Véget ért a "hét szűk esztendő": Bicskei TC-Martonvásár 3-2 (1-1)

Óriási akarással küzdő csapatunk hosszú nyeretlenségi sorozatának Oláh Kálmán vetett véget a hajrában!

2014. november 16. - ventil66

IMAG1593.jpgA jó hangulatot - a szakadó eső ellenére - U21-es csapatunk adta meg a martonvásáriak élmezőnybe tartozó hasonló korú csapatának 3-1 (0-1) arányú legyőzésével. Eltiltottjait nélkülöző felnőtt gárdánk nyolcmeccses nyeretlenségi sorozatnak (7 vereség és 1 döntetlen zsinórban) igyekezett véget vetni. Márton Imre szakosztályvezető valamint a szakmai stáb (Gyimesi László, Gujdár Sándor, Nagy Antal) csak a 3 pontot tartotta elfogadhatónak a mérkőzés előtt. Végül így is lett, de lássuk, hogyan!

A 8. percben a ziccerben kiugró vendégcsatár helyzetével indult a mozgalmas mérkőzés, öt perccel később a 22 méterről elvégzett szabadrúgás utáni kipattanót üggyel-bajjal mentettük szögletre. A 15. percben Pozsgai ügyes csel után emelt 12 méterről a vendégkapus kezébe. A 17. percben megszerezte a vezetést a Martonvásár. Egy hosszú előre ívelést védőink elvétettek és Szigeti nem hibázott (0-1).

Ezután nagyobb sebességfokozatba kapcsolt csapatunk, aminek meglett az eredménye. A 32. percben Molnár az előre ívelt labdával balról 10 méterről kilőtte a hosszú sarkot (1-1). A 39. percben a martonvásári Bozsó 30 méterről leadott bombája alig ment fölé. A félidő utolsó eseménye, hogy Bajor 12 méteres lövését kapusunk, Hanus magabiztosan megfogta.

A második félidőt nagy elánnal kezdték fiaink. Az 50. percben egy előre ívelést Oláh Kálmán nagy helyzetben fejjel csúsztatott mellé, egy perccel később 22 méterről alig lőtt mellé. Az 53. percben Hanus a 16-oson kívűl tisztázott lábbal, majd az 56. percben megérkezett a várva-várt vezetés! Pozsgai gyötörte át magát a vendégvédelmen, a hozzá visszapattanó labdát magabiztosan 7 méterről lőtte a hálóba (2-1).

Mindössze 3 percig tudtunk örülni, máris jött az egyenlítés. Egy baloldali beadást követően védőink elvétették a labdát, amit a vendég Hermann közelről a hálóba pofozott (2-2). Hullámzó, élvezetes játék alakult ki a pályán a mély talaj ellenére is. A 61. percben Molnár a meccs legnagyobb helyzetét hagyta ki, a jobbról becenterezett labdát 4 méterről rosszul, cipőjét súrolva tudta csak elérni, kimaradt az ajtó-ablak helyzet!

A 64. percben egy felső kapufánkon csattanó vendégfejest jegyezhettünk fel, 10 perccel később pedig egy vendégkontra utáni lövés védőinket érintve zúgott a felső sarok mellé. Eközben mi is veszélyesen támadtunk, a 76. percben Oláh Kálmán belőtt labdáját Vörös elől mentették szögletre a védők. A 83. percben ritka eseményre került sor, Magyar János játékvezető cipőcserére vonult 2 percre az öltözőbe.

A 85. percben eldöntöttük a mérkőzést. Molnár lövését blokkolták a vendégvédők, de a jókor jó helyen lévő Oláh Kálmán 14 méterről kilőtte a hosszú sarkot (3-2), egykupacban ünnepeltek játékosaink! 94 játékperc után a nézők vastapsa mellett vonultak öltözőbe győztes fiaink.

Összességében a mély talajhoz jobban alkalmazkodó, a  második félidőben a vendégkaput folyamatosan nyomás alatt tartó bicskei alakulat kiváló játékvezetés mellett maximálisan megérdemelt győzelmet aratott. Az utolsó helyről elkerülve sikerült kellő önbizalmat szerezni a jövő heti "El Clasico" (Szár-Bicskei TC) mérkőzéshez! Íme a forduló eredményei és az aktuális bajnoki tabella: