Furcsa közjáték után 11 gladiátor legyűrte a szomszédvár ificsapatát: Bicskei TC-Felcsút 2-0 (2-0)

Vasárnap 17.00 órakor BTC-Tordas mérkőzéssel indul a felnőtt I. osztályú bajnokság!

2018. augusztus 19. - ventil66

dscf7415.JPGPéldátlan adminisztratív közjátékkal indult a szombat délelőtti BTC-Felcsút ifirangadó. Történt, hogy Rigó Máté kapus Felcsútról történt visszaigazolását követően csak az utolsó pillanatban, a mérkőzés előtt kapta meg a Bicske a játékos sportorvosi kartonját. A vezetők legnagyobb megdöbbenésére a kapus kartonjába valaki kézzel belejavított, a lejáratra vonatkozó bejegyzést 2018.08.01-re módosította, vélhetőleg azért, hogy ne tudjon pályára lépni a rivális csapat ellen. A bírói hármassal, a szövetségi vezetőkkel és a sportorvossal történt egyeztetést követően Rigó végül pályára léphetett, hiszen 1 évre érvényes engedéllyel rendelkezik. Cikkünk végén mellékeljük a lefotózott kartont és mindenkinek belátására bízzuk az események megítélését. Az ügyet nyilvánvalóan sportfegyelmi és szükség esetén büntetőjogi eljárás fogja követni. Folytatáshoz kattints!

Földes Gábor edző betegségek és nyaralások miatt mindössze 11 hadra fogható játékossal indult neki a fontos idénynyitó rangadónak, úgy, hogy még az U16-os korú Gyuricza Illést is a kezdőbe jelölte. A 11 gladiátor végül csodát tett, hiszen Rigó - Schneider, Glück, Proszammer, Fekete - Gyuricza, Valentics, Cserkuti, Pásztor - Szilágyi, Máté összetételben küzdelmes meccsen, végül magabiztosan fektette két vállra ellenfelét. A 31. percben Cserkuti kiugratásával Máté lépett ki, azonban Gyulai kapus elkaszálta a büntetőterületen belül. A 11-est Cserkuti magabiztosan bombázta a kapu bal oldalába (1-0). 10 perccel később ugyanő 19 méterről bombázott középen a felső léc alá (2-0).

A második félidőben biztosan tartotta előnyét a bicskei csapat, annak ellenére, hogy Máté bokasérülése miatt kivált és 10 emberrel játszott a BTC fél órán át, a veszélyesebb helyzeteket Pásztoréknak sikerült kialakítani a kapu előtt, ezek azonban kimaradtak. Mindenki teljesen elkészült az erejével ezen a napon a rekkenő hőségben, de igazi csapatként, egymásért is küzdve megmutatták a fiúk, hogy mit tudnak. Folytatás jövő héten szombaton Polgárdiban. Rigó Máté javított kartonjának és további helyszíni fotóink megtekintéséhez görgess! rigomate_sportorvosi.jpg