Szoros vereséggel kezdtek kézilabdás lányaink: Bicskei TC-Móri KSC 20-21 (13-9)

2015. szeptember 29. - ventil66

csapatkep2015.jpgA 2015/2016-os szezon első fordulójában a Bicskei TC női kézilabda csapata a seregélyesi (tavalyi bajnoki címvédő) és móri (korábban NB II-ben szereplő) lányokból szerveződött MÓRI KSC csapatát fogadta. A mérkőzés előtt sokat foglalkoztunk az ellenféllel. Tudtuk, hogy nem lesz könnyű meccs, hiszen a seregélyesi lányokat ismertük és az a játékoskeret kapott még új játékosokat, így cseréjük is akadt bőven.

Edzésen a gyors labdafelvitelt, keresztpasszokat és a visszarendeződést gyakoroltuk elsősorban. Ennek meg is volt az eredménye, hiszen nagyszerűen kezdtük a játékot, 6-1-es előnynél kértek időt a vendégek, hogy rendezzék soraikat. Ezután elkezdték a felzárkózást, de a bicskei lányok sziklaszilárd védelmének és ötletes játékának nem találták meg az ellenszerét a félidő végéig, így 13-9-es eredménnyel mentünk pihenni.

A második félidő már nem volt ennyire könnyű. A móri lányok felszívták magukat, keményebben, néha túl keményen védekeztek, pontosabban játszottak, aminek eredményeképpen az utolsó 10 percre kiegyenlítettek, majd pár perces adok-kapok játék után átvették a vezetést 2 góllal. Az utolsó percekbe így fordultunk, hatalmas teherrel és elsősorban pszichés fáradtsággal a nyakunkban és sokat hibáztunk mind támadásban, mind védekezésben. Megkezdtük a visszazárkózást, de sajnos lepergett a 30 perc és egy góllal alul maradtunk a vendégekkel szemben, 20-21-re nyert a móri gárda. A mérkőzésen mindkét csapatnak voltak jó és rossz megoldásai, a móri lányok kevesebbet hibáztak a második félidőben, így ők vitték el a 2 pontot.

Kuzma Norbert bicskei edző gondolatai a mérkőzést követően: "Érdekes bírói felfogású, hullámzó teljesítményű meccsen nyert az a csapat, amelyik jobban bírta fizikálisan. Parádés kezdés után a 3-4 gólos előnye megmaradt a csapatunknak a szünetre. Az ellenfél védekezése az új kapus beállásával jobb lett, ami a hazai csapatot elbizonytalanította. Sem a támadás sem a védekezés nem működött úgy, ahogy az első félidőben. Meccs végén átvette a vezetést az ellenfél, amit már nem sikerült visszavennünk." A jegyzőkönyvhöz és a forduló további eredményeihez kattints!

Bicskei TC-Móri KSC 20-21 (13-9)

Bicskei TC: Balogh Katalin 6 gól, Balogh Anita 2 gól, Boros Bernadett 3 gól, Bolba Katalin, Horváth Gabriella, Landszman Réka 3 gól, Lődi Dalma, Klupács Anikó 1 gól, Pordán Adrienn, Szalma Adrienn 2 gól, Szalma Krisztina 3 gól, Szöllősi Eszter, Szűcs Judit, Tordané Varga Ildikó

Móri KSC: Kerék Gabriella, Stettner Judit, Csepregi Andrea 3 gól, Szepesi Marianna 1 gól, Frem Melinda, Vizi Melinda 1 gól, Kovács Adrienn 7 gól, Tényi Edina 1 gól, Lénart Tünde 7 gól, Kiss Henrietta 1 gól, Orbánné Zsanett, Nagy Mária, Gosztola Petra.

A hétvégi forduló további eredményei: Martonvásár-Soponya 32-18, Rácalmás-Aba 21-30, DAC-FKC 35-14, A bajnoki tabella pillanatnyi állása: 1. DAC (1 győzelem, +21 gól) 2. Martonvásár (1 győzelem, +14 gól) 3. Aba (1 győzelem, +9 gól) 4. Mór (1 győzelem, +1 gól) 5. Bicske (1 vereség, -1 gól) 6. Rácalmás (1 vereség, -9 gól) 7. Soponya (1 vereség, -14 gól) 8. FKC senior (1 vereség, -21 gól)

Következő mérkőzésünk október 4-én vasárnap, 13.00 órától lesz a székesfehérvári Köfém csarnokban, ellenfelünk az FKC senior csapata lesz. Minden szurkolónkat szeretettel várjuk! CSAK A BICSKE! (tudósított: Tordainé Varga Ildikó)