Elegáns visszavágás az okos gólok mérkőzésén: Bicskei TC-Sárszentmiklós 4-0 (1-0)

2016. május 01. - ventil66

dscf8298.JPGNem bízta a véletlenre a Bicskei Torna Club vezetősége a körítést! Vadonatúj melegítő garnitúrában futottak ki a bicskei fiúk a zöld gyepre melegíteni Frank Norbert csapatának zenéjére, akik fantasztikus hangulatot varázsoltak a Kerecsendi Kiss Márton utcai stadionba. Altorjay Áron sípszavára a tavasszal mindenkire veszélyes Bicske ismét a győzelem reményében fogadta az évek óta stabil teljesítményt nyújtó Sárszentmiklós csapatát. A mérkőzés előtt így szólt a Himnusz:

Óvatos játékkal indított mindkét gárda, az első említésre méltó eseményre 9 percet kellett várni, ekkor Szilágyi játszotta magát tisztára a kaputól 18 méterre, azonban lövése a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. Egy perccel később Szarvas küzdött meg a labdáért, Mórihoz passzolt, akinek 20-ról leadott bombája fölé szállt. A 12. percben bal oldali hazai akció során Móri lapos beadását Németh 17 méterről lőtte fölé. A 17. perc hozta az első bicskei szabadrúgás lehetőségét, Móri buktatása után Köntös állhatott a labda mögé, elsőre a sorfalba, másodjára csúnyán fölé durrantott. A 28. percben megszerezte a hőn áhított vezetést a hazai csapat! Varga ügyesen ugratta ki Mórit középen, aki 14 méterről ballal okosan csavart a jobb alsó sarokba (1-0).

A 33. percben Meggyes bal oldali beadását Varga egy igazítás után 7 méterről vágta a védőfalba, nagy helyzet volt. A 41. percben ismét Móri próbálkozott ezúttal 25 méterről, majd a 44-ikben Meggyes ívelt kapura egy szabadrúgást vagy 45 méterről, Lieszkovszky kapust jócskán meglepte a felpattanó labda, hiszen kézzel és lábbal, üggyel-bajjal hárította a támadást. Megérdemelt bicskei vezetéssel, mérsékelt színvonalú első félidő után vonultak öltözőbe a csapatok.

A 48. percben Szarvas beadása sikeredett magasra a felugró Meggyesnek, egy perccel később Csendes 28 méteres lövése szállt fölé. Az 51. percben a korábbi bicskei, ezúttal már vendég színekben futballozó Bezerédi forgatta meg a hazai védelmet, azonban közeli lövése fölé szállt. Az 54. percben Varga 22 méteres lövése pattant a bal kapufáról mellé, egy perccel később pedig Móri 17 méteres lövése tévesztett célt. Az 56. percben Bezerédi közeli lövését hárította bravúrral Milinte. A 67. percben Csendes előre ívelését Meggyes parádés mozdulattal fejelte futtából középre, s Némethnek nem okozott gondot 2 méterről a hálóba bólintani (2-0), szépségdíjas akció volt!

A 68. percben egy támadás során 2 kapufát is fejeltek a bicskei játékosok, előbb Németh, majd Csendes bólintott a felső lécre.  Az ellentámadásból a vendégek veszélyeztettek és újra Milinte bravúrja kellett a bicskei háló érintetlenségéhez. A 72. percben Bezerédi 6 méteres lövését Máj az utolsó pillanatban blokkolta. Németh és Szarvas távoli próbálkozásai után végképp eldőlt a meccs, amikor a 80. percben a csereként beállt Antoni a kaputól 17 méterre kapta meg a labdát és nem variált, egyből lőtt, a védőjén megpattanó labda akadálytalanul jutott a jobb alsó sarokba (3-0). És még nem volt vége! A 89. percben a beívelt szöglet után Sötét fejelt közelről a hálóba (4-0), megadva ezzel a kegyelemdöfést a sárszentmiklósi alakulatnak.

Összességében az első félidőt átalvó sárszentmiklósi csapat nem tudott méltó ellenfele lenni a győzelmet jobban akaró és minden csapatrészében jobb bicskeieknek, akik ezzel visszavágtak az őszi zakóért (0-13) és minden bizonnyal most már megőrzik első osztályú tagságukat.

Folytatás jövő szombaton 17.00 órától Ercsiben, ahol a tavasz két legeredményesebb alakulata csap össze!

Bicskei TC-Sárszentmiklós 4-0 (1-0) Vezette: Altorjay Áron Gellért (Szűcs László, Dinnyei Norbert)

BTC: Milinte 7 - Szarvas 6, Sötét 7, Máj 6, Köntös 7 - Szilágyi 6, Csendes 6 - Meggyes 6, Móri 7, Varga 6 - Németh 6. Csere: Antoni 7 (71.p.), Máté 0 (85.p.), Oláh 0 (89.p.), Marton, Bencze, Moravecz B., Moravecz T. Edző: Raffai Rudolf. A forduló további eredményeihez, az aktuális bajnoki tabellához és további helyszíni fotóinkhoz kattints!