Idényzáró csattanóval: Sárbogárd-Bicskei TC 0-3 (0-0) - Varga Zoltán az őszi idény gólkirálya 17 találattal!

A Mór váratlanul kikapott Polgárdiban, így már a BTC az Iváncsa első számú trónkövetelője!

2016. november 20. - ventil66

dscf2444.JPGEseménydús és izgalmakban bővelkedő idényzáró zajlott vasárnap a fejér megyei I. osztályú bajnokságban, annak ellenére, hogy két 10-1-es eredmény is született az Ercsi és az Iváncsa otthonában. A Bicskei TC a 3. helyen érkezett a középmezőny stabil tagjának számító Sárbogárd sárszentmiklósi pályájára, amely kissé megviselt benyomást kelt a balul sikerült korábbi gyepfelújítás illetve az esőzések után. Finoman szólva is nem a technikás labdarúgóknak kedvezett a göröngyös játéktér...

Raffai Rudolf vezető edző igyekezett sérülésektől tizedelt keretéből a legjobbat kihozni kezdésre, így a Milinte 6 - Katona 7, Sötét 6, Máté 6, Dukon 7 - Rigó 7, Szilágyi 6, Köntös 7 - Móri 5, Németh 7, Varga 7 összetételű csapatot küldte pályára, míg csereként később Bognár 0 (69.p. Köntös helyett), Rados 0 (76.p. Móri helyett), Bencze 0 (83.p. Szilágyi helyett), Pásztor 0 (83.p. Németh helyett) és Marton 0 (89.p. Milinte helyett) kapott lehetőséget.

A 6. percben egy rossz bicskei bedobásból Horváth léphetett ki kecsegtető helyzetben, de végül keresztbe ellőtte a labdát a jobb kapufa mellé. A 10. percben Németh cselezte le magát az alapvonalig, de beadásáról végül minden vendégjátékos lemaradt. A 13. percben Móri beadása találta a tizenhatoson Némethet üresen, aki fordulásból méterekkel a kapu fölé lőtt. A 18. percben hazai szöglet után több próbálkozás után végül Boros lőtt 20-ról fölé. A 23. percben Németh esett el büntetőgyanús helyzetben a hazai tizenhatoson belül, ám Bíró Dániel játékvezető sípja néma maradt. A 26. percben Rigó ugratta ki Mórit a jobb oldalon, azonban 10 méteres lövését Deák kapus bravúrral védte.

A 32. percben megint Horváth kígyózott végig a bicskei védelmen, kétszer is próbálkozott lövéssel, mindkétszer blokkoltak a védők. Egy perccel később Varga húzta meg a bal szélen, beadását Móri üresen kapta ordító helyzetben, de 7 méterről a bal kapufa mellé lőtt. A 37. percben az egyébként sportszerű mérkőzés egyetlen sárga lapját kapta Gráczer G. Köntös felvágásáért. A félidő hosszabbításában Katona távoli fölé lövésével zárult az első játékrész, meddő volt a Bicske mezőnyfölénye, a hazaiak lelkesen védekeztek és - mint a bevezetőben írtuk - a talaj miatt sokszor pattant fel a játékszer a fontos lövéseknél.

A 47. percben Németh pazar megkerülős csellel hagyta faképnél védőjét, a beadásnál azonban újra megpattant a labda, oda lett a helyzet. Az 50. percben megint a nagy kedvvel játszó fiatal labdarúgó lépett ki a bal oldalon, a lövés pillanatában Kőkuti csak buktatni tudta, tizenegyes! Móri Tamás állt a labda mögé, Deákot elküldte jobbra, a labda azonban a bal kapufáról végül elhagyta a játékteret! A Bicskének sikerült kihevernie a sokkot, mert az 58. percben egy bedobás után óriási kavarodás alakult ki a hazai tizenhatoson belül, senki nem tudott felszabadítani és a legszemfülesebb Varga végül 7 méterről a kapu bal alsó sarkába lőtt (0-1). Két perc múlva Rauf beadását Gráczer G. fejelte mellé 8 méterről, majd Katona jobb oldali beadásából Németh fejelt lesgólt.

A 68. percben növelte előnyét a vendégcsapat! Katona szinte a szögletzászlótól adott középre és a váratlanul szerzett fontos gólok specialistája, Rigó 5 méterről a kapu közepébe fejelt (0-2). A 71. percben Móri ugrott ki a bal oldalon, szorongatott helyzetben leadott 6 méteres lövését Deák kiütötte. A 83. percben Németh küzdött újra nagyot egy labdáért, centerezését Bognár rosszul találta el, így jócskán mellé ment a kísérlet. A 86. percben bebiztosította győzelmét a Bicskei TC! Varga-Dukon-Varga összjáték után a beívelést utóbbi 8 méterről fejelte a kapu bal oldalába (0-3). A finisbe még az is belefért, hogy Milinte helyett pályára lépett a tartalékkapus Marton is, sőt lendületes vetődéssel máris gólhelyzetet hárított röpke fellépése során. Hosszabbításra nem volt szükség.

A BTC türelemmel kivárta a pillanatokat, amikor eldönthette a találkozót és gólveszélyesebb támadójátékával, szinte hibátlan védekezésével megérdemelten vitte haza a 3 bajnoki pontot. A legfőbb rivális Mór váratlanul 2-0-ra kikapott Polgárdiban, így hosszú idő után sikerült visszahódítani a dobogó második fokát. A tavalyi vesszőfutás után megújult BTC remek őszi idényt produkált, Varga Zoltán 17 találattal őszi gólkirály lett, a csapat közel félszáz gólt lőtt, a második legkevesebb gólt (8) kapta, 11-szer győzött, ikszelt két legnagyobb riválisával (Iváncsa, Mór) és mindössze két váratlan vereség csúszott be Baracson és Martonvásáron. Gyenge napja bármelyik csapatnak lehet, éppen ez adja az esélyt arra, hogy érdekes lesz a bajnokság tavaszi idénye is. Az őszi idény lezárult, a Bicskére azonban még vár "Az Év Mérkőzése" november 30-án 12.00 órakor hazai pályán, az NB II-es kiesőjelölt Ceglédi VSE elleni Magyar Kupa csata. És mint tudjuk, gyengébb napja bárkinek lehet... Az őszi idényzáró bajnoki tabellához és további helyszíni fotóinkhoz kattints!