélyeztetett, ám Bognár Dezső bravúrral védett. A 28. percben ellentámadásunkból Oláh sajnos nem jutott lövéshez ígéretes pozícióból. A 32. percben Paluska lőtt keresztbe 15 méterről, labdája alig kerülte el a jobb alsó sarkot. A 36. percben vendégszöglet után Juhász fejesét ismét bravúrral védte Bognár. A 39. percben lajoskomáromi rohamok után egy kifejelt labdát Kövecses kapásból 12 méterről zúdított fölé. A 42. percben Miklós Balázs 20 m-es szabadrúgását Kajári nem kis kockázatot vállalva lábbal hárította. A 44. percben Szili lecsúszott beadását kellett Bognárnak nyújtózkodva fölé tolnia. A nagy hőségben minden esélyünk megvolt első pontunk vagy pontjaink megszerzésére.

A 47. percben ismét Kövecses veszélyeztetett, 25-ről bombázott jócskán mellé. A 49. percben a vendégek már meccslabdát hibáztak el, Juhász lapos beadását Reichardt az ötösről csúnyán fölé vágta, nagy helyzet volt! Sajnos az 52. percben ugyanő már nem hibázott, a sokadik vendégszögletet követően magasra felugorva, senkitől sem zavartatva fejelt a bal alsó sarokba (0-1). A 61. percben Jelinek cselezgetett a tizenhatoson, lekészítését Molnár 20-ról durrantotta mellé. A 63. percben Kovács 30 méterről szánta el lövésre magát és a labda a keresztlécünkről a gólvonal elé, majd a mezőnybe vágódott. A 78. percben Vései egy 22 méteres szabadrúgásból döntötte el a 3 pont sorsát, lövése a jobb alsó sarokban kötött ki (0-2). A 84. percben lendületét vesztett csapatunkkal szemben ismét vendéghelyzet alakult ki, egy baloldali beadást Juhász közelről fejelt fölé, majd 3 perccel később Reichardt távoli lövése volt a meccs utolsó mozzanata. Altorjay játékvezető érthetetlen módon az ivószünetet nem hozzáadva a játékidőhöz, a 87-ik percben lefújta a bajnokit.

Első alkalommal osztályozzuk is a pályára lépők teljesítményét, amelyhez fontosnak tartjuk megemlíteni, hogy az osztályzatok kizárólag a szerkesztőség munkatársainak vagy az általa felkért újságírók véleményét tükrözik, nem pedig a szakvezetését vagy klubvezetését.

Bicskei TC: Bognár 7 - Szarvas 6, Bencze 5, Máté 6, Miklós 6 - Oláh 4, Németh 5, Molnár 5, Vincze 6 - Sólyom 5, Jelinek 5. Csere: Kovács (-).

A forduló további eredményeihez, a bajnoki tabellához és helyszíni fotóinkhoz kattints!