Harmadik félidővel zárult a bicskei és etyeki 50 év felettiek foci rangadója! Somogyi Miklós 72 évesen küzdött csapatáért!

Hagyományteremtő kezdeményezés indult, amelyben további környékbeli ellenfeleket keresnek a bicskei old boy-ok.

2015. december 13. - ventil66

p1940306-78.JPGA régi szép időkre emlékezve első alakalommal jöttek össze Bicske és Etyek öregfiúi, hogy emlékezzenek a régi szép idők nagy mérkőzéseire, hiszen a megyei bajnokságban találkozóik mindig nagy presztízscsatának számítottak a két szomszédvár életében. A nosztalgiamérkőzés helyszíne az a Felcsúti Sportcsarnok volt, amelyben 2000 óta folyamatosan zajlottak a bicskei teremlabdarúgó bajnokságok, de ezen a napon a Bozsik program résztvevői után jöhettek a két csapat idősebb nemzedékének tagjai, olyanok, akik már betöltötték az 50 évet.

Nagy György a mérkőzés főszervezője a mérkőzés előtti tájékoztatójában kérte a résztvevőket, hogy ez a találkozó kimondottan a barátság jegyében történjen. Így is kezdődött a találkozó, de a játék alapján némi meglepetésre a bicskei öregek szereztek vezetést Nagy-Katona-Tolnai összjáték után visszakerült a labda Katona Jánoshoz, aki bebombázta a bicskeiek vezető gólját az etyekiek kapujába (1-0). A mérkőzés elején mindkét csapat próbált nagy iramot diktálni, de mindez a minőség rovására ment, mert bizony a nagy iram magával hozta a sok hibát. A bicskei vezetés után a némi mezőnyfölényben játszó Etyeknek sikerült egyenlítenie Bartha Sándor góljával. A 2x25 perces játékidővel 5+1 fővel, korlátlan cserelehetőséggel megrendezett első félidő után 1-1-es állásnál vonultak 5 perces pihenőre a csapatok. Folytatáshoz és a helyszíni fotógaléria megtekintéséhez kattints!

A mérkőzés második percében érkezett két illusztris vendég az egyaránt etyeki születésű Szigeti Imre és Báder Antal urak tiszteletére szünetben a csapatok egy közös fotóra álltak össze. A találkozó szakmai megfigyelője volt Nagyné Szita Erzsébet a Bicskei Egységes Művelődési Központ és Könyvtár igazgatója, aki nagyszerű góloknak lehetett szemtanúja. A második félidő a bicskei hálóőr borzasztó hibája utáni potyagóllal kezdődött, amelyet Tóth Károly fejelt a kapu elé, de Ipach Zolinak sikerült a keresztbe tartó labdát a saját kapujába kotorni (1-2). Ezután következett Nagy Gyuri meseszerű, jobb felső sarokba ragasztott gólja, amellyel 2-2 lett az eredmény. A következő gólt újból a vendégek szerezték meg, Bartha Sándor szépen kijátszott góljával, és ezzel újból előnyhöz (2-3) juttatni az etyekieket.

Öt perccel később Katona átadása után Nagy György egy csel után bal oldalról nehéz szögből kilőtte a hosszú sarkot és ezzel újból egyenlő (3-3) az eredmény. A mérkőzés végére teljesen elfáradó hazaiak ellen Tóth Károly (immár 2-ik) találatával alakult ki a 4-3-as vendégsiker. Az utolsó 5 perecet végig nyomták a hazaiak, de már erő nem maradt az egyenlítésre.

A mérkőzés után következett a 3-ik félidő, amelyet a Bicskei Torna Club sporttelepének klubhelyiségében egy vacsora mellett tartottak meg, majd következett a találkozó legjobbjainak a díjátadása. A csapatvezetők javaslatát figyelembe véve a két együttes legjobbjainak Báder Antal úr a BTC örökös tiszteletbeli elnöke adta át a díjakat. Az Etyek csapatából Bartha Sándor, Bicske csapatából Nagy György után, Katona János részesült jutalomban, a mérkőzés legidősebb játékosaként külön jutalmat kapott Somogyi Miklós Etyek játékosa, aki a 72 életévével fiatalokat megszégyenítő frissességgel küzdött a pályán. A vendégcsapat részéről Somogyi Miklós, az Etyek legendája köszönte meg a nagyszerű bicskei vendéglátást és egyben meghívta a vendéglátókat a jövő évi visszavágóra. Az összejövetel végén az igaz barátság szellemében váltak el egymástól a résztvevő játékosok és vezetők.

Íme a nagy derbi jegyzőkönyve.

2015. dec. 12. szombat 17.00 , Felcsúti Sportcsarnok. A mérkőzés játékvezetője: Vincze Péter, a Bicskei TC felnőtt játékosa.

Bicske-Etyek 3-4 (1-1). Gólszerzők: Katona János és Nagy György 2, ill. Barta Sándor és Tóth Károly 2-2. A két csapat összeállítása:

Bicske: Ipacz Zoltán- Vincze László(Cine), Payer Imre, Nagy György, Katona János, Tolnai István (Samu), Bócsi Attila, Juhász József (Juci) és Szabó Gyula (Sunyi). Szakvezető: Juhász Ferenc (Csoszár), szakmai igazgató: Téglás Sándor, Szaktanácsadó: Báder Antal, Kit manager: Szigeti Imre, Szakmai megfigyelő: Nagyné Szita Erzsébet.

Etyek SC: Somogyi Zsolt - Bartha Sándor, Polgár Frigyes, Somogyi Miklós, Tóth Károly, Csévi Dezső, Csanálosi Ottó, Rácz János. Szakvezető: Ágoston Balázs, szakmai igazgató: Báder Antal, szaktanácsadó: Szigeti Imre. (tudósított: Nagy György főszervező) Íme a további helyszíni fotók!