Tudtad, hogy Bicskének Magyar Kupa-győztes, válogatott és EB/VB-résztvevő downhill kerékpáros versenyzője is van?

Cikkünkből megtudhatod, hogy ki ő!

2016. augusztus 24. - ventil66

sanremo_edzotabor_2.jpgFőhősünk 23 éves, Bicskén él, civilben a VIVBER Kft-nél minőségellenőr, másodállásban pedig hétköznapi kerékpározók nem mindennapi igényeit szolgálja ki a Kero Bike kerékpárszaküzletben és szervízben Igen, ő Keresztes Péter Magyar Kupa-győztes, válogatott downhill kerékpár versenyző, aki hatalmas kihívásoknak néz elébe a közeljövőben. De hallgassuk monológját.

"Az idei szezonban két fontos sorozat volt, az egyik a hosszú évek után újra megrendezésre kerülő Magyar Kupa sorozat, a másik pedig az EB-re illetve a VB-re való kijutáshoz szükséges válogatottság elérése. Néhány szó a Magyar Kupáról: a kupasorozat 4 fordulós, ahol az időmérő és a döntő legjobbjait egy egységes pontrendszer alapján rangsorolják, amiből aztán az utolsó verseny végén kiderül, ki lesz az összetett győztes. Minél gyorsabbak vagyunk, annál jobb helyezést érünk el a versenyen és annál több pontot szerzünk a pontrendszerben.kekes_mamagyar_kupa.jpg

EB/VB válogató: 5 fordulós küzdelem, mindig a múlt évi és az ez évi DH országos bajnokság benne van illetve más rangos akár nemzetközi versenyek is. Ugyanazon az elven pontozódik a sorozat mint a magyar kupában, de itt nagyobb a tét. Költségtérítéses kijutás az Európa-bajnokságra illetve a világbajnokságra. Az idei szezonomról röviden: nehezen indult a szezonban a pontszerzés, mivel a tavalyi bajnokságból szinte 0 pontot hoztam, sajnos a döntő körömben lefordult a gumim, így felnin kellett teljesítenem a verseny végét. A cikk folytatásához kattints!

Sok dolog nehezítette az idei évi versenyzésemet, többek közt egy főállás mellett üzemeltetni a KeroBike-ot és eközben kellő hangsúlyt fektetni a bringázásra, egyedül nem is sikerült volna, ezért segítségre volt szükségem az edzések terén. Szerencsére ezt a kérdést hamar kipipáltam Oláh Adri személyében, akivel sikerült összeegyeztetnem az életvitelemet az edzéseimmel. Átbeszéltük, hogy ez a sport milyen fizikai erőnlétet igényel és hogy mennyi időm marad erre. Adri nagyon rugalmasan tud alkalmazkodni, ami számomra elengedhetetlen, másképpen nem tudnék ilyen aktivitással készülni a versenyekre. Adrival edzés közben mindig jó a hangulat, amíg én szenvedek, ő jókat kacag rajtam. Az év elején Olaszországban voltunk edzőtáborban, ahol nagyon szépen mutatkozott a mért edzéseimen, hogy nem volt hiábavaló a felkészülés, körről körre gyorsultam és hagytam le a közel 5 perces pályán a többieket.2015_orszagos_bajnoksag_felnin_a_dontobe.jpg

Több sem kellett, a motivációm még nagyobb lett, igyekeztem még több időt szánni az edzésre és a bringázásra, hogy az igazán fontos versenyeken jól tudjak szerepelni. Aztán jöttek sorba a versenyek és fokozatosan az eredmények. A hazai és nemzetközi válogatás sokszor párhuzamban futott, tehát volt olyan Magyar Kupa-forduló, ami VB válogató is volt egyben. A Magyar Kupában a négy fordulóban sikerült egy 3., egy 1., egy 4. és még egy 1. helyet szereznem. Az eddigi sérülésmentes szezonomnak és a körülöttem lévő emberek váltakozásának köszönhetően toronymagasan sikerült megnyernem a Magyar Kupa összetett győztes címét.

Év elején a válogatottságom még kérdéses volt, de ahogy jöttek a versenyek, látszott, hogy szépen tűnik el a tavalyi évről hozott hátrányom. Sikerült jókat bringáznom a válogató sorozat futamain, aminek úgy tűnik, meglett az eredménye, hiszen sikerült ezt is megnyernem, így elsőként utazhatok a kontinensbajnokságra illetve két héttel később a világbajnokságra. Nincs más hátra, gőz erővel összpontosítok a két viadalra, ha minden jól megy, zárásként az Európa Kupa utolsó állomásán is részt veszek, amit az ausztriai Leogangban rendeznek."

Péter, ehhez csak annyit tudunk hozzá tenni, hogy gratulálunk, egész Bicske büszke rád, nagyon szurkolunk neked, figyeljük az eredményeidet és természetesen beszámolunk olvasóinknak azokról. Íme a további bringás és nem csak bringás fotók!