Óriási kihagyott ziccer után fejeződőtt be a kupamenetelés: Bicske II-Martonvásár 0-2 (0-1)

2020. augusztus 21. - ventil66

img_20200819_184106.jpgA Fejér Megyei Kupában már a 3. fordulóban lépett pályára szerdán este a Bicske II csapata. A Vértesacsa ellen fél óra alatt berámolt 6 gól (majd az ellenfél levonulása következtében félbeszakadt meccs) után a II. osztályú Szár KSE ellen 1-1 után megnyert maratoni tizenegyespárbaj (8-7) óriási élményt jelentett a szurkolóknak és a játékosoknak. Az alaposan átalakított Martonvásár SK verhető ellenfélnek tűnt, azonban a pályán már kiütközött a vendégcsapat jobb edzettségi állapota. Folytatáshoz kattints!

Czakó Péter edző a Rigó - Glück, Vincze, Marticsek, Szabó - Szoldáth, Proszammer - Bajor, Valentics, Bíró - Fülöp összetételű kezdőnek szavazott bizalmat, míg csereként Jelinek (46.p.), Keszőcze (46.p.), Szarvas (46.p.) és Vajda (77.p.) kapott lehetőséget. Óvatos játékkal indult a találkozó, amelyen a hazai csapatnak a döntetlen is elegendő lett volna a továbbjutáshoz. A 11. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat! Egy jobboldali beadást Rigó éppen középre tenyerelt, az érkező Balogh pedig 13 méterről egyből a kapu jobb oldalába lőtt (0-1).

Kiegyenlített játékkal telt el az első játékrész, annál eseménydúsabban indult a második, immár villanyfényes félidő. Az 57. percben Kővári máris bebiztosíthatta volna a továbbjutást, azonban 8 méterről mellé lőtt nagy helyzetben. Egy perc múlva Szarvas lábában volt az egyenlítés Sebestyén kapus óriási hibája után, csak az üres kapuba kellett volna gurítania, azonban elakadt a labda a lábában és végül felszabadítottak a védők. A 65. percben Rigó védte lábbal Waller közeli ziccerét. A 81. percben kigurigázták a hazai védelmet a vendégek és végül Lakakisz talált a bal alsóba úgy, hogy Rigó csak beleérni tudott a lövésbe.

Az eredmény már nem változott, bejött a papirforma, de érdekes lett volna megnézni a mérkőzés alakulását, ha Szarvas belövi hatalmas ziccerét. Minden dícséretet megérdemel a bicskei tartalékcsapat, nem beszélve arról, hogy a kupaszereplés remekül szolgálta a felkészülést a megyei II. osztályú bajnoki idényre, amelyet remek idegenbeli sikerrel (4-0) kezdett a gárda Pusztavámon. Folytatás szombaton 17.00 órakor a Szár KSE elleni bajnoki ütközettel, ami egyben a fent említett kupacsata visszavágója is lesz. A BTC NB III-as csapata vasárnap 17.30-kor a sereghajtó Balatonfüredi FC otthonában lép pályára. További helyszíni fotóinkhoz görgess!