Fordulatos rangadón igazságos döntetlen született: Bicskei TC-Gárdony Agárdi Gyógyfürdő 2-2 (0-0)

Hazai pályán botlott a Mór, növelte előnyét az Ikarus-Maroshegy!

2018. március 18. - ventil66

dscf6602.JPGTél Kapitány harmadszori legyőzésével indult a nap, a technikai stáb áldozatos munkájával reggel 8-tól zúgtak a munkagépek a bicskei műfüves pályán, így egyórás késéssel, de útjára indulhatott a labda a BTC-Martonvásár U16-os mérkőzésen. A kitűnően előkészített pályát meg is hálálták a Csicsai Károly edző vezette bicskei fiatalok, akik az őszi 2-7 után már 4-0-ra is vezettek gólerős játékukkal és végül teljesen megérdemelt 4-2-es bravúrdiadallal (gólszerzők: Szilágyi 2, Johan, Pál) vonulhattak az öltözőbe, járt is a forró tea mindenkinek.

Délutánra a reggeli állapotokhoz képest tovább szikkadt a talaj, így kiváló körülmények között kezdődött a Bicskei TC-Gárdony rangadó. A tét nem volt kicsi, hiszen mindkét gárda a bajnoki címre áhítozik és igyekszik tapadni a listavezető Ikarus-Maroshegyre. Szűcs László sípszavára a hazai csapat a Milinte 7 - Solt 5, Burucz 6, Máj 5, Köntös 6 - Szilágyi 0, Molnár 6 - Katona 6, Móri 6, Godslove 5, Dombai 5 összetételben kezdett, míg csereként Sötét 6 (11.p. Szilágyi helyett) és Tornyai 0 (76.p. Dombai helyett) kapott lehetőséget. A B-közép (Bicske Tigers) ezúttal is fantasztikus hangulatot varázsolt a pályára és a Nemzeti Sport is tudósítót küldött a rangadóra (az anyag a szerdai számban fog megjelenni). Folytatáshoz kattints!

Óvatos. tapogatózó játékkal indult az első félidő, majd fokozatosan alakította ki mezőnyfölényét a Bicske, a legnagyobb helyzetet Móri kihagyott ziccere jelentette egy leshatáron történt kiugrás után, de a jobb felső sarkot elkerülte a befejezés. Szintén nagy lehetőség volt Dombai előtt, aki azonban 11-es gyanús helyzetben végül nem tudta megelőzni Heim kapust. Jó iramú, izgalmas első félidőt követően vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőben váratlanul, de a legjobbkor szerzett vezetést a BTC! Az 56. percben a jó ütemben kilépő Mórit akasztotta védője, a jogosan megítélt tizenegyest Sötét nagy nyugalommal helyezte a kapu jobb oldalába (1-0). A Gárdony nem adta fel és ebből végül egy izgalmas hajrá kerekedett! A 73. percben Solt szabálytalankodott gólhelyzetben, ez is tizenegyes! A jogos büntetőt Balogh Á. helyezte a bal sarokba a jó irányba vetődő Milinte mellett (1-1). A Tordas elleni találkozót lemásolva ismét érthetetlen negyedórás rövidzárlatot láthattunk a bicskei labdarúgóktól, ezt jól lovagolta meg a fiatal, sokat futó gárdonyi támadósor. A 79. percben Milinte védése az üresen maradó Balogh Á. elé került, aki közelről a kapu közepébe lőtt (1-2).

Kétségbeesett hajrába kezdett a BTC és némi szerencsével a 87. percben sikerült az egyenlítés! Móri szögletét "elkalibrálta" Heim, a rajta túljutó játékszert pedig a gólvonal előtt tartózkodó Katona helyezte a hálóba (2-2). A háromperces hosszabbításban Tornyai előtt adódott még egy nagy lehetőség, de rosszul döntött. Összességében igazságos eredmény született, mert az első játékrészben Móriék eldönthették volna a rangadót, míg a másodikban talán nagyobb rutinnal és higgadtsággal a tópartiak hazavihették volna a 3 pontot.

Így maradt a Bicske 1 pontos előnye üldözője előtt, a Mór botlott (1-1) hazai pályán a Polgárdi ellen, míg az Ikarus-Maroshegy a Baracs elleni sikerével (3-0) már 8 pontos előnnyel vezeti a bajnoki tabellát. Mindezek ellenére talán még mindig nyíltnak mondható a versenyfutás, hiszen a fehérváriak mindhárom riválisuk ellen idegenben fognak pályára lépni a tavasszal. A futball diadala is volt a mai nap, hiszen olyan időjárási körülmények közepette sikerült a rangadót zavartalanul, remek pályán megtartani, amikor 9 NB II-es meccs maradt el az országban és az alacsonyabb osztályokban is tömegével maradtak el a bajnokik ezen a napon. Köszönet a munkálatokban résztvevőknek!

Folytatás március 24-én szombaton 15.00 órától az Enyingi VSE ellen, előtte és másnap pedig testvértelepülési nemzetközi tornával fűszerezett létesítményavató hétvége lesz Bicskén! Az ünnepélyes átadóra vasárnap 11.00 órától kerül sor, a részletes programot később külön közöljük! Sötét büntetőjének videófelvételéhez (készítette: Komjáthy Bence) és további helyszíni fotóinkhoz görgess!