Hármas holtverseny az élen, mégis a nevető negyedik lehet a bajnok: Bicskei TC-Baracs 3-0 (0-0)

Az újra nyerő szériában lévő bicskei csapat az 1-4. helyek bármelyikét megszerezheti a szombati zárófordulóban!

2018. május 30. - ventil66

dscf7140.JPGRitka érdekes bajnoki finis várható a fejér megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban. Az élen azonos pontszámmal áll a Gárdony-Ikarus-Bicske hármas, mégis az 1 ponttal mögöttük álló Mór lehet a bajnok, amennyiben szerdán hozza a korábban elmaradt mezőfalvai mérkőzését és nem hibáz szombaton. A tét nem kicsi a szombati zárófordulóban, hiszen az a csapat, amelyik nem nyer, minden bizonnyal búcsúzhat nem csak a bajnoki címtől, de még az éremtől is.

Vasárnap délután újra a kötelező hazai győzelem elvárásával lépett pályára Dragan Vukmir csapata a Milinte 0 - Solt 7, Sötét 7, Burucz 7, Facskó 6 - Harangozó 6, Molnár 8 - Tornyai 6, Móri 7, Peinlich 6 - Dombai 6 összetételben, míg csereként Németh 6 (46.p. Dombai helyett), Köntös 6 (62.p. Facskó helyett), Katona 6 (62.p. Harangozó helyett), Máj 0 (70.p. Tornyai helyett) és Cserkuti 0 (80.p. Peinlich helyett) kapott lehetőséget. A mérkőzés előtt a hangosbemondó köszöntötte a szombaton születésnapos Glück Pétert (20), míg a mérkőzés napján ünneplő Molnár Viktort (31). Folytatáshoz kattints!

Az első félidő nyomasztó bicskei fölényt hozott, rengeteg hazai kapura lövést láthattunk, kihagyott helyzetek sorát (Tornyaié volt a legnagyobb) és Molnár szabadrúgás-kapufáját. Csak idő kérdése volt, hogy mikor kapitulál a baracsi védelem. Ez meg is történt a második félidő elején, amikor a 47. percben Peinlich szögletét a kapust megelőzve Tornyai fejelte közelről a vendégkapuba (1-0). 6 percet kellett várni az újabb gólra, amit ezúttal is hazai szöglet előzött meg és Molnár a kipattanót 16-ról egyből laposan, a lábak között bombázta a kapu bal oldalába (2-0).

A végeredmény a 66. percben alakult ki, amikor Katona harcolt meg egy indításért és a szögletzászló közeléből egyből, jól adott be középre, Németh pedig 4 méterről bólintott a kapu jobb oldalába (3-0). A biztos BTC-előny tudatában már egyik csapat sem akart túl sokat a hátralévő időben, így Magyar játékvezető békés hangulatban vetett véget a találkozónak.

A zárófordulóra a szövetség döntése értelmében június 2-án szombaton 17.00 órától kerül sor, egy cseppet sem könnyűnek ígérkező BTC-Sárbogárd mérkőzéssel. Tavaly is ez a párosítás volt az utolsó fordulóban egy 1-1-es döntetlennel, ősszel pedig kínkeservesen, Németh duplájával fordított az utolsó percekben Sárbogárdon a bicskei gárda (1-2). Érdemes lesz kilátogatni szombaton a focithriller bicskei helyszínére és közben figyelni a Tordas-Gárdony, az Ikarus-Polgárdi illetve a Mór-Martonvásár meccsek eredményeit. CSAK A BICSKE! További helyszíni fotóinkhoz görgess!