Vasárnap estig biztosan listavezető a bicskei tartalékcsapat: Bicskei TC II-Szár KSE 6-0 (3-0)

Móri Tamás 42 évesen is vezeti a megyei II. osztály góllövő listáját!

2020. augusztus 23. - ventil66

118280255_813707365701156_309094016359409153_n.jpgPusztavámon némi meglepetésre magabiztos győzelemmel (4-0) rajtolt egy hete a Bicskei TC II. számú csapata. Szombaton az a Szár KSE érkezett bajnoki mérkőzésre a Kerecsendi Kiss Márton utcába, amelyet nemrég emlékezetes tizenegyes-párbajban gyűrtek le Czakó Péter legényei a Fejér Megyei Kupa 2. fordulójában. A nyitófordulóban két szári kulcsjátékos is piros lapot kapott, ráadásul Franta kapus késése miatt 4 percig a mérkőzés napján éppen 52 (!!) éves Moharos védte a vendégek kapuját. A rutinos hálóőr megúszta kapott gól nélkül, nem úgy beálló kollégája, akinek éppen fél tucatszor kellett maga mögé nyúlnia a mérkőzésen. Folytatáshoz kattints!

A rekkenő hőségben a BTC II a Zabos - Bíró, Glück, Vincze, Szabó - Proszammer, Szoldáth - Bajor, Fülöp, Valentics - Móri összetételben kezdett, csereként Keszőcze (46.p.), Jurkiewicz (64.p.), Lakatos (69.p.), Szarvas (77.p.) és Vajda (81.p.) is lehetőséghez jutott. A 4. percben Valentics vágta fölé 15-ről, majd következett a fentebb említett szári kapuscsere. A 7. percben máris felavatták Frantát, Bajor beadását Móri jól vette át és 7 méterről ballal a hosszúba lőtt (1-0). A 14. percben Móri lesről talált be, majd sokáig csendesen csordogált a mérkőzés. A 31. percben szöglet után a kifejelt labdát Szoldáth 14 méterről tűzte rá úgy, hogy a labda egy védőn megpattanva, a kapust is becsapva vágódott a kapu bal oldalába (2-0). Négy perccel később Valentics passzából Móri 13 méterről ezúttal is pontosan lőtte ki a hosszú sarkot (3-0). Ha már a rutinos játékosokról beszéltünk, az örökifjú bicskei csatár napokon belül 42 éves lesz és öröm látni a lankadatlan helyzetkihasználási hatékonyságát. Második találatával gyakorlatilag el is döntötte a találkozót.A 44. percben Bajor 17 méteres lövését ütötte szögletre szép mozdulattal Franta.

A 48. percben Rada távolról lőtt mellé, majd újra bicskei percek következtek. Az 50. percben Franta rosszul rúgott bele egy hazaadásba, a felpörgő labdát pedig Fülöp kapásból, 16 méterről lőtte a jobb alsóba (4-0). A középkezdés után Valentics szerzett labdát, Bajorhoz passzolt, aki 15 méterről a kapus mellett a hosszúba lőtt (5-0). Maradt még gól a bicskei lábakban! A 75. percben egy keresztlabdát akart középre játszani a fiatal Jurkiewicz, azonban lecsúszott lábáról a labda, de éppen így mattolta Frantát a jobb sarokba hulló játékszer (6-0).

Ezen a napon minden bejött a hétközi kupameccs (0-2 a Martonvásár ellen) után is friss bicskeieknek, talán a tartalékos vendégek nagyobb hittel szorosabbá tudták volna tenni a meccset. Vasárnap estig biztosan listavezető a bicskei tarcsi, amely két forduló után 6 ponttal és 10-0-ás gólaránnyal áll az élen. Jövő szombaton 17.00 órakor újabb szintfelmérő következik, amikor Bakonycsernyén vendégszerepel a csapat. További helyszíni fotóinkhoz görgess!