Az akarat diadala, vesztett állásból fordítottak a bicskei 14 évesek: Bicskei TC-Csabdi SE 3-2 (1-2)

Szombaton Sárbogárdra költözik Bicske: 10.00 órától ifi csúcsrangadó, 15.00 órától felnőtt bajnoki mérkőzés!

2018. október 06. - ventil66

dscf8188_1.JPGUtánpótlás labdarúgásban járatlanabb olvasóink kedvéért: a Bozsik Program és a nagypályás bajnokságok közötti átmenetet képező U14-es bajnokságot csökkentett méretű pályán, tizenhatostól tizenhatosig játsszák, 5 x 2 méteres kapukkal, 2 x 35 perces játékidővel, egyidejűleg 9 (8+1) játékossal és folyamatos cserelehetőséggel. Pénteken délután a Marton Henrik utánpótlás edző vezette BTC a szomszédvár Csabdi SE csapatát fogadta. Folytatáshoz kattints!

Bicskei TC: POZSGAI SÁMUEL ZSOLT, MARKS BENCE TIMÓT. FÖLDES MARTIN, KLINER RÓBERT LÁSZLÓ, PINTÉR BÁLINT, NYÚL LEVENTE ARTÚR, SZIGETI GYULA, BALOGH HUBA BOTOND, VÁZSONYI LEVENTE. Cserék: SZARKA MAXIM, REKETTYEI DÁVID, CSIZMADIA MARCELL, CSORBA ÁRPÁD, PETŐ BENCE, HUSZÁK ALEX KRISZTIÁN, BODA BALÁZS, TAKÁCS BENCE ATTILA. Igen, így, csupa nagybetűvel írtuk le a bicskei fiúk nevét, mert hatalmas mérkőzést produkáltak. Nem feltétlenül a jobb csapat győzött a közel azonos játékerőt képviselő csapatok találkozóján, mert a Ferenczik István vezette Csabdi is színvonalas futballt produkált, de az a csapat, amelyik 0-2-ről fordítva az utolsó pillanatokban győzni tud, megérdemli a dicséretet.

Az első félidő 9. és 12. percében kétszer is elaludt a hazai védelem, Vindics János Benedek pedig mindkétszer büntetett kiugrás utáni lapos lövésekkel (0-2). Időben jött a szépítés Szigeti Gyula révén a 14. percben (1-2), majd a rövid szünet után a második félidőben mindent egy lapra feltéve támadott a Bicske! Nyúl Levente révén begyötörtük az egyenlítést az 56. percben (2-2), majd jött a slusszpoén. Egy perccel a vége előtt szabadrúgáshoz jutott a BTC 12 méterre a kaputól. Balogh Huba Botond állt a labda mögé és Roberto Carlost valamint Molnár Viktort megszégyenítő módon a sorfalt megkerülő, de mégis szitáló, erős és védhetetlen lövést zúdított a kapu bal oldalába (3-2).

A lefújás után boldogan ünnepeltek a hazaiak, de mindkét csapatot - edzőjükkel együtt - dicséret illeti a labdafelhozatalban és támadásépítésben, valamint a határozott védekezésben mutatott teljesítményéért. A nézők számára is élvezetes derbin győzött az utánpótlás-futball! További helyszíni fotóinkhoz görgess!