Először a zárófordulóban állt az élre és bajnok a bicskei ificsapat: LMSK Cobra Sport-Bicskei TC 0-15 (0-7)

Cserkuti István 47 perc alatt lőtt mesterhatosával gólkirály!

2019. június 01. - ventil66

dsc_0178.JPGA Bicske Tigers szurkolói csoport konvojának megérkeztével hazai pályán érezhette magát a bicskei ificsapat Lepsényben, ahol a képlet egyszerű volt: győzelem esetén úgy bajnok a csapat, hogy a megelőző 29 forduló során egyetlen alkalommal sem állt az élen. Az immáron kétszeres bajnok edző, Földes Gábor (a Bicske II. csapatát is sikerre vezette a III. osztályban) a Rigó - Bélik, Glück, Szekeres, Fekete - Máté, Takács, Valentics, Cserkuti - Pásztor, Jakab összetételű kezdőt nevezte, csereként pedig Dobi (54.p.), Szilágyi (54.p.), Schneider (76.p.), Gyökeres (76.p.), Pintér (78.p.), Matiszkó (85.p.) és Gyuricza (85.p.) kapott lehetőséget. Gyönyörű nyári napsütesben indult a mérkőzés. Folytatáshoz kattints!

9 percet kellett várni az első, megnyugtató bicskei gólra! Valentics két csel után középről 14 méterről lőtt a bal alsó sarokba (0-1). Öt perccel később Cserkuti lapos beadását Pásztor 6 méterről pofozta a kapu közepébe (0-2). A 17. percben Valentics szögletét ugyanő a kapu torkából bólintotta a léc alá (0-3). A 25. percben Pásztor szöktette a jobb oldalon Mátét, aki 8 méterről remekül lőtte el a kapus mellett a játékszert (0-4). Alig egy perccel később vendégszöglet után óriási tűzijáték alakult ki a lepsényi kapu előtt, végül Pásztor lövése a gólvonalon túl tartózkodó Szekeresről jött már vissza, így Cseh Roland játékvezető jogosan mutatott középre (0-5).

A 34. percben Takács forgolódott a tizenhatos sarkánál, a labda Jakab elé pattant, aki 17-ről lőtt a bal alsó sarokba úgy, hogy a hazai kapus alaposan "benézte" a labdát (0-6). A 41. percben Jakabot buktatták a büntetőterületen belül és ekkor még úgy nézett ki, hogy Pásztor a legesélyesebb a gólkirály-jelölti versenyben, ezért ő lőhetett tizenegyest. Sajnos labdája a felső léc és a bal kapufa találkozásáról pattant a mezőnybe. A 43. percben Pásztor agyoncselezte magát a hazai tizenhatoson belülm végül Cserkuti fejezte be az akciót 14 méteres bal alsó sarkos lövésével (0-7).

A második félidő Cserkuti jutalomjátéka volt, a 47. percben éles szögből 8 méterről bombázott a léc alá (0-8). Az 53. percben Szekeres-Takács összjáték után utóbbi 9-ről lőtt a jobb alsóba (0-9: Két perccel később a frissen beállt Dobi 16 méterről bombázott a jobb alsó sarokba (0-10). A 61. percben Takács tértölelő indításával Cserkuti lépett ki és higgadtan a bal alsó sarokba helyezett (0-11). A 70. percben Takács újra Cserkutit indította, aki 11-ről ezúttal a bal alsóba talált (0-12).

Egy perc sem telt el és Cserkuti szinte lemásolta előző találatát (0-13), így fantasztikus második félidei eredményességével már minimálisan a társgólkirályi pozícióban állt. Aztán a 74. percben magához ragadta a trónt, amikor Takács labdájával lódult meg ziccerben és nem hibázott, megszerezve idénybeli 40-ik ifigólját (0-14). A 83. percben zárult a gólgyártás, a frissen beállt Gyökeres fejelte Cserkuti beadását a kapu bal oldalába (0-15).

A gólfesztivált követő lefújás után következett az idén már hagyományos (de jó ezt leírni!) pezsgős-petárdás ünneplés a Tigers-szel, van rá okuk a bicskeieknek, mert három bajnokságot is megnyertek fejér megyében egyazon idényben. Juhász Alexandra Georgina további helyszíni fotóihoz görgess!