Lemásolták az évszázad mérkőzését: Lovasberény U16-Bicskei TC U16 3-6 (2-4)

2017. szeptember 25. - ventil66

dscf4818.JPGAz elszántabb futballrajongók pontosan tudják, hogy 1953. november 25-én az Évszázad Mérkőzésén a londoni Wembley-ben 105.000 néző előtt Puskásék 6-3 (4-2) arányú sikerrel fosztották meg az angolokat veretlenségüktől.

Nos a serdülők vasárnapi bajnokija színvonal tekintetében némiképp elmaradt a 64 évvel ezelőtti összecsapásétól, ellenben Lovasberényben a fiúknak sikerült a félidei és a végeredményt is éppen ilyen arányban hozni. Csicsai Károly edző Bicskéje a Czipóth - Molnár, Pintér,Csákvári, Haász - Sipos, Johan, Szilágyi, Hajdu - Müller, Máté összeállításban kezdett, míg csereként Horváth, Gyuricza, Járóka és Borsos is lehetőséget kapott.

A fiúk gyorsan elhúztak Máté és Hajdu góljaival 2-0-ra, de sikerült visszahozni a Lovasberényt a meccsbe két bekapott góllal. A félidő derekán aztán már Szilágyi és Sipos is beköszönt és mindeközben - a szakmai stábot őrületbe kergetve - még két tizenegyest is kihagytunk Máté és Szilágyi révén.

A második félidőben Szilágyi - jóvá téve hibáját - kétszer is megvillant, így annak ellenére biztossá tette a bicskei U16 idei első győzelmét, hogy az utolsó félórában már nem esett újabb gól. A hétvégén szabadnapos a csapat, folytatás október 8-án Martonvásárban!