Peinlich és Farkas gólérzékenysége biztos sikert hozott a szabadnapi edzőmeccsen: Bicskei TC-Zsámbéki SK 9-0 (6-0)

A Főnix váratlan veresége miatt csak a Mór tudott feljebb zárkózni a bajnoki élmezőnyben!

2019. március 04. - ventil66

img_20190303_121432.jpgA bicskei futball népszerűségét mi sem bizonyítja jobban, hogy a BTC szabadnapján (a Polgárdi visszalépése miatt ezen a napon nem játszik bajnokit a csapat) játszott edzőmérkőzésen szép számú nézősereg várta a Zsámbéki SK vendégszereplését a Kerecsendi Kiss Márton utcai sporttelep műfüves pályáján. Az ellenfél a 4. helyen áll a komárom-esztergom megyei I. osztályú pontvadászatban, de ezen a napon sérülések és munkahelyi elfoglaltságok miatt igen foghíjasan érkeztek, sőt a második félidőben még edzőjük is beszállt.

Mindeközben a Köntös Dániel vezette pályamesteri csapat megkezdte a füves center pálya időszakos felújítását annak érdekében, hogy március 16-án szombaton 15.00 órakor szép zöld gyep várja az idei első hazai, Sárosd elleni bajnokit. Vukmir Dragan a vasárnapi mérkőzésre két teljes csapatot állított össze, így mindenki játéklehetőséghez juthatott. Folytatáshoz kattints!

I. félidő: Zelizi - Solt, Sötét, Szekeres, Veres - Lak - Tornyai, Nagy, Valentics, Peinlich - Móri. II.félidő: Rigó M. - Bélik, Glück, Molnár, Madarász - Harangozó - Farkas, Takács, Varga, Cserkuti - Rigó G. A 3. percben Nagy beadását Peinlich közelről továbbította a kapuba (1-0). A 10. percben Nagy ezúttal kiugratta Peinlichet, aki a kapust átemelve végül fejjel bólintotta a játékszert a hálóba (2-0). A 21. percben Nagy egyedül ugrott ki és 16 méterről higgadtan ellőtte a labdát a kapus mellett (3-0).

A 27. percben egy védő által kifejelt labdát Móri 17 méterről váratlanul,  a lábak között, kapásból lőtt a kapu jobb oldalába (4-0). A 33. percben gyors hazai akció során Tornyai passzát Peinlich középről, 19 méterről lőtte a bal alsó sarokba (5-0). Egy perccel később gyakorlatilag megismétlődött a korábbi jelenet, ekkor Torony lapos beadását Peinlich közelről pörgette a mattolt védelem asszisztálása mellett a kapuba (6-0).

Az 54. percben Cserkuti átadását Farkas helyezte 12 méterről a jobb alsó sarokba (7-0). Hét perccel később Cserkuti ugrott ki a bal oldalon, ziccerét a vendégkapus még kiütötte, az érkező Farkasnak azonban nem okozott gondot az üres kapuba helyezni (8-0). A végeredményt a 88. percben állította be a hazai csapat! Farkas zúgó felső kapufája után Rigó G. eszmélt elsőként és 6 méterről a kapu közepébe lőtt (9-0).

Örömteli volt látni ezen a napon, hogy a keret minden tagja komolyan vette a mérkőzést, a védelem biztosan állt a lábán mindkét játékrészben, jól szűrtek és szerveztek a középpályások, elől pedig Peinlich, Tornyai, Nagy és Farkas jeleskedett.  A szukrolótábor számára is örömteli hír, hogy a vasárnapi bajnokikon a Mór ugyan behúzta sovány (2-0) győzelmével a Lajoskomárom elleni ütközetet, a Főnix azonban váratlanul kikapott hazai pályán a Sárosdtól, így utóbbi csapat nem tudott felzárkózni a listavezető Bicske mögé. A bajnoki menetelés március 10-én vasárnap 15.00 órakor Enyingen folytatódik. További helyszíni fotóinkhoz görgess!