Klinger-parádé döntötte el az idénynyitó főpróbáját: Bicskei TC-Tordas SE 6-1 (2-0)

A szünetben beállva két góllal és egy gólpasszal remekelt a 20 esztendős balhátvéd!

2018. február 04. - ventil66

dscf6379.JPGCsípős hidegben, de remek minőségű pályán fogadta szombaton délelőtt a BTC azt a Tordast, amely ellen fájó pontokat hagyott ott az őszi idénynyitón (0-0) és amely csapat három korábbi bicskei játékossal a soraiban (Barbai Gábor, Szabó Tamás és Szabó Balázs) fog érkezni Bicskére március 11-én vasárnap 15.00 órára, a tavaszi rajtra.

Móriék a Marton (Peinlich D. 60.p.) - Solt, Sötét, Máj, Köntös (Klinger 46.p.) - Katona (Peinlich Sz. 46.p.), Harangozó, Molnár V., Móri, Kiss - Tornyai összetételű csapattal lendületesen kezdtek és igyekeztek korán eldönteni a mérkőzést. A 4. percben Móri fülelt le egy rövid passzt és átadásából Molnár V. helyezett a kapu közepébe (1-0), hat perccel később pedig Molnár V. remek ütempasszával Katona lépett ki jól és helyezett a kapu jobb oldalába (2-0). A félidő hátralévő részében hiába űzte-hajtotta Korolovszky Gábor vezető edző tanítványait, a felzárkózás nem sikerült, a szünetet a pálya szélén töltötték a csapatok. Móri Tamás a biztos vezetés ellenére igyekezett felrázni csapatát és aktívabb játékra ösztönözni. Folytatáshoz kattints!

A szünetben beálló 20 esztendős balhátvéd Klinger János parádéjával indult a második játékrész. Az ezúttal feljebb tolt bekk gyakorlatilag bal oldali futóként bőven lehetőséget kapott a támadáselőkészítésre, számos jó beadással illetve lövéssel jelentkezett a mérkőzésen és a 48. percben mindjárt egy 20 méteres, jobb sarkos, védhetetlen bombagóllal növelte a hazai előnyt (3-0), majd az 53. percben egy szöglet utáni kapáslövéssel Szmok szerezte meg a vendégek becsületgólját (3-1). Négy perccel később Klinger adott pontos passzt az igen aktív Peinlich Szilárdnak, aki második próbálkozásra már el tudta tolni a kapus mellett a játékszert és a hálóba helyezett (4-1).

Ekkor már sorra futottak a gördülékeny támadások mindkét oldalon, fellazult a középpálya, de ettől lett élvezetes a találkozó. A bicskeieknél jól zárt a védelem, a rutinos játékosok közül mindenki hozta az elvárható szintet, a cserék is jól szálltak be és Klingeren kívül nagyot játszott a középpályán a szintén fiatal Harangozó Dávid is. Negyedórás gólcsend után a 72. percben a jókor jó helyen tartózkodó Tornyai értékesített egy lecsorgó labdát (5-1), majd a 83. percben Klinger állította be a végeredményt közelről, a Máj fejese után elé kerülő labdából (6-1).

A jelen lévő nézők jól szorakoztak és bizonyára a tavaszi idénynyitón is elégedettek lennének hasonló eredménnyel, de tudjuk, hogy a tétmérkőzés mindig más és ezért is helyén kell kezelni a szombati eredményt. A jó teljesítmények mindenképpen bizakodásra adnak okot. Folytatás jövő szombaton 10.00 órakor a Mányi TK ellen újra hazai pályán! További fontos információ, hogy megkezdődött a bicskei idénybérletek kedvezményes árusítása, amelyről ITT olvashatsz. További helyszíni fotóinkhoz görgess!