Vereség bírói segédlettel: Bicskei TC-Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 1-2 (1-0)

Helyenként nyomasztó mezőnyfölénye és biztató játéka ellenére nem sikerült a pontszerzés a Gyimesi-gárdának

2014. november 02. - ventil66

btc141102.jpgViharos héten van túl a Bicskei TC csapata. Az újabb szövetségi döntés miatti pontlevonás után a tabella utolsó helyéről és új edzői team irányításával vágott neki csapatunk a 12-ik fordulónak. Szeptember 7. óta nem nyertünk, s ebben a helyzetben minden pontra égető szükség van. Az elnökség bölcs döntésének köszönhetően a mérkőzésre ingyenes volt a belépés, s talán ennek is köszönhetően némileg több néző látogatott ki a Kerecsendi Kiss Márton utcai Sporttelepre.

Huszáros BTC-rohamokkal indult a mérkőzés és jellemző, hogy az első 10 percben a vendégcsapat gyakorlatilag nem is jött át a térfelünkre. Ekkor Csapó lőtt 16 méterről alig fölé. A 16.percben Pozsgai átadását Molnár alig lőtte mellé. A 20.percben ugyanő már nem hibázott. A nagy kedvvel játszó Pozsgai előre ívelését fejjel eltolta a kapus mellett és kisodródva éles szögből a kapu közepébe lőtt (1-0). A 21. és 22.percben a kitűnően védő Miklós előbb egy szögletet majd egy szabadrúgást tornászott bravúrral a kapu fölé. A 27.percben Megyesi 18 méterről leadott lövése alig kerülte el a felső sarkot. Kifejezetten jól futballoztunk ebben az időszakban, jól működött a letámadás, sok labdát szereztünk a középpályán, veszélyes akciók futottak és védőink is pontosan, jól játszva semlegesítették a vendég csatárokat. A kifejezetten jó iramú félidő hajrájában Miklós újabb bravúrokat mutatott be, majd a gárdonyi Janovics az ötösről fejelt fölé. A szünetre megérdemelt bicskei vezetéssel vonultak a csapatok.

A második félidőt ott folytattuk, ahol abba  hagytuk. Mozgalmas támadásaink után egy kósza vendégtámadás során a beívelt labdáért felugró Miklóst szabálytalanul lökték, azonban Rózsa játékvezető sípja néma maradt,s a kapu előtti kavarodás után Csapó a hálóba lőtt (1-1). Rögvest megszerezhettük volna ismét a vezető gólt, azonban a jobbról becenterezett labdát Pozsgai 2 méterről a felső kapufára rúgta, s az ismétlés során a kipattanót a vendégvédők szögletre mentették. Ebben az időszakban szinte percenként alakítottunk ki helyzeteket, előbb Földes hibázott ziccerben, majd Szabó fejelt centimérekkel a kapu mellé. A 77.perc eseményét egy újabb Szabó-fejes jelentette. Rózsa játékvezető ezekben a percekben sem állt a helyzet magaslatán, mert a szájba rúgott Bodort ugyan kétszer is leküldte ápolásra, ám a szabálytalankodó védőt sárga lapra sem méltatta.

A 85. percben szinte a semmiből lőtte a győztes gólt a Gárdony. Egy fejjel megcsúsztatott szögletrúgás után Hushegyi kisodródva, szinte az alapvonalról lőtt a kapunkba (1-2). Ezután Megyesi szöglete kis híján beakadt a hosszúba, majd Szabó újabb fejese jelentette az utolsó helyzetünket. A 92. percben a kiugró Sowunmit buktatta Radics, s a csatár hangos, erősen túlzó jajveszékelését hallva Rózsa piros lappal kiállította védőnket. Ezt már játékosaink sem bírták idegekkel, kisebb tumultus alakult ki, nem sokkal később Rózsa véget vetett a találkozónak. A "súlyos sérült" Sowunmi természetesen a saját lábán hagyta el a játékteret.

Fájó vereséget szenvedtünk ismét, mert kezünkben volt a mérkőzés, sok helyzetet dolgoztunk ki, s a vendégek gyakorlatilag helyzet nélkül lőttek 2 gólt. Ahogy mondani szokták: a bíró sem fújta meg nekünk a hazai pályát, de az egyenlítő gól előtt mindenképpen súlyosat hibázott (az aktuális bíró már nem elöször a bicskei pályán ebben a szezonban - a szerk.). Biztató lehet a jövőre nézve, hogy hosszú periódusai voltak a mérkőzésnek, amikor teljes mértékben uraltuk a mérkőzést, jól is játszottunk és meg voltak a helyzetek is a tartalékos összeállítás ellenére. Összességében élvezetes mérkőzést láthatott a publikum, amihez sajnos az indiszponált játékvezető nem tudott felnőni. A forduló többi eredményéhez és az aktuális tabellához kattints!tabella141102.jpg