Úgy lehet bajnok a bicskei ificsapat jövő szombaton Lepsényben, hogy egyszer sem állt a tabella élén: Bicskei TC-Baracs 7-0 (3-0)

Vasárnap 17.00 órakor a már bajnok felnőtt csapat a Főnixet fogadja utolsó hazai bajnokiján!

2019. május 26. - ventil66

img_20190525_102204.jpgŐrület! A tavaszi rangadóit a Mór és a Sárbogárd ellen magabiztosan behúzó bicskei U19-es csapat példátlan módon úgy nyerheti meg a bajnokságot, hogy egyetlen egyszer, a zárófordulót követően áll csak a tabella élén. Ehhez "mindössze" azt a nyomasztó feladatot kell teljesíteni Földes Gábor alakulatának, hogy a rangadók utáni mindhárom mérkőzését meg kell nyernie. A szombati, Baracs elleni biztos győzelem után egy hét múlva Lepsényben durranhatnak a pezsgők. Folytatáshoz kattints!

Ezúttal a Rigó - Bélik, Glück, Szekeres, Fekete - Takács, Veres - Cserkuti, Pásztor, Valentics - Jakab összetételű csapat kezdett, míg csereként Dobi (46.p.), Proszammer (46.p.), Szilágyi (60.p.), Gyuricza (83.p.) és Matiszkó (83.p.) jutott lehetőséghez. Kissé megfogyatkozva érkezett az 5. helyen tanyázó ellenfél és a 3. percben meg is szerezte a vezetést a hazai csapat. Cserkuti visszagurítását Pásztor 18 méterről tekerte a jobb sarokba (1-0). A 18. percben Veres meglőtte első kapufáját, majd hossző meddő mezőnyjáték után a 31. percben Takács lapos passzát Cserkuti az ötösről pöccintette a kapuba (2-0).

7 perccel később Cserkuti baoldali beadása Jakabot találta meg, aki egy csel után 14 méterről lőtt és a labda egy védőn megpattanva alaposan becsapta Németh kapust (3-0). A 49. percben a kiugró Pásztort buktatta Németh, Szabó Antal játékvezető pedig partjelzőjével konzultálva befújta a teljesen jogos tizenegyest. A büntetőt Cserkuti gyatrán lőtte és az elvetődő Németh lábáról fölé pattant a játékszer. Egy perc múlva jött a gyógyír, a büntető utáni szögletből némi kavarodás után Veres 3 méterről kotort a kapuba (4-0). Az 55. percben Valentics lendületes beadását Cserkuti az ötösről lőtte a kapu bal oldalába (5-0). A 73. percben Cserkuti szögletét Szilágyi fejelte 4 méterről a léc alá (6-0).

A 75. percben Dobi lapos passzát Takács 15 méterről helyezte a kapu bal oldalába, beállítva a végeredményt (7-0). A 87. percben Veres még 18 méterről újra telibe trafálta a jobb kapufát, de mindez nem változtatott azon a tényen, hogy a BTC mérsékelt játékkal is magabiztosan menetelt az aranyérem kapujába. Jogosan ünnepeltek a fiúk a Tigers szurkolókkal a mérkőzés után. Jövő szombaton Lepsényben durranhatnak a pezsgők és a bevezetőben említetten túl sporttörténelmet írhatnak a fiatalok azzal is, hogy megszerzik a Bicske harmadik tavaszi bajnoki aranyérmét. A felnőtt csapat ma délután 17.00 órakor utolsó hazai bajnokiján a Főnix egyttesét fogadja. CSAK A BICSKE! További helyszíni fotóinkhoz görgess!