Ha én Rózsa volnék...

Sportközpont-avató csontzenével: Martonvásár-Bicskei TC 2-1 (0-1)

2016. október 22. - ventil66

dscf1955_1.JPG...biztosan lelkiismeretesen felkészülnék egy szikrázó megyei első osztályú rangadóra, idejében megfékezném a gyepen a testi épséget súlyosan veszélyeztető megmozdulásokat, következetesen betartanám az írott szabályokat és ennek megfelelően - mérlegelés nélkül - alkalmaznám a színes lapokat, igyekeznék végig akcióközelben maradni és együttműködni a partjelzőimmel, de legfőképpen félretenném ilyenkor a rám jellemző ripacskodó, burleszkszerű (időnként játékosokat méltóságukban is sértő) játékvezetői stílust, amit tudásom és felkészültségem aztán végképp nem indokol.

De nem vagyok Rózsa és nem lettem játékvezető sem.

Szombaton a martonvásári Horváth Ottó Sportközpont átadását övező ünnepélyes rendezvények sorában került sor a Martonvásár-Bicskei TC rangadóra, ami az előzetes esélylatolgatások és a tavaszi meccs emlékeinek (0-3) tükrében szikrázó összecsapásnak ígérkezett. Raffai Rudolf vezető edző a Milinte 5 - Máté 5, Sötét 6, Máj 5, Köntös 5 - Deák 4, Bognár 4 - Katona 4, Móri 5, Varga 4 - Németh 6 összeállítású kezdőt nevezte, csereként Rados 4 (60.p. Katona helyett) szerepelhetett.

A 7. percben Móri két pazar csel után 26 méterről lőtt, a hazai hálóőr Nagy vetődve védett. A 14. percben Varga felívelt szabadrúgása centiméterekkel kerülte el a ziccerben felugró Katona fejét. A 20. percben a Németh buktatásáért megítélt szabadrúgást Bognár végezte el a 16-os sarkánál és lövése a felső lécről vágódott a kapu fölé. A 36. percben Magyar Balázs kapott sárgát a Köntössel szembeni csúnya szabálytalanságáért. Három perccel később vendégtámadás végén Móri balról, éles szögből lőtt centikkel a bal kapufa mellé. A 43. percben megszerezte a vezetést a Bicske! Egy bal oldalról beívelt szabadrúgást Nagy röviden és rosszul ütött ki, Németh keselyűként csapott le a labdára és a bal alsóba gurította (0-1). Gladiátorok küzdelme zajlott a pályán az első játékrészben és időnként nehezen ment az indulatok féken tartása is.

A 48. percben Kanyó gyalulta a földbe Mórit, megúszta sárgával annak ellenére, hogy utána még ő fenyegetőzött keresetlen maffia-stílusban. Az 53. percben hazai szöglet után Bajor fejelt teljesen üresen 10 méterről fölé. Egy perc múlva Varga lépett ki a bal oldalon, futtából 16 méterről lőtt, de Nagy kiütötte a játékszert.  Nem sokkal később Bognár majd Varga kísérletezett távolról. Jó iramú, lüktető meccs lett az első félidei visszafogott játék után. A 65. percben a bicskei nevelésű Szabó Balázs is beállt a hazaiakhoz, utóbb kiderült szerencsét hozott az addig meddő martoniaknak. A 71. percben Bajor lódult meg a jobb szélen, pontos beadása után Kanyó kicselezte védőjét és higgadtan a kapuba lőtt (1-1).

A 79. percben eldönthette volna a Bicske! Móri-szabadrúgás után Köntös lőhetett 6 méterről, de az utolsó pillanatban közbenyúlt egy védő lába. A 80. percben a ziccerben kilépő Némethet lökte fel Udvaros a büntetőterületen belül, Rózsa játékvezető sípja néma maradt - helyette következett hosszas és teátrális magyarázkodása. Megjött az étvágy és a 85. percben megszerezte a győztes gólt is a hazai gárda! Szöglet után a korábban szintén Bicskén játszó Radics emelkedett a legmagasabbra és 5 méterről védhetetlenül bólintott a kapuba (2-1).

A finisre már csak Hermann vendégtábort hergelő, büntetlen beszólogatása és mutogatása valamint a műsorközlő hangos - 0 perc hosszabbítást indítványozó -  javaslata maradt. A Martonvásár agresszívebb játéka és hajrábeli frissessége miatt rászolgált a győzelemre, de ismét bebizonyosodott, hogy Rózsa József játékvezetőnek egy ilyen szintű megyei rangadó levezetése egész egyszerűen meghaladja a felkészültségét. Nem rajta múlt, hogy nem fulladt botrányba a találkozó és nem kellett mentőt sem hívni. A Bicske nem bírta el négy sérült játékosának hiányát.

Néhány órával korábban az ificsapat 1-0-ás vezetésről Kápolnásnyéken szenvedett 5-1-es vereséget.

A BTC-re szerdán 13.30 órakor kupacsata vár hazai pályán a Szigetszentmiklósi TK ellen a 32 közé jutásért, míg vasárnap ugyancsak 13.30-kor a Gárdony-Agárd érkezik. CSAK A BICSKE! További helyszíni fotóinkhoz kattints!