Peinlich Szilárd vezetésével tovább robog a Bicske-expressz: Bicskei TC-Polgárdi VSE 4-0 (3-0)

2018. május 14. - ventil66

dscf7018.JPGNem egyszerű a "minden meccset meg kell nyerni" érzéssel készülni és pályára lépni, de egy jó megyei első osztályú focistának ezt is el kell bírnia. Dragan Vukmir csapata újabb nyerhető mérkőzést játszott vasárnap késő délután és némi kivárás után magabiztosan be is húzta a kötelezőt. Nagy meglepetést nem hozott az összeállítás, nem változtatott a Mester, így a BTC a Milinte 0 - Solt 6, Sötét 7, Burucz 7, Facskó 6 - Harangozó 6, Molnár 6 - Tornyai 7, Móri 6, Peinlich 8 - Dombai 6 összetételben kezdett, csereként Máj 6 (57.p. Harangozó helyett), Németh 6 (57.p. Dombai helyett), Katona 7 (64.p. Molnár helyett), Klinger 0 (83.p. Facskó helyett) és Cserkuti 0 (87.p. Peinlich helyett) kapott játéklehetőséget. Folytatáshoz kattints!

A tigers-es (azaz B-közép keltette) hangulatban és nyárias melegben indult a mérkőzés. Az 5. percben Tornyai 22 méteres lövését védte a vendégkapus, 3 perccel később Peinlich trafált mellé a tizenhatos sarkáról. A 15. percben Móri lőtt zúgó felső kapufát 21 méterről. Türelmes kivárás után a 35. percben indult be a bicskei henger! Móri buktatásáért Molnár lőhetett szabadot 20-ról, sorfalba lőtt labdája után a kipattanót Peinlich helyezte okosan a jobb alsó sarokba (1-0). A gólt Komjáthy Bence videóján is megtekintheted:

A 39. percben nyögvenyelős támadás végén Tornyai jól passzolt be az alapvonalról, Peinlich pedig az ötösről a kapu közepébe helyezett (2-0). A félidő utolsó percében Szilárd visszaadta a kölcsönt, ezúttal ő centerezett laposan és a második ütemben, üresen érkező Tornyainak nem okozott gondot 8 méterről a jobb alsó sarokba találni (3-0).

Eldőlt a mérkőzés, a sokat futó Polgárdi-játékosok tartották magukat, de a második játékrész már kényelmesebb tempóban zajlott. Az 50. percben Móri 13 méterről bombázott fölé, a 63. percben Solt beadását Németh 2 méterről vágta az oldalhálóba. A 65. percben az egyébként sokat unatkozó Milinte hárított vetődve Farkas elől. A 69. percben Németh-Peinlich összjáték után utóbbi ugratta ki a csereként beállt Katonát, aki ezúttal is megszerezte a maga gólját, 14 méterről a bal alsó sarokba helyezett (4-0). A 82. percben még Kosztolányi két kísérlete érdemel említést, de az eredmény már nem változott.

Összességében a BTC megérdemelten győzött, elsősorban azért, mert viszonylag kiegyenlített időszakban tudta ellenfelet gólokkal sokkolni és védelme ezen a napon különösebb hiba nélkül "nullázott". Folytatás Pünkösd vasárnapján, május 20-án 17.00 órakor a Sárosd csapata ellen! Komjáthy Bence további helyszíni fotóihoz görgess!