Küzdelmes rangadó után két lépésre az aranytól a bicskei fiatalok: Kisláng-Bicskei TC 2-5 (1-3)

2019. május 19. - ventil66

dscf9608.JPGA bicskei ificsapat múlt heti rangadója után (Mór ellen 5-1) egyszerű a képlet: mindhárom hátralévő mérkőzésén nyernie kell a Földes-alakulatnak a bajnoki címhez, így ennek tudatában utaztak szombaton délelőtt Kislángra is, ahol a masszívan 4. helyen álló, nemrég Móron is döntetlent elérő hazai csapat és meglepően sok néző várta őket. A Rigó 7 - Bélik 7, Glück 7, Szekeres 7, Fekete 7 - Takács 8, Veres 7 - Cserkuti 7, Pásztor 8, Valentics 8 - Jakab 6 összetételű csapat kezdett, míg csereként Dobi 6 (53.p.), Szilágyi 0 (75.p.), Pintér 0 (88.p.) és Gyuricza 0 (88.p.) kapott lehetőséget. Folytatáshoz kattints!

Repülőrajtot vett a BTC, a 3. percben Takács remek indításával Valentics lépett ki a balösszekötő helyén és 14 méterről higgadtan a bal alsó sarokba helyezett (0-1). A 13. percben Takács ismét Valenticset szöktette a bal oldalon, akinek lapos bepasszát Cserkuti éles szögből, közelről lőtte a kapuba (0-2). A 35. percben Takács szögletét a szabadon hagyott Pásztor az ötösről bólintotta a kapu közepébe (0-3). A 43. percben Varga használta ki a vendégvédelem megingásait és 15 méterről a védők között a kapu közepébe helyezett (1-3).

Szünet után gyorsan és váratlanul szorossá vált a találkozó! A 48. percben Fekete kezére lőtték rá a labdát, ami Szabó játékvezető szerint 11-es volt. A büntetőt Varga a jobb felső sarokba helyezte (2-3). A gól után erőre kapott a korábban padlón lévő Kisláng, azonban a bicskei játékosokban volt annyi erő és tartás, hogy fokozatosan visszavegyék a játék irányítását, ami gólokban is megmutatkozott. A 67. percben Takács lapos keresztlabdáját Pásztor 6 méterről lőtte a kapu bal oldalába (2-4), majd a 76. percben Valentics centerezett középre Veresnek, aki egy csel után 7 méterről szintén a kapu bal oldalába lőtt.

Eldőlt a rangadó és a hátralévő időben már nem változott az eredmény. Hatalmas, élvezetes és szikrázó csatát hozott a mérkőzés, amelyen 6 sárga lap is gazdára talált. Két lépésre az aranytól a bicskei csapat, amely jövő szombaton 10.00 órakor a szintén acélos Baracs csapatát fogadja. További helyszíni fotóinkhoz görgess!