Őrült hajrában dőlt el a látványos rangadó: Ercsi Kinizsi-Bicskei TC 4-3 (2-3)

A vendégcsapat végül nem bírta el 6 sérült játékosa hiányát, a hibátlan hazaiak távoli bombákkal szórták meg a Bicskét!

2017. szeptember 16. - ventil66

dscf4756_1.JPGAz amúgy is sérülésekkel (Dukon, Rigó, Szilágyi, Máj, Godslove) sújtott Bicskei TC szakvezetése szombaton reggel szembesült azzal, hogy deréksérülése miatt Milinte Árpádra sem számíthat az Ercsi Kinizsi elleni rangadón. Móri Tamás vezető edző a Marton 7 - Katona 5, Sötét 6, Burucz 6, Facskó 5 - Móri 7, Molnár V. 6, Köntös 6, Peinlich 5 - Tornyai 6, Németh 7 összetételű kezdőcsapatot küldte pályára, míg csereként Molnár A. 5 (46.p. Peinlich helyett) és Máj 0 (76.p. Köntös helyett) kapott ezúttal lehetőséget. A szép számú szurkolósereg minden bizonnyal nem bánta meg, hogy kilátogatott a mérkőzésre, hiszen pazar gólokat és a végén pokoli izgalmakat láthatott a Magyar János sípszavára elkezdődött  derbin.

Maroshegyi (7-2) formában kezdett a BTC, hiszen a 7. percben Köntös szögletét Németh már be is bólintotta 5 méterről a kapu közepébe (0-1). A 10. percben Peinlich adott be mélyen a bal oldalról egy labdát és Hodula kissé szerencsétlen mozdulattal a felső lécre paskolta a labdát, a kipattanót a szemfüles Némethnek nem okozott gondot közelről befejelnie (0-2). Gyorsan visszajött  a meccsbe a házigazda Ercsi, ugyanis a 12. percben Ivacs kapott labdát a jobb szélen, befelé tolt egyet majd 17 méterről csodálatos gólt csavart a kapu jobb felső sarkába (1-2). Folytatáshoz kattints!

Nem volt megállás, a 16. percben Rebők csapott le Peinlich rossz passzára a támadótérfélen és 24 méterről védhetetlen bombagólt ragasztott a bal felső sarkába (2-2). A reggel még lázas Marton egyik gólról sem tehetett. A 25. percben Tornyai ugrott ki ziccerben, Rapai csak szabálytalanul tudta szerelni, jogos tizenegyes! A megítélt büntetőt Sötét - lemásolva az első múlt heti maroshegyi tizenegyesét - védhetetlenül lőtte a jobb felső sarokba (2-3). Molnár V. majd Tornyai célt tévesztett lövései következtek, majd Kovács Péternek egy kipattanó utáni közeli lövését ütötte fölé bravúrral Marton. A 41. percben Ivacs 6 méteres lövését védte vetődve a főszereplővé előlépő kapus. Pazar és élvezetes első játékrész után vonultak öltözőbe a csapatok.

A 47. percben kétszer is Szalánczi veszélyeztetett, majd hullámzó negyedóra következett igazi gólhelyzet nélkül. A Bicske érthetetlen módon teljesen átadta a kezdeményezést a hazaiaknak és kizárólag szórványos kontráira épített. Úgy tűnt ki is bekkeli a mérkőzés végéig, de Móri és Németh célt tévesztett lövései után őrült hajrá kezdődött. A 79. percben Németh ollózott mellé 8 méterről, majd Marton és Gróf duettje következett: a rosszul sikerült kapukirúgást utóbbi jó 40-ről küldte vissza a kapus kezébe. A 88. percben egyenlített az Ercsi! Ivacs végezhetett el szabadrúgást a kaputól 26 méterre és jól eltalált lövése egyszer lepattanva végül a jobb alsó sarokban kötött ki (3-3).

A 90. percben Katona rántotta le a tizenhatoson belül Hosszút, ez is tizenegyes! Lak büntetőjét a jó irányba, balra vetődő Marton hatalmas bravúrral megfogta! És még mindig nem volt vége, a 92. percben Hosszú szánta el magát lövésre jó 28 méterről és jól csavarodó lapos lökete védhetetlenül csapódott a bal alsó sarokba (4-3). Egy kupacban ünnepeltek a jó passzban lévő hazaiak és a 3 perces hosszabbítás dacára (amiben Némethnek volt még egy büntetőgyanús elesése) megőrizték előnyüket.

Összességében talán a döntetlen igazságosabb lett volna, a Bicske kétszer is (2-0 és 3-2 után) is eldönthette volna a mérkőzést, de hiányzott az a bizonyos plusz a befejezéseknél. Az Ercsi végig uralta a középpályát a második félidőben és a vendégek rutinos játékosai erőben és gyorsaságban sem tudták felvenni a versenyt az egyre nagyobb offenzívát indító Ercsivel. Szurkolói szemmel nézve a foci sava-borsa benne volt a mai meccsben, a végén horrorfilmbe illő izgalmakkal.

Szomorkodásra nem sok idő marad, jövő vasárnap 16.00 Mór-Bicske rangadó következik, az Ercsi pedig hibátlan mérleggel vezeti a bajnoki tabellát - elhalasztott Tordas elleni találkozója miatt elképzelhető, hogy csak vasárnapig. További helyszíni fotóinkhoz görgess!