Magabiztos vendégsikerrel szakadt meg a négymeccses nyeretlenségi sorozat: Polgárdi-Bicskei TC 1-5 (0-3)

Ritka hétvége: minden bicskei nagypályás labdarúgó csapat nyert!

2017. október 15. - ventil66

dscf5444.JPGHétközben az Ercsi sovány sikerrel (1-0) pótolta a Tordas elleni elmaradt meccsét, ezzel együtt az elmúlt egy hétben mindkét rangadóját elbukta, így a Bicske számára különösen fontos volt, hogy végre megszakadjon a négy mérkőzésre nyúlt nyeretlenségi széria. A páratlan sérüléshullám közepette unikumként hatott, hogy Szilágyi László végre játékra jelentkezett, így Köntös és Katona múltheti valamint Facskó mai kiesése mellett van remény a középpálya stabilizálódására.

A pozíciójában a vezetőség által megerősített Móri Tamás ezúttal a Milinte 0 - Lengyel 7, Burucz 7, Máj 6, Facskó 6 - Szilágyi 7, Sötét 6 - Móri 7, Molnár V. 7, Tornyai 6, Németh 8 összetételű, támadó szellemű csapat mellett tette le a voksát. Csereként Máté 6 (25.p. Facskó helyett), Bencze 6 (63.p. Szilágyi helyett), Molnár A. 0 (70.p. Móri helyett), Harangozó 0 (77.p. Sötét helyett) és Jakab 0 (82.p. Németh helyett) kapott lehetőséget. Verőfényes napsütésben, a kispadokon tikkasztó forróságban, Stumpf játékvezető sípszavára kezdődött a mérkőzés. A folytatáshoz kattints!

És rögtön bicskei góllal! A 2. percben Móri egy letámadás után a megszerzett labdával az alapvonalig szaladt le, jól adott középre, a hazai védők egymásra vártak és a szemfüles Németh éppen elérve a kissé mély beadást, közelről a kapuba pattintott (0-1). A 16. percben Némethet buktatták egy újabb labdaszerzés után a kaputól 20 méterre, Molnár V. állt a labda mögé és parádésan elcsavarva a sorfal felett a játékszert, a kapu bal oldalába lőtt - Berta mozdulni sem tudott rá (0-2). A 26. percben - Facskó sérülése után - Németh ugrott meg a bal oldalon, beadását szögletre mentették. A lapos kisszögletet Szilágyi egyből jól kanyarintotta középre és a magasra felugró Máj 5 méterről a kapu bal oldalába bólintott (0-3).

A 30. percben Németh lépett ki ziccerben a jobbösszekötő helyén, azonban csizmaszáras lövését Berta szögletre mentette. A 39. percben Holka kapott jó beadást Mátéval a nyakán, de a kissé göröngyös talajon (amit érdekes módon a hazaiak gyakrabban szidtak) felpattanó labdát 15-ről az égbe bombázta. A 42. percben Németh 35 méteres szabadrúgása szállt méterekkel mellé. A 44. percben ígéretes hazai ellentámadás során Kosztolányi beadását Tóth V. csak a kapu mögé tudta továbbítani. A Bicskei TC ilyen arányban is megérdemelt vezetésével vonultak a csapatok pihenőre.

A második félidőt is sikerült a vendégeknek góllal indítani! A 47. percben Németh kapott remek labdát Szilágyitól, első lövését még védte Berta, az ismétlésnél azonban faultolták a védők, 11-es! A büntetőt Sötét higgadtan a kapu jobb oldalába helyezte (0-4), utána rögtön kapust is cserélt a Polgárdi. Az 50. percben Molnár V. oldalról beívelt szabadrúgását Sötét a kapunak háttal állva csúsztatta a felső lécre. Három perccel később Molnár V. bal alsó sarkos lövését védte a frissen beállt Tóth Á., majd az 57. percben Móri felrúgása után Lengyel pontos beívelését az ötösön gazdátlanul hagyott Németh csúnyán mellé belsőzte. A 60. percben Németh ügyes testcsellel csapta be Csrepkát, jól adott be balról és Móri 13 méterről ballal, egy védőt is érintő lövéssel talált a kapu jobb oldalába, megszerezve ezzel az ötödik bicskei gólt (0-5).

Pontosan egy órányi játék után lefutottnak tűnt a mérkőzés, de egyik csapat sem állt meg. A 67. percben Lengyel beadását elvétette Tornyai védője és a rutinos csatár a hosszú oldalról, éles szögből a bal kapufa tövére helyezett. Németh majd Tóth V. elügyetlenkedett helyzeteivel indult a hajrá, a 79. percben Németh újabb helyzetét lőtte 7 méterről Tóth Á. kapusba, a szögletből pedig Molnár A. lőtt magasan fölé. A 83. percben Molnár A. buktatta teljesen feleslegesen emberét a tizenhatos oldalvonalánál, ez is tizenegyes! A büntetőt a hosszú eltiltásból visszatérő Kosztolányi a jó irányba mozduló Milinte keze mellett a jobb alsó sarokba helyezte (1-5). A finisben a fiatal - és Cserkuti Istvánnal együtt megyei U19-es válogatott kerettag - Jakab Dániel megmozdulásai jelentettek még üde színfoltot, de az eredmény már nem változott.

A BTC nagyon összeszedte magát a mai mérkőzésre és kétség sem fért megérdemelt sikeréhez, amihez persze kellett az igen dekoncentrált hazai védekezés is és ugye 0-2 vagy 0-3 után már jobban ki kell nyílni az eredmény szorosabbá tétele érdekében. Ez pedig ma ízlett a Bicskének és - amellett, hogy végre a cserék is jól szálltak be - elindulhatott a felzárkózás az élbolyhoz, amihez jól jött a Mór maroshegyi veresége (0-1) is. Október 21-én szombaton 14.30-kor  Sárosdon vár újabb kemény derbi Móriékra.

A hétvége kuriózuma, hogy a Bicskei TC mindhárom nagypályás csapata (felnőtt, U19 és U16) nyert sorrendben 5-1, 5-2 és 6-3 arányban, amire hosszú évek óta nem volt példa és most talán joggal bízhatunk az utánpótlás tartós fejlődésében is. Külön gratuláció Földes Gábor edzőnek, aki a hétvégén 3/3-at produkált, azaz nyert a saját (U19) csapatával, beugróként (Csicsai Károly képzésen volt) az U16-tal majd délután a Csabdi felnőtt csapatával is! További helyszíni fotóinkhoz görgess!