Tornyai megpattanó lövésével bravúros pontszerzés a tavaly még NB II-es csapat otthonában: Credobus Mosonmagyaróvár-Bicskei TC 1-1 (0-0)

2019. szeptember 01. - ventil66

dscf9947.JPGAz éppen vasárnap 41. születésnapját ünneplő bicskei ikon, Móri Tamás vezetésével sikerre éhes bicskei csapat érkezett Mosonmagyaróvárra a Báder Fogadóban elfogyasztott csapatebédet és közel kétórás buszozást követően. Két szoros vereség után az NB II-ből kiesett Credobus volt a házigazda, amely felemásan kezdte az idényt, hiszen hazai pályán és idegenben is egyaránt 1-1 győztes és vesztes meccset tudhatott maga mögött. Dragan Vukmir kulcspozíciókban változtatott az elmúlt héthez képest, hiszen Zelizi helyett Füstös debütálhatott a kapuban, míg a csapatkapitány Sötét is a kispadra kényszerült. Folytatáshoz kattints!

Két vereséget és a 22-es keret adta variációs lehetőségeket figyelembe véve ezúttal a Füstös 6 – Adorján 6, Nagy 6, Radó 6, Madarász 7 – Molnár 7, Erdős 6 – Farkas 6, Varga 6, Peinlich 6 – Rigó 5 összetételű csapat kezdett, míg csereként Móri 6 (65.p. Peinlich helyett), Tornyai 7 (74.p. Farkas helyett) és Dencinger 0 (92.p. Varga helyett) kapott lehetőséget. Enyhén felhős időben, de fülledt melegben kezdődött 400 néző előtt a mérkőzés Horváth Patrik sípszavára (partjelzői Nagy Viktor és Imrő János voltak), a Bicske Tigers szurkolói csoport kis létszámú, de annál lelkesebb tagjai előtt. A 4. percben egy bicskei kontra volt az első említésre méltó esemény, ekkor Rigó pontos beadását Farkas fejelte 5 méterről a kapus kezébe. A 7. percben Bohner beadását mentette szögletre Nagy. A 10. percben tetszetős bicskei támadást láthattunk, Varga-Peinlich volt a labda útja, végül Erdős a kapus lőtte lábon. Két perccel később Bohner beadását Laki fejelte fölé.

A 14. percben Erdős lapos kiugratását Peinlich kissé elhamarkodottan 13 méterről durrantotta fölé. A 23. percben Erdős sárga lapja és egy sikertelen hazai szabadrúgás után következett az ivószünet. A 30. percben Nagy is besárgult egy csattanós fault után. A remekül záró bicskei védelem élvezetes, lüktető meccset eredményezett, ahol a vendégek is gyakran jelentkeztek veszélyes kontrákkal. A 37. percben Szegi életveszélyes baloldali szabadrúgása került szögletre, 3 perccel később ugyanő a bal kapufa mellé csavart. A 45. perc is Szegi sikertelen lövését hozta, majd a kétperces hosszabbításban sorozatos hazai szögletek után a vendégvédők csak üggyel-bajjal védekezték ki az ostromot.

Lüktető játékkal, de komolyabb helyzet nélkül folytatódott a második játékrész egészen az 56. percig. Ekkor egy keresztlabdát Mundi fejelt középre és Hamar 5 méterről védője szorításában a léc alá fejelt (1-0). Az 59. percben a kedvet kapó Mosonmagyaróvár növelhette is volna előnyét, de előbb egy megpattanó lövés ment mellé, majd egy beadás suhant el a fejek mellett. A 65. percben érkezett a születésnapos Móri és az ivószünet. A 71. percben Madarász tűzte rá éles szögből, 25 méterről, Heinrich bravúrral védett. A 74. percben Farkas helyett Tornyai érkezett és szemmel láthatóan felpörgött a Bicske közel félórán át passzív támadójátéka. A 77. percben lendületes vendégtámadás végén Tornyai adott be, Peinlich lekészítette Mórinak a játékszert, azonban Tamás 15 méterről a kapus kezébe lőtt.

A 85. percben Molnár alapvonali szabadrúgását Varga lőtte nagy helyzetben a védőkbe, egy perccel később jött a slusszpoén! Tornyai szánta el magát lövésre 22 méterről, a vendégek szerencséjére lövése megpattant Vadászon, mattolva így a kapust (1-1). A 91. percben Móri tette át Tornyainak a jobb oldalra, aki 10 méterről éles szögből fölé lőtt. A 92. percben még Dencinger váltotta Vargát, de az eredmény már nem változott. Keményen megdolgozott a Bicske az 1 pontért ezen a napon és rá is szolgált, mert helyzetei alapján és a mezőnyben sem játszott alárendelt szerepet. Vukmir Dragan 10. helyen álló alakulatára nyerhető 3 mérkőzés vár, legközelebb jövő vasárnap, szeptember 8-án 16.00 órakor hazai pályán a BKV Előre következik. További helyszíni fotóinkhoz görgess!