Váratlan vereségek után szombaton 11.00 órától bajnoki főpróba a Tatabánya ellen!

A bicskei szurkolótábor délután a felvidéki DAC-Slovan rangadón is részt vesz a dunaszerdahelyi MOL Aréna avatóján!

2019. február 16. - ventil66

molvidi.jpgKét váratlan vereség szakította meg a Vukmir-legénység biztató sorozatát. Múlt szombaton Bicskén vendégeskedett a komárom-esztergom megyei I. osztályú bajnokság 2. helyén tanyázó Oroszlány csapata. A 7. percben Lakot ütközték le faultgyanúsan, majd a kontrából a vendégek csatára éles szögből, 12 méterről talált a jobb alsó sarokba (0-1). Az 53. percben egy labdavesztés után érkezett 15 méterről az a lövés, ami végképp eldöntötte a találkozót (0-2). Tornyaiék számos helyzetet dolgoztak ki a mérkőzésen, de ezek rendre kimaradtak, így megérdemelt a vendégsiker. Folytatáshoz kattints!

Szerdán az NB III Nyugati csoportjának kieső zónájában található MOL Vidi FC II együttesénél vendégeskedtek a bicskeiek. A fiatal játékosokkal jócskán megtűzdelt, nem a legerősebb összeállításban játszó fehérváriakkal kimondottan erős iramú, hajtós, küzdelmes meccset vívott a BTC a gyér megvilágítású műfüves edzőpályán, a Csíkvári úton. A 32. percben egy baloldali beadást a berobbanó Tornyai 3 méterről vágott a jobb sarokba (0-1).

Öt perc elteltével érkezett az egyenlítés, amikor Laczkó talán élete gólját lőtte 20 méterről, a balösszekötő helyéről a bal felső sarokba, Zelizinek esélye sem volt a hárításra (1-1). Kiegyenlített küzdelem folyt a második játékrészben, amikor Solt teljesen feleslegesen buktatta ellenfelét a tizenhatoson belül és a 76. percben Platsner magabiztosan értékesítette a megítélt büntetőt, félmagasan a bal kapufa mellé helyezett (2-1). Jó mérkőzés volt és minden bizonnyal jól szolgálta a gyors játék a bajnoki felkészülést.

A bajnoki főpróbára szombaton 11.00 órától a komárom-esztergom megyei I. osztályú éllovas Tatabánya ellen kerül sor a Kerecsendi Kiss Márton utcában, majd a tábor valamint a játékosok egy része buszra, illetve autóba pattan, hogy 16.00 órától személyesen vegyen részt a dunaszerdahelyi MOL Aréna avatójaként megrendezendő DAC-Slovan Bratislava szlovák bajnoki csúcsrangadón. Mindeközben a Bicskei TC II csapata 15.00 órától a Téli Műfüves Bajnokság helyosztóján a bajnoki rivális Flavus-Velence II. csapatával mérkőzik Csákváron.

Az első csapat idénynyitó tavaszi bajnoki mérkőzésére február 24-én vasárnap 14.30-kor Tordason kerül sor. (címlapfotónkon Vukmir Dragan szakmai igazgató eligazítást tart a szerdai székesfehérvári mérkőzés szünetében)