Egyik csapat sem érdemelt győzelmet: Martonvásár-Bicskei TC 1-1 (1-0)

2017. október 01. - ventil66

dsc_9542.JPGNem csökkentek Móri Tamás játékos-edző gondjai a bajnoki mérkőzés előtt, ugyan Molnár Viktor játékra jelentkezett, de a tartósan sérült Rigó, Dukon, Godslove és Szilágyi mellé ezúttal saját maga is csatlakozott combizom-húzódása miatt. Remek napfényes őszi időben kezdődött a találkozó Szűcs László sípszavára, a vártnál némiképp kevesebb néző előtt.

A Bicskei TC ezúttal a Milinte 7 - Katona 5, Sötét 6, Máj 6, Facskó 5 - Molnár A. 4, Molnár V. 6, Burucz 5, Köntös 5 - Tornyai 5, Németh 6 összetételben kezdett, csereként Harangozó 4 (46.p. Köntös helyett) és Peinlich 5 (59.p. Molnár A. helyett) kapott lehetőséget ezúttal. Molnár V. 30 méteres mellé szálló szabadrúgásával kezdődött a találkozó, majd a 10. percben Facskó ívelése átpattant a hazai védőkön, Németh azonban 12 méterről Végh kapusba lőtt. A 16. percben Facskó szabadrúgását kifejelték a védők, Molnár V. ismételt, de az égbe szállt labdája. A 18. percben gyors hazai kontra végén Berczi lőtt 16-ról középről de Milinte vetődve hárított.

A 24. percben Sötét felívelését Tornyai futtából fejelte 7 méterről fölé-mellé. A 33. percben Katona csúszott be rossz irányba a felezővonal tájékán, pechjére a labda Neuvert elé került, aki egy csel után 16 méterről pontosan lőtte ki a jobb alsó sarkot (1-0). A 44. percben Németh eresztett meg egy szitáló szabadrúgást 24 méterről, a visszamozgó Végh még éppen idejében ki tudta ütni oldalra a játékszert. Enyhe bicskei mezőnyfölényt hozott az első játékrész és a tanácstalan, pontatlan támadójáték közepette a vendégek törvényszerűen bekapták a gólt az első valamirevaló martonvásári helyzet után. Folytatáshoz kattints!

A 49. percben máris egyenlített a Bicske! Erősen vitatott szabadrúgáshoz juthattak a kaputól 17 méterre, kissé balról. Molnár V. állt a labda mögé és szép mozdulattal a kapu jobb oldalába csavart (1-1). A 60. percben gyors kontra során Tokodi tüzelt elhamarkodottan a jobb kapufa mellé 15 méterről. Négy perccel később a határozatlan bicskei védelem sehogy sem tudta megszerezni a labdát és végül Milinte bravúrjára volt szükség Kővári lövésénél.

A 73. percben Molnár V. lapos passzával Németh lépett ki és éles szögből 10 méterről leadott lövésénél a felső lécet súrolva hagyta el a labda a játékteret. A 83. percben Molnár V. 22 méteres szabadrúgása jócskán, nem sokkal később Kádár lövése centikkel szállt fölé. A 88. percben Facskó szögleténél az ötös környékén tanyázó vendégjátékosok közül végül Tornyai fejéről került a labda az alapvonalon túlra. Milinte újabb vetődése után a 92. perc végén zárult a mérkőzés.

Összességében mindkét csapat  a tőle várt játékstílust hozta az összecsapáson, a színvonal azonban erősen hagyott maga után kívánni valót. A Martonvásár végül agresszív védekezésével elérte minimális célját, a határozatlan, sok hibával járó bicskei előrejáték azonban ezúttal nem ért győzelmet. Bár a BTC túl van a legjobb öt riválisa elleni rangadókon, elégedettségre nincs ok, ugyanis hétről-hétre nő a hátrány a szárnyaló Ercsi, Mór és Ikarus-Maroshegy csapataival szemben. Javítási lehetőség jövő vasárnap 15.00 órától MezőfalvánKomjáthy Bence további helyszíni fotóihoz görgess!