Martonvásár-Németh Erik 0-3 (0-1) - a fiatal bicskei támadó gólérzékenysége döntött!

Immáron matematikailag is biztossá vált a bicskei bentmaradás!

2016. május 23. - ventil66

dscf9066_1.JPGJó formában lévő, hosszú veretlenségi sorozattal a tarsolyában érkező Bicske lépett pályára vasárnap késő délután a kiegyensúlyozott Martonvásár otthonában. Nagy lendülettel és sok mezőnyfaulttal estek egymásnak a csapatok az épülő új martonvásári klubépület tőszomszédságában.

A 4. percben eladott martoni labda után Strommer előbb Varga elől tenyerelte ki a labdát, majd Móri 18 méteres zúgó lövését védte. A 8. percben Bajor egyedül lépett ki ziccerben Kummer díszkíséretében, de 14 méterről ballal csúnyán mellé lőtt. Szinte rögtön büntetett a BTC! A 10. percben Varga húzta meg a jobb oldalon és pontos beadását Németh 6 méterről parádés bólintással, Strommer mozgásával ellentétes irányban a kapu bal oldalába fejelte (0-1).

A 22. percben a Szilágyi L. buktatásáért megítélt 30 méteres szabadrúgást Sötét mintegy fél méterrel lőtte mellé. A 31. percben Szilágyi I. tört ki a bal szélen, beadását azonban Csendes az utolsó pillanatban szerelte. A 38. percben fokozódott a martonvásári nyomás, szöglet után a kipattanót Neuvert 18-ról jócskán mellé durrantotta. A 41. percben nagy vendéghelyzet maradt ki, Móri ívelését a védők "levették" Kummernek, aki 8 méterről nagy helyzetben mellé lőtt. A félidő utolsó momentuma Köntös beadása nyomán Sötét 10 méteres sikertelen fejese volt.

nemeth_pici.jpgA második félidő is hullámzó, jó iramú és változatos játékkal indult. Az 56. percben Bajor elől az utolsó pillanatban szabadítottak fel az ötösön a bicskei védők. Két perccel később növelte előnyét a vendégcsapat, Móri szabadon ívelhetett a kapu elé, Sötét felugrásával - szabályosan - megzavarta Strommert, s a kavarodás során a szemfüles Németh (kis képünkön) mindenkin átemelt, a labda hulló falevélként esett a kapuba (0-2). A 63. percben a hazai Molnár jelentkezett csereként játékra és jellemző a zavarodott Martonvásárra, hogy egy perc alatt sem akadt lejövő játékos, így később léphetett csak pályára.

A 67. percben jött a bicskei kegyelemdöfés! Pásztor kihagyott ziccere, ügyes csapdázás és labdaszerzés után Móri indította a leshatáron Vargát, ő jól passzolt az üresen helyezkedő Németh-hez, aki 14-ről higgadtan a hálóba lőtt (0-3). A 75. percben újra Németh lőhetett, Strommer üggyel-bajjal hárított. A 78. percben Szarvast buktatták gólhelyzetben a tizenhatos vonalánál, azonban a sípszó és a kiállítás elmaradt. A 82. percben Bajor lövését hárította könnyedén Milinte, majd a hajrában Móri kétszer is lőtt - sikertelenül. Néhány martonvásári labdarúgó nehezen viselte a bicskei fölényt és ámokfutásba kezdett a középpályán, sorban bajor, Kővári, majd Szigeti is besárgult szabálytalanságáért. Kár, hogy az utóbbi időben jó formában lévő, két meccsen 5 gólt szerző Németh is megkapta műesésért a magáét, így nem játszhat a jövő heti Iváncsa elleni, vasárnap 17.00 órai rangadón.

Martonvásár-Bicskei TC 0-3 (0-1)   Vezette: Lak B. (Nagy M., Hegedűs L.)

BTC: Milinte 7 - Máté 6, Sötét 7, Máj 6, Köntös 6 - Csendes 6, Szilágyi 6, Kummer 5 - Móri 7 - Németh 8, Varga 7. Csere: Pásztor 6 (46.p.), Szarvas 0 (76.p.), Bence 0 (78.p.), Moravecz T., Moravecz B., Marton, Oláh. Edző: Raffai Rudolf.

A forduló további eredményeihez, az aktuális bajnoki tabellához és további helyszíni fotóinkhoz kattints!