Nyitva van az aranykapu: eksztázisban játszva 0-1-ről ütötte ki a listavezetőt a most már bajnokesélyes ificsapat: Bicskei TC-Móri SE 5-1 (1-1)

A héten születésnapos Valentics Márk 10-es osztályzatot érdemelt ki lapunktól szombati teljesítményéért!

2019. május 11. - ventil66

dsc_0100_1.JPGAz aranyért harcoló bicskei labdarúgó csapatok közül talán az U19-nek tűnt a legnehezebbnek az odáig vezető út - szombat délig. A listavezető Mór érkezett Bicskére bombaerős csapattal, közte a góllövő listát vezető Erni Edmond Attilával. Földes Gábor bicskei alakulatának egyetlen esélye volt a bajnoki címért történő további versengésre, ha legyőzi a tabella első helyezettjét. Ezúttal a Rigó 9 - Bélik 8, Glück 8, Szekeres 8, Proszammer 7 - Veres 8, Takács 8 - Cserkuti 9, Pásztor 9, Valentics 10 - Jakab 7 összetételű kezdőnek szavazott bizalmat, míg csereként Fekete 7 (46.p.), Dobi 6 (62.p.), Szilágyi 0 (85.p.), Gyuricza 0 (90.p.) és Matiszkó 0 (91.p.) kapott lehetőséget. Felnőtt mérkőzésen is ritkán látható hatalmas iramban kezdtek a csapatok Szűcs László sípszavára, kiváló kora nyári időben, a Bicske Tigers szurkolói csoport tagjainak fergeteges biztatása mellett. Folytatáshoz kattints!

A 16. percben Cserkuti passzából Pásztor előtt adódott az első komoly lehetőség, 6 méteres, nem túl helyezett lövését azonban Nagy kiütötte. A 21. percben Klein 16 méteres lövését bravúrral ütötte ki Rigó a bal felső sarokból. 3 perccel később Cserkuti beadását Jakab éles szögből, 5 méterről lőtte a kapusba. A 27. percben Hajdu lőtt 18-ról rá egy kipattanó labdát, Rigó parádés mozdulattal még bele tudott kapni a lövésbe, ami így a jobb kapufán csattant, majd felszabadítottak a bicskei védők. Az életveszélyesen kontrázó Mór a 29. percben megszerezte a vezetést! Egy szögletből átívelt labdát a túlsó oldalon álló Gregorics csodálatos mozdulattal 19 méterről lőtt egyből a bal felső sarokba (0-1). Gyanítjuk, hogy talán élete gólját szerezte a fiatal móri labdarúgó. Kitartóan rohamozott a Bicske, aminek még a lefújás előtt, a 43. percben meg is lett az eredménye. Cserkuti dobta ki a jobb szélre Pásztornak a játékszert, aki pontosan adott középre és a berobbanó Valentics 6 méterről, előre dőlve, védhetetlenül fejelt a kapu jobb oldalába (1-1).

Eseménydúsan indult a második félidő, a 49. percben Bélik ívelését Valentics remekül vette át mellel és középről, 14 méterről éppen csak annyit pöccintett bele, hogy a kétségbeesetten visszafutó védők előtt az üres kapuba pattant a labda (2-1). Az 59. percben Takács lapos kiugratásával lépett ki a balösszekötő helyén Valentics és 12 méterről higgadtan a kapu jobb oldalába helyezett (3-1). A 69. percben Veres egy végletekig kijátszott akció végén éles szögből 15, méterről bombázott fölé. A fokozatosan elfáradó Mórral szemben a Bicske egyre inkább átvette a játék irányítását és bombaformában futballozó középpályásai révén sorra dolgozta ki helyzeteit. Valentics több nagy bicskei helyzet után a 77. percben a mennybe mehetett volna, de Pásztor lapos beadását 4 méterről az égbe lőtte.

A 84. percben végképp eldőlt az aranyrangadó! Bicskei kontra során Pásztor beadása üresen találta Valenticset, aki középről, 8 méterről a léc alá bombázott (4-1). A héten születésnapos Valentics Márk a listavezető elleni klasszikus mesternégyessel ünnepelt és halványabb első félidei játéka ellenére jár neki lapunktól a 10-es osztályzat, mert a második félidőben góljai (találataival egymaga megfordította és tette biztossá az eredményt) és helyzetei mellett gyakorlatilag az összes kemény párharcát megnyerte, rengeteg labdaszerzésével döntő mértékben hozzájárult a bicskei sikerhez. A slusszpoén a 87. percben következett, amikor Szilágyi startolt rá egy előre vágott labdára, a kimozduló Nagy kapusról az üresen érkező Cserkuti elé pattant a labda, ő pedig szemfüles módon a 16-os sarkáról az üresen maradt kapuba gurított (5-1).

A végén még Valentics bokasérülése és kényszerű cseréje borzolta a kedélyeket, de aztán már egy kupacban ünnepeltek a hazaiak, akik az év legjobb játékát éppen a legjobbkor produkálták, felnőttek a feladathoz, számos extra egyéni teljesítménnyel teljesen megérdemelten nyertek. A csapat az aranykapuba érkezett, csak át kell bújnia rajta, ezt a Kisláng, a Baracs és az LMSK Cobra Sport elleni győzelemmel meg is tehetik. Kalapot emelünk Németh Bálint edző móri gárdája előtt is, akik - amíg erővel bírták - szintén színvonalas és kemény játékot mutattak be ezen a napon is. Folytatás jövő szombaton 10.00 órakor Kislángon, de előtte még holnap, azaz vasárnap 17.00 órakor BTC-Mór felnőtt aranyrangadó is következik! CSAK A BICSKE! Juhász Alexandra Georgina és Bélik József további helyszíni fotóihoz görgess!