Beletört a bicskánk a listavezetőbe: Mór-Bicskei TC 22-16 (11-4)

2015. december 03. - ventil66

handball_the_ball_6.jpgHétvégén a jelenleg 1 vereséggel és 7 győzelemmel a tabellán első helyen álló Mór csapatához látogattunk. A mérkőzésre kicsit hiányosan érkeztünk, de annál nagyobb elszántsággal. Kicsit akadozva kezdtük. Rengeteg hibával játszottunk mind védelemben, mind támadásban. Az ellenfél erőssége a hihetetlenül jól szervezett leindulások, amivel nem tudtunk lépést tartani. Ezen felül úgy érezzük, összeért a csapat, a felállt fal elleni játékuk is nagyon ötletes és eredményes volt. A keresztmozgásokat követően a beállósuk szépen zárt, így a befutó emberük rendre ziccerhez jutott. Sajnos a védelmet kapusaink sem tudták megerősíteni, a rengeteg ziccert nem tudták jó százalékban hárítani. Az eredményt tekintve szinte az első félidőben eldőlt a mérkőzés. Félidei pihenőre 11-4-es móri vezetéssel tértünk. A folytatáshoz kattints!

A szünetben az edzőnk azt kérte, hogy a tisztes helytállásért küzdjünk. Mind a védelem felkeményedését, mind a támadás szervezettségét kérte tőlünk. A második félidőt így kezdtük, és kicsi megnyugvást hozott, hogy sokkal sikeresebben tettük a dolgunkat. A második félidőt megnyertük 1 góllal. Végeredmény: Mór-Bicske 22-16. A mérkőzésről összeségben elmondható, hogy a kapott gólok tekintetében elégedettek lehetünk, hiszen ez a Mór sokkal több gólt szokott lőni. A dobott gólok számát tekintve viszont elgondolkodtató az első félidei 4 gól. Véleményem szerint a támadásszervezésre kell majd nagyobb hangsúlyt fordítani. A kevés dobott gólhoz nemcsak a pontatlan befejezések, hanem a pontatlan átadások és eladott labdák is hozzájárultak. Az elkövetkezőkben erre fogunk koncentrálni, hogy ezeket a hibákat elkerüljük. A mérkőzés végeredményét és a 2 csapat játékát tekintve reális eredmény született. Szerettünk volna pontot rabolni, de ez most sajnos nem sikerült.

Bicskei játékosok: Horváth Gabriella,Klupács Anikó 2, Landszmann Réka 2, Pordán Adrienn 1, Szalma Adrienn 2, Szalma Krisztina 4, Szöllősi Eszter, Szűcs Judit, Tomanicz Márta 5, Tordainé Varga Ildikó

Móri játékosok: Kerék Gabriella, Csepregi Andrea 3, Vízi Melinda 1, Frey Melinda 1, Gosztola Petra 1, Kovács Adrienn 2, Lénárdt Tünde 3, Kiss Henrietta 4, Szabó Virág, Tényi Edina 3, Besszer Diána 3, Stettner Judit 1,

A hétvégi forduló eredményei: Mór-Bicske: 22-16 FKC-Dac: 12-26 Soponya-Martonvásár: 13-19 Aba-Rácalmás: 27-29

Tabella: 1.Mór 9m,8gy,1v (+86) 16 p 2.Dac 8m,6gy,2v (+53) 12p 3.Aba 8m,5gy,3v (+25) 10p 4.Martonvásár 9m,5gy, 4v (+4) 10p 5.Bicske 8m,4gy,4v (+28) 8p 6.Soponya 8m,3gy,5v (-52) 6p 7.Rácalmás 7m,1gy,6v (-48) 2p 8.FKC 7m,7v (-96) 0p

Következő mérkőzésünk 2015. december 6-án, 16 órától lesz a szári csarnokban, ahol az FKC csapatát fogadjuk. Cél itt is az elvárt 2 pont megszerzése lesz! CSAK A BICSKE! (tudósított: Tordainé Varga Ildikó)