Álomfutballal avatták az eredményjelzőt: Bicskei TC-Sárosd 6-0 (4-0)

A tavasszal még gólt sem kapó Vukmir-legénység vetett véget Dvériék nyerő szériájának!

2019. március 17. - ventil66

dscf9003.JPGMit lehet mondani, amikor egy hazai csapat szinte tökéletes játékkal 4-0-ra vezet bő félóra után egy rangadónak indult mérkőzésen? Bizony sem a hazai, sem pedig a vendégszurkolók nem számítottak erre Bicskén, a szombati bajnoki mérkőzésen, ahová a vendég Sárosd 4 meccses győzelmi sorozattal érkezett a tavasszal még gólt sem kapó hazaiak otthonába. Vukmir Dragan szakmai igazgató betegség és sérülés miatt két alapemberét (Tornyai, Molnár) nélkülözni kényszerült, így a Zelizi 0 - Solt 8, Sötét 8, Veres 8, Madarász 8 - Lak 8, Nagy 7, Varga 8, Peinlich 7 - Móri 8, Rigó 7 összetételű kezdőt küldte ki a zöld gyepre a Szűcs László sípszavára induló találkozón. Csereként Takács 7 (51.p. Nagy helyett), Farkas 6 (55.p. Peinlich helyett), Valentics 7 (65.p. Rigó helyett) és Harangozó 0 (75.p. Lak helyett) is lehetőséget kapott. A csapatok felsorakozása után a Magyar Zászló és Címer Napja alkalmából a Himnusz elhangzása mellett vonták fel a nemzeti színű lobogót. Folytatáshoz kattints!

A barátságtalan, hideg szélben kezdődő mérkőzésen már az 5.percben kis híján felavatták az új eredményjelzőt, Nagy jobb oldali beadásáról azonban Varga a kapu torkában lekésett. Két perc múlva már jobban sikerült a hazai támadás, ekkor Móri cselezte be magát az ötös sarkáig, Vargának továbbított, aki gólba passzolt (1-0). A 14. percben a sárosdi Kovács lőhetett szabadrúgást mintegy 20 méterről, csavarása alig kerülte el a bal felső sarkot. A 23. percben Lak ívelt szabadrúgást a 16-os baloldali sarkától, Sötét fejjel megcsúsztatta, az előre lopakodó Veres pedig a kapuba stukkolt (2-0). Két perccel később Mórit Kosaras fellökte a 16-oson belül, a megítélt 11-est a sértett magabiztosan váltotta gólra (3-0). Nem ért véget az új eredményjelző tesztelése, a 31.percben Rigóhoz pattant egy kivágódó labda, aki igazítás nélkül lőtt 25 méterről a kapu bal alsó sarkába (4-0).

A II. félidőre hármas cserét határozott el a vendégek játékosedzője, Dvéri Zsolt. Az egyik frissen beálló játékosa, Balogh már az 50. percben sárga lapot kapott Nagy durva földbe gyalulásáért, akit sajnos le is kellett cserélni. Remélhetőleg nem olyan súlyos a sérülése, mint a mindenképpen piros lapot érő szabálytalanság volt. A 60. percben egy szabálytalanságot követően kissé elszabadultak az indulatok, MMA mérkőzésbe illő jelenetek után Szűcs játékvezető Madarásznak és Killernek adott sárga lapot.

A 67. percben remek háromszögelés után Takács a felső kapufára lőtt. A 72. percben Valentics szép cselek után önzetlenül a teljesen egyedül hagyott Móri elé tálalt, aki a hosszúba lőtt (5-0). Két perc elteltével Varga futott el a bal oldalon, pompás beadását Móri 10 méterről fejelte a kapuba (6-0). Újabb három perccel később Varga következő beadását Móri ezúttal lőtte, de kicsivel mellé. Alig telt el egy perc, Farkas átadásával lépett ki Móri, akinek lövését Rauf jó érzékkel mentette. A mérkőzés lezárásaként újfent Varga futott el a bal oldalon, beadásáról hajszállal maradt le Móri és Farkas.

Az I. félidőben ellenállhatatlanul játszott a hazai csapat és szerzett négy gólos vezetést. A szünet után Nagy súlyosnak tűnő sérülése kissé visszavetette a csapatot, de a hajrában szerzett újabb két gólt. Összességében ilyen arányban is megérdemelten nyert a jó napot kifogó hazai csapat, a Sárosd ezúttal meg sem közelítette  az elmúlt hetekben mutatott kiváló játékát, támadóit pedig egyszerűen nem hagyta levegőhöz jutni a hibátlanul záró BTC-védelem. A lefújás után boldogan pacsiztak az ezúttal is kiválóan drukkoló táborral az örömteli játékot mutató hazaiak.

Győzelmével a listavezető egy napra biztosan növelte előnyét a táblázat élén, immáron 8 pontra. Folytatás március 24-én vasárnap 15.00 órától Gárdonyban, egy újabb szorosnak ígérkező mérkőzésen. A szombat délelőtti U19 mérkőzésen a bicskei ifik a mezőnyben elsőként jutottak 100 lőtt gól fölé a Perkáta 9-1 (4-1) arányú legyőzésével és már a 2. helyen küzdenek a bajnoki címért. A gólokon Jakab (3), Máté (2), Pásztor, Glück, Fekete és Dobi osztozott.

A remek nap végén rossz hír érkezett a klubházba, a mérkőzésről hazainduló - egyébként sérült és műtétre váró - Dombai Dávid az 1-es főút herceghalmi szakaszán frontális autóbalesetet szenvedett, de szerencsére a kórházi vizsgálatok után még az este folyamán hazaengedték, totálkáros gépkocsiján kívül ő maga könnyebb sérülésekkel megúszta. CSAK A BICSKE! További helyszíni fotóinkhoz görgess! (Tudósított: Venczel József, kép: 2060.blog.hu)