Ritkán látható bravúros fordítással szereztek I. osztályú skalpot: Bicskei TC II-Sárisáp 4-1 (0-1)

2020. február 01. - ventil66

84714613_883995708681470_1248046070911467520_n.jpgA múlt heti bemelegítő győzelem (8-1 a Csabdi-Mány II ellen) után rangosabb ellenfél, a komárom-esztergom megyei I. osztályban 9. helyezett Sárisáp csapata látogatott el szombaton délután a Czakó Péter által dirigált Bicskei TC II csapatához. Rigó - Jelinek, Vincze, Glück, Vajda - Buda, Szoldáth - Boros, Valentics, Lakatos - Jakab összetételben kezdett a bicskei csapat, csereként pedig Csirinyi (46.p.), Zabos (46.p.), Dobi (58.p.), Oláh (58.p.), Proszammer (70.p.) és Sebján (78.p.) kapott lehetőséget. Folytatáshoz kattints!

A 9. percben a leshatáron kiugró Belovai 7 méterről laposan gurított el Rigó mellett (0-1). Eldőlni látszott a mérkőzés a 24. percben, amikor egy kilépő vendégcsatár akadt el a vetődő Rigóban, Vitányi játékvezető pedig habozás nélkül büntetőt ítélt. A vendégkapus Sándor állt a tizenegyesponthoz, nem túl jól helyezett lövését Rigó bravúrral vetődve hárította! A félidő hátralévő időszaka kiegyenlített játékkal telt, érezhető volt a bicskei játékosokon az elmúlt két kemény felkészülése.

A 47. percben Csirinyi átadásával Lakatos két csellel tisztára játszotta magát és 14 méterről nagy erővel bombázott a kapu jobb oldalába (1-1). A 63. percben Valentics indította középen Dobit, aki remek helyzetfelismeréssel 20 méterről átívelt Sándoron, így máris a Bicske vezetett (2-1). Egy perc múlva Csirinyi adott be Valenticsnek, aki 10 méterről újabb emeléssel mattolta a kapust (3-1).

A 67. percben Jelinek kapott "forintos" labdát Valenticstől, elöször a kapusba vágta a ziccert, de a kipattanót már megoldotta és két méterről az üres kapuba helyezte (4-1). Parádés 5 percet produkált a BTC II, jó pár szép megoldással fektették két vállra magasabban jegyzett ellenfelüket és még Dobi illetve Valentics kihagyott további ziccerei sem árnyékolták be a szép sikert.

A helyenként mutatott játék kellő önbizalmat adhat a további felkészülési mérkőzésekre és a megyei II. osztály kiesőzónájából való elkerüléshez. CSAK A BICSKE! További helyszíni fotóinkhoz görgess!