A váratlan kisiklás ellenére egyelőre megnyugtató az előny: Gárdony-Bicskei TC 3-1 (2-0)

2019. március 26. - ventil66

dscf8924.JPG10 veretlenül megvívott bajnoki mérkőzés után kapott ki újra a Bicske, legutóbb 2018. október 6-án Sárbogárdon (1-2) volt kénytelen fejet hajtani Vukmir Dragan szakmai igazgató csapata. Azóta sikert sikerre halmoztak játékosai, hiszen a két idegenbeli rangadó-döntetlenen (Mór, Főnix) kívül mindent megnyertek. Vasárnap délután remek napfényes időben léptek pályára a gárdonyi parkerdőben, ahol - bár elkészült az új füves pálya, azonban a locsolókút beomlása miatt rögvest ki is égett a gyep, így egyelőre használhatatlan - jó minőségű műfüves játéktér várta a csapatokat. A Mester Molnárra sérülése, Dombaira pedig térdműtéte (ami hétfőn történt meg végre hosszas előkészületek után) miatt nem számíthatott, viszont visszatérhetett az elmúlt héten beteg Tornyai. A hazaiaknál kezdett az a Pump Szabolcs, aki az ősszel még bicskei színekben játszott és korán beállt egy sérülés miatt az az Oláh Dániel, aki októberben még sárbogárdi színekben volt aktív részese a BTC legyőzésének. Folytatáshoz kattints!

A kezdőcsapat a Zelizi 6 - Solt 4, Sötét 4, Veres 4, Madarász 4 - Lak 4 - Tornyai 4, Nagy 4, Rigó 4, Varga 4 - Móri 4 összetételben kezdett, csereként Peinlich 4 (46.p. Tornyai helyett), Farkas 4 (53.p. Varga helyett), Harangozó 4 (55.p. Rigó helyett), Valentics 6 (63.p. Móri helyett) és Takács 0 (75.p. Lak helyett) kapott lehetőséget. Akárcsak ősszel, ezúttal is korai Gárdony-góllal indult a találkozó. A 4. percben Balassa még zúgó felső kapufát lőtt, de nem sokkal később Varga jó ütemben lépett ki és 11 méterről higgadtan gurított a bal alsó sarokba (1-0). A 19. percben Király ugrott meg Tornyai labdaeladása után, Sötét sem tudta megakadályozni a lövésben, azonban Zelizi bravúrral vetődve kitolta a labdát. Próbált a vendégcsapat belerázódni a saját ritmusába, de ezen a napon valahogy ez nem sikerült. Hosszas támadásépítések következtek, de az utolsó passzok mindig elakadtak az időközben belelkesült hazai játékosokban. A bajokat tetézte, hogy a 45. percben Király 17 méteres lövése megpattant a védőkön és éppen befért a bal kapufa mellett a gellert kapó pettyes a hiába vetődő Zelizi mellett (2-0).

Vukmir Dragan már a szünetben cserélt, majd bő negyedóra alatt sorra hozta le kulcsembereit, talán kicsit kímélve őket a további szenvedésektől, traumától és lehetőséget nyújtva fiataljainak. Az 51. percben Rigó esett el gyanús körülmények között a tizenhatoson belül, de Domak játékvezető sípja néma maradt. Az 52. percben el is dőlt a mérkőzés! Gyors kontra végén Király egy lapos jobboldali beadást középről, szép bokamozdulattal és védhetetlenül lőtt a jobb felső sarokba (3-0). Az 59. percben Móri, a 75. percben Peinlich lőtt lesgólt és a bicskei szépítésre egészen a 85. percig kellett várni, amikor Nagy beadását Valentics lőtte rá, de Nyári kapus már csak a gólvonal mögül tudta kiütni (3-1). A gól után még rohamozni kezdett a Bicske, mégis Czifra lőtt a felső lécre ziccerben a 88. percben, így maradt az eredmény.

Összességében a fiatal és jó értelemben vett agresszív játékot mutató Gárdony teljesen megérdemelten győzte le a listavezetőt. Természetesen 10-12 meccsenként ki lehet kapni, ez benne van a futballban, azonban okozhat némi fejfájást a vendégek edzőjének, hogy a múlt heti remeklés után hogyan tud egyszerre 13-14 játékosa is igen gyengén teljesíteni, élvezhetetlen futballt nyújtani tekintélyes létszámú, csapatát ide is elkísérő szurkolótáborának (akik ugyanúgy megtapsolták a fiúkat, mintha győztek volna)? Miért nincs ilyenkor 3-4, mentálisan erős játékos (mert úgy gondoljuk, hogy futballozni nem felejtett el senki), aki kihúzza a csávából a csapat szekerét és miért nem tudnak - Valentics kivételével - élni a lehetőséggel az eddig kevesebbet játszó labdarúgók? Nos, ezek azok a kérdések, amelyekre gyors választ kell találni Bicskén, hiszen a kiegyenesedésre alkalmasnak tűnő bajnoki következik március 31-én 16.00 órakor hazai pályán a Lajoskomárom ellen. Ne felejtsük, hogy éppen ezen a hétvégén, szombatról vasárnapra virradó éjszaka kell 1 órával előre tekerni az időmérő szerkezetek mutatóit.

Jó hír, hogy a BTC II csapata, ha nehezen is, hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a szomszédvár Etyek csapatát Bélik és Sebján góljaival, így a Velence II pontvesztése révén 3 pontra nőtt az előnye a tabella élén. Az ificsapat második félidei gólzuhatagával 11-1 (2-0) arányban nyert Száron (gólszerzők: Pásztor 3, Máté 3, Cserkuti 2, Szekeres, Valentics, Dobi), így a listavezető Mórral azonos pontszámmal várja a 2. helyen a folytatást. CSAK A BICSKE! (címlapfotónk a március 10-i Enying-BTC bajnoki előtt készült!)