Szikrázó presztízs csatának indult, sima lett az ifi meccs vége: Felcsút-Bicskei TC 5-0 (1-0)

Ritka eseményként a játékvezető már a 7-ik percben lecserélte saját magát!

2015. október 29. - ventil66

dscf4098.JPGNapokig tartó internetes "szócsata" és fogadkozások után bombaerős felcsúti keret várta ifjúsági csapatunkat szerdán este a Pancho Aréna tövében található műfüves pályán, soron következő bajnoki mérkőzésünkön. Nálunk mindössze a "besárgult" Bognár és a sérült Szűcs Zsolt hiányzott, ellenben hosszú idő után rekord létszámban, 14-en öltöttek bicskei szerelést.

Bicskei TC: Szűcs Sz. 7 - Tokaji 7, Fekete 6, Takács 5, Farkas 6 - Buzár 6, Jakab 5, Bosnyák 4 - Prokk 5, Fehér 6, Pásztor 6. Cserék: Komjáthy (5), Máté (6), Galszter (0). Edző: Sándor József Benedek.

Óriási elánnal, mintegy 50 néző előtt kezdtek a csapatok, szinte nem volt játékos, aki hangos szóval ne biztatta volna csapattársait. Kiegyenlített első percek után a 7. percben egy labdavesztés utáni hazai kontra után Szűcs csak beleütni tudott a lövésbe és a kapu előterében tartózkodó Boros a kapuba passzolta a kipattanót (1-0). Ritka esemény következett ezután, hiszen Winklár játékvezető saját magát cserélte le Vitányi partjelzőre sajnálatos Achillesín sérülése miatt. A 15. percben Pásztor remekül indította Fehért, aki ziccerben hosszan vette át a labdát a 11-es pontnál, így a hazai védők szögletre tudtak menteni. A 23. percben újabb bicskei akció következett, Fehér vezette középen a labdát, azonban 16 méterről fölé bombázott. A 26. percben a hazai Tóth próbálkozott szabadrúgással 22 méterről, azonban még a stadionból is kirúgta a labdát. Egy perccel később Szűcs védte parádésan Kocsis ziccerét. A 37. percben egy felívelt bicskei szabadrúgás visszapattant a védőfalról, a kevés húzásból álló ellentámadás végén azonban Tóth csúnyán fölé lőtt. A 39. percben hazai szöglet után Kurcz fejelt 5 méterről centiméterekkel mellé. Az első játékrész hosszabbításában két Szűcs-bravúrt is láthattunk, előbb egy közeli fejest majd a 3 méterről leadott lövést is hárította remek érzékkel. Jó félidőt láthattunk, fiaink becsülettel állták a sarat.

A második félidő sajnos gyors felcsúti góllal indult. A 49. percben egy hazai indításnál védőink tétováztak, így Tóth 14 méterről középről laposan a kapunkba guríthatott (2-0). Az 55. percben Boros 20 méteres lövését tenyerelte oldalra Szűcs. A 60. percben Jakab labdavesztése után egy pillanat alatt a kapunkig jutottak a hazaiak és Tóth 10 méterről bevágta saját maga második, csapata harmadik gólját (3-0). A 65. percben Jakab egy legurított szabadrúgást lőtt laposan mellé 20-ról. A 78. percben felcsúti szögletet követően fáradó védőink között ide-oda pattogott a labda, Kasziba pedig - ha már ott volt - közelről nem kegyelmezett (4-0). A 81. percben ismét röviden szabadítottunk fel, Kurcz 17 méterről laposan lőtt, s a pettyes a lábak között utat talált a hálóba (5-0). A 86. percben majdnem megszereztük becsületgólunkat. Pásztor remekül lépett ki a balösszekötő helyén, emelése azonban balszerencsénkre a bal kapufára pattant és a kipattanót már nem tudta rendesen eltalálni a bicskei csatár.

Összességében több jó bicskei teljesítményt is láthattunk, azonban védelmünk sebezhetősége mindenképpen figyelmet érdemel a fontosnak tűnő szombat 11.00 órai Martonvásár elleni találkozó előtt. Voltak kifejezetten jó periódusaink a nagyobb játékerőt képviselő hazaikkal szemben, amelyek a szerdán látott akarással párosulva győzelmi esélyekkel kecsegtethetnek a hétvégén. További helyszíni fotóinkhoz kattints!