Félelmetes iramot diktálva máris félszáz gólnál járnak a bicskei ifik: Bicskei TC-Flavus Velence 4-1 (2-0)

2018. szeptember 30. - ventil66

dscf7881.JPGMegtörtént az, amire senki sem számított: a bicskei ificsapat alig 8 bajnoki forduló alatt elérte az 50 rúgott gólt és mindössze 6 alkalommal kellett maga mögé nyúlni kapusának. Így nem csoda, hogy az ezüstérmes pozíciójában tapadnak Földes Gábor vezető edző tanítványai a listavezető Sárbogárdra, akihez egyébként jövő szombaton utaznak csúcsrangadóra. A mindig acélos, harapós Flavus Velence ellen a hazai pályán mindenképpen a BTC számított a mérkőzés esélyesének, főleg Máté múltheti lajoskomáromi (10-1) mesternégyese illetve Jakab mesterhármasa után. A találkozót a Rigó - Schneider, Proszammer, Glück, Pintér - Máté, Valentics, Pásztor, Cserkuti - Jakab, Szilágyi összetételben kezdte a bicskei csapat, míg csereként Városi (61.p.), Vass (61.p.), Forró (73.p.) és Gyuricza (91.p.) kapott bizonyítási lehetőséget. Folytatáshoz kattints!

A 25. percben egy hazai szöglet után Pásztor emelkedett a legmagasabbra és bátor fejese után a labda a kapu jobb oldalába pattant (1-0). A legjobbkor, a 39. percben növelte előnyét a Bicske, ekkor Valentics lekészítéséből a bajnokság góllövő listáját magabiztosan (14 góllal) vezető Cserkuti 7 méterről lőtte ki a hosszú alsó sarkot (2-0). A második félidő sokáig kiegyenlített játékot hozott, mindenképpen dicséret illeti a hazai védelmet, amely a ziccert is fogó Rigó valamint a példásan küzdő Proszammer vezérletével gyakorlatilag hibátlanul futballozott végig.

A 70. percben Vassról került a kilépő Jakab elé a játékszer, aki finoman elhúzta a kapus mellett, majd begyalogolt vele az üres kapuba (3-0). A hajrá a velencei Molnár perceit hozta! Előbb a 83. percben egy lapost beadást az ötösről vágott a kapu közepébe (3-1), majd a sérülések miatti hosszabbításban, a 93. percben a saját kapuját is bevette, amikor egy bicskei beadásba fejjel igen szerencsétlenül ért bele (4-1). A jóval több helyzetet kidolgozó BTC ilyen arányban is megérdemelten nyert és készülhet a jövő szombati sárbogárdi rangadóra. További helyszíni fotóinkhoz görgess!