Kihagyott ziccerekkel szakadt meg a 16 hónapos hazai veretlenség: Bicskei TC-FC Nagykanizsa 1-3 (0-2)

2019. augusztus 26. - ventil66

dscf9906.JPGTétmérkőzésen utoljára 2018. április 22-én a Mór ellen kapott ki (0-2) hazai pályán a Bicske, vasárnap ezt a sorozatot törte meg az NB III Nyugati csoportjában a jó fizikumú labdarúgókból álló vendég Nagykanizsa csapata. A párás, fülledt melegben lejátszott találkozó nem csak emiatt marad emlékezetes a bicskei szurkolók számára. Soha nem vezetett még a Kerecsendi Kiss Márton utcában mérkőzést hölgy játékvezető, ezúttal azonban mindjárt ketten is képviselték a gyengébbik nemet a triumvirátusban, Sipos Katalin fújta a sípot, míg partjelzői Vad Anita és Kiss Balázs voltak. Vukmir Dragan szakmai igazgató ezúttal is változtatott csapatán, amely a Zelizi 6 - Adorján 4, Sötét 5, Radó 5, Madarász 5 - Molnár 5, Nagy 5 - Tornyai 4, Erdős 5, Peinlich 5 - Varga 5 összetételben kezdett, míg csereként Rigó 5 (46.p. Tornyai helyett), Móri 5 (61.p. Molnár helyett) és Farkas 0 (77.p. Adorján helyett) érkezett. Folytatáshoz kattints!

A hazai csapat a 6. percben jutott el az első lehetőségig, ekkor Nagy labdáját Erdős lekezelte, majd a kint álló Borsi kapus felett a kapu mellé emelte. Két perccel később Erdős Varga baloldali beadását szorongatott helyzetben lőtte fölé. A 9. percben Horváth lőtt 25 m-ről, Zelizi szögletre mentett. A 14. percben Simonfalvi átívelését az Adorján mögül kilépő Vittman a hosszú sarokba fejelte (0-1). A következő támadásnál Tornyai jobb oldali beadása az egyik vendég védőn megpattant, így is jó volt Vargának, de ő csúnyán a kapu fölé lőtt. A 27. percben Lőrincz ívelt fejese a kapu mögé esett. A 30. percben végletekig kijátszott ziccert hagyott ki a Kanizsa, Vittman lövését Zelizi bravúrral ütötte szögletre. A 34. percben Madarász pontos bal oldali beadását Varga vétette el az üres kapu előtt. A 39. percben Horváth nagy erejű 30 méteres lövését védte a hazai kapus. A 41. percben Radó akadt össze Kováccsal a kaputól 14 méterre, Sipos játékvezető kissé túl szigorúan 11-est ítélt, amit Hampuk magabiztosan értékesített a kapu baloldalába (0-2). Az első félidő utolsó mozzanataként Vittman szabadrúgása után Major fejelt, Zelizi pedig kiütötte a labdát.

Az 59. percben Erdős ugratta ki Vargát, de a lövését követően a vendég kapus nyert. A 63. percben Peinlich indította Mórit, aki két remek csel után lőtt, a kapus még kiütötte a labdát éppen Varga elé, aki ezúttal nem hibázott (1-2). A 69. percben Erdős labdájával Varga lépett ki ordító ziccerben, de 8 méteres lövését Borsi nagy bravúrral mentette. A 76. percben eldőlt a mérkőzés, egy jobboldali beadást a frissen beállt Herzsenyák Adorjánnal a nyakában, becsúszva a kapuba gurított (1-3). A lefújás előtti pillanatokban Peinlich erős bal oldali beadását Rigó két lépésről, ajtó-ablak helyzetben a léc fölé vágta. Akciódús mérkőzésen a nagyobbnál is nagyobb helyzeteket is kihagyta a hazai csapat, ezért nem érdemelt pontot ezen a napon és több mint 16 hónapos, 22 veretlen hazai tétmérkőzésből álló sorozatát át kellett adnia a múltnak. A kanizsaiak lelkes szurkolótábora kitörő örömmel fogadta csapata idegenbeli bravúrgyőzelmét.

Sebeket nyalogatni nincs idő, vasárnap, szeptember 1-én 16.00 órakor az NB II-ből érkezett Credobus Mosonmagyaróvárhoz látogatnak Móriék, ahol ismét szoros meccs várható, hiszen mindössze 2 pont választja el a két csapatot egymástól. A 10. helyen álló Bicske kellő önbizalommal valamint pontosabb játékkal esélyes lehet a vasárnap Felcsúton tompa játékkal vereséget szenvedett (1-2) győr-moson-sopron megyei alakulatnál. A BTC II. csapata is megkezdte bajnoki sorozatát a fejér megyei II. osztályban és gólzáporos mérkőzésen Cserkuti István 4 gólja ellenére egy 95. perces góllal 5-4 (1-0) arányban kikapott a Kápolnásnyék otthonában. (tudósított: Venczel József) További helyszíni fotóinkhoz görgess!