A koronavírus árnyékában is óriási derbit produkáltak a szomszédvárak: Bicskei TC-Puskás Akadémia FC II 2-1 (2-1)

2020. augusztus 17. - ventil66

dscf1164.JPGZáporoztak a telefonok a bicskei klubházba vasárnap délelőtt a felcsúti NB I-es csapatot érintő koronavírus-fertőzés miatt, hogy vajon lesz-e NB III-as bajnoki vasárnap a két szomszédvár között. Szerencsére lett, miután a két klub vezetői megállapították, hogy a felcsúti első és második számú csapat elég elkülönített életet él (külön épületben öltöznek, eltérő pályát használnak, rendszeres a tesztelés, stb.), így minimalizálható a fertőzés átadásának kockázata. Az előző bajnokságban nem bírtak egymással a felek (2-2 és 0-0 volt az eredmény), s most is hatalmas küzdelemre számított a kezdésre megtelt lelátók közönsége. Görög Márió játékvezető sípszavára (partjelzői Imrő János és Volentics Erik János voltak) Vukmir Dragan szakmai igazgató ezúttal is módosított kezdőcsapatot küldött a zöld gyepre az alábbi összetételben: Folytatáshoz kattints!

Szűcs 6 - Mlinárcsik 7, Sötét 7, Madarász 7, Lencsés 7 - Dencinger 7, Varga Zs. 5 - Kákonyi 7, Kürti 6, Peinlich 7 - Varga Z. 6. Csereként Filipovic 5 (62.p. Peinlich helyett), Németh 0 (77.p. Varga Z. helyett) és Török 0 (85.p. Kürti helyett) kapott lehetőséget. A PAFC II-ben ott volt az albán válogatott, Bajnokok Ligáját is megjárt Latifi, csapatkapitányként az óriási NB I-es rutinnal bíró Magasföldi és a kapuban a szintén évtizedes elsőosztályú tapasztalattal rendelkező Molnár is. Jól kezdődött a mérkőzés a hazaiak számára, az 5. percben Lencsés betört a 16-oson belülre, az alapvonal közeléből belőtte a labdát, Peinlich átlépte, érkezett Kákonyi és 14 méterről ballal a hosszú sarokba lőtt (1-0). A 14. percben Varga Zs. Kürtit indította, aki beadott, Peinlich pedig 5 méterről a hálóba perdítette a labdát (2-0). Repülőrajtot vett a BTC és miután kétgólos előnyre tett szert, akkor sem vett vissza az iramból, a PAFC II sem hagyta magát, így lüktető, élvezetes és jó iramú első félidőt láthattunk.

A 26. percben Sipos lövését biztos kézzel fogta Szücs. Két perccel később Peinlich beadása Kákonyit találta lövőhelyzetben, kissé eltört labdáját azonban Molnár felszedte. A következő percben Hosszú bal oldali beemelését Magasföldi kifejelte a hazai kapus kezéből, szerencséjére mellé szállt a labda. A 34. percben Magasföldi jobboldali szabadrúgását Corbu a kapufára fejelte, onnan pattant Szücs kezébe a labda. A 42. percben Kürti futott el a bal oldalon, beadása után Varga Zs. lőtt kapura, a Molnárról kipattanó labda a már lesen álló Kürtihez pattant és szólt a síp. A 45+2. percben egy fordítva megítélt bedobást követően Madarász a 16-os oldalvonalánál, de a büntetőterületen kívül buktatta Latifit, a játékvezető meglepetésre, partjelzője intésére 11-est ítélt, amit Corbu értékesített (2-1). Visszajött a mérkőzésbe a vendégcsapat, izgalmas második játékrészt várhattak a félidőben italukat kortyolgató szurkolók.

Az 52. percben Hosszú lövését védte Szücs, majd Kákonyi jobboldali beadása nem talált játszótársat a 16-oson belül. Az 55. percben Magasföldi 20 méteres szabadrúgása szállt magasan a kapu fölé, a következő támadás utáni szögletet Sötét a jobb kapufa tövére fejelte. Egy perccel később Varga Z. lesről talált a kapuba. A 60. percben kipattant a labda Magasföldi szabadrúgása után, Peinlich Varga Z-t indította, akinek nem sikerült az utolsó csele. A 80. percben Kürti szabadrúgása után Sötét fejelt szép mozdulattal a kapuba, de lesről. Az utolsó percben a frissen beálló Németh cselezgetett, lövése a léc fölött hagyta el a játékteret.

Nagy csatát hozott a szomszédvárak ütközete, a Bicske a meg nem adott és az érvényes gólok tekintetében is eredményesebb volt, egységes, friss és magabiztos gárda benyomását keltette a BTC (ami nagy javulás a szerdán Veszprémben mutatottakhoz képest) és rászolgált a 3 pontra. A 9. helyen álló bicskei alakulat augusztus 23-án vasárnap 17.30-kor a jelenleg utolsó helyen álló Balatonfüredi FC otthonában lép pályára.

Repülőrajtot vett a megyei II. osztályban a Bicske II, amely a Pusztavám otthonában Móri (2), Valentics és Vajda góljaival 4-0-ra nyert, szerdán 18.30-kor a Fejér Megyei Kupa 3. fordulójában a Martonvásárt fogadják. (tudósított Venczel József és Komjáthy Péter) További helyszíni fotóinkhoz görgess!