Fegyelmezett játékkal meggyőző siker a Közép csoport 9. helyezettje ellen: Bicskei TC-Dabas-Gyón FC 3-1 (1-0)

Szerdán a fejér megyei I. osztály élcsapata, a Móri SE otthonában is nyert a BTC!

2020. február 09. - ventil66

dscf0509_1.JPGFarkasordító hidegben játszott szerdán este a Bicskei TC a fejér megyei I. osztály bajnoki címért küzdő élcsapata, a Móri SE otthonában. 1-1-es félidő után (Török egyenlített) az utolsó percben Nagy Tibor lapos, kapufás lövése után landolt a hazai hálóban a játékszer, így oly sok év után - ha felkészülési meccsen is, de - összejött végre egy 2-1-es bicskei győzelem Móron. Az igazsághoz tartozik, hogy a II. félidőben fölényben játszó Bicske, több ziccert is elhibázott. Szombaton ehhez képest lényegesen jobb időben, verőfényes napsütésben érkezett Bicskére az NB III Közép csoportjának 9. helyezett gárdája,a Dabas-Gyón FC. Az újonc kerete a nyári feljutás után teljesen kicserélődött, de Aczél Zoltán vezető edző kitartó munkával a középmezőnybe hozta fel Dabas második NB III-as együttesét (az FC Dabas ugyanabban a csoportban vitézkedik évek óta). Folytatáshoz kattints!

A Vukmir Dragan szakmai igazgató által dirigált BTC az első félidőt a Füstös - Erdős, Nagy, Lapos, Madarász - Fröhlich, Gál (próbajátékos), Varga - Tornyai, Pölöskei, Török összeállításban kezdte, a szünet utáni csapat pedig a Zelizi - Erdős, Sötét, Nagy, Valentics - Dencinger, Sárközi, Peinlich - Farkas, Pölöskei, Török volt. Ezen a találkozón debütált a csapat szponzori feliratokkal (Épkar Zrt és SPAR Magyarország Kft) ellátott meze is. A 10. percben két dabasi játékos összefejelése borzolta a kedélyeket, ami után egyikük rövid időre el is vesztette az eszméletét, ezért mentőt kellett hívni hozzá. Szerencsére nem történt komolyabb baj, de megfigyelésre a Fejér Megyei Szent György Kórházba szállították a labdarúgót. A 15. percben egy támadáson belül két kapufát is lőtt a vendégcsapat, majd a 29-ikben Varga 16-ról trafált jócskán a bal kapufa mellé. A 40. perc meghozta a hazai vezetést! Tornyai kapott középen remek labdát Fröhlichtől és 7 méterről a kapu bal oldalába továbbított (1-.0).

Az 55. percben a fiatal Valentics jól ívelt középre, Pölöskei pedig 8 méterről szép mozdulattal fejelt a hosszú sarokba (2-0). Nyugodt tempóban folyt a mérkőzés egészen a 80. percig, ekkor Peinlich szögletét a berobbanó Sárközi 5 méterről védhetetlenül fejelte a léc alá (3-0). 4 perc múlva újabb dabasi kapufa következett, majd a 90. perc hozta a szépségtapaszt! Zelizi fülelt le rosszul egy előre ívelést a tizenhatos előterében, éppen Folmer elé mentett, aki 18 méterről habozás nélkül az üres kapuba emelt (3-1). Kemény, de sportszerű küzdelemben megérdemelten nyert a Bicske, Pölöskei és Sárközi is megszerezte első gólját új csapatában. Folytatás szerdán 18.00 órakor a nyári osztályozók visszavágóján egy Bicskei TC-Tatabányai SC derbivel, majd szombaton 11.00 órakor a Közép csoport élcsapatának számító Iváncsa KSE otthonában játszik a BTC! További helyszíni fotóinkhoz görgess!