Meggyőző játékkal már a 6. helyen robog a Bicske Expressz: Bicskei TC-BKV Előre 3-0 (2-0)

Sorozatban 3 meccset, elmúlt 5 bajnokijából 4-et behúzott a Vukmir-legénység!

2020. augusztus 27. - ventil66

dscf1267.JPGValamikor a koronavírus-veszélyhelyzet idejére tervezték, végül szerdán avatták fel tétmérkőzésen a Bicskei TC Sporttelep füves centerpályájának világítását. A több mint 750 lux fényerővel, 80 ezer watt teljesítménnyel és 40 db lámpatesttel működő rendszer a második félidőben adott igazi meccshangulatot, miközben az első játékrészben még napsütésben küzdöttek a csapatok. A szerdai ellenfél az a BKV Előre volt, amely meglepetésre vasárnap 2-1 arányban legyőzte a forgalmi dugó miatt késve érkező FC Nagykanizsát - megszerezve ezzel első győzelmét. A hétköznapi időpont ellenére szép számú közönség előtt futottak ki a csapatok Kubicsek Máté sípszavára (partjelzői Perák András és Jakab Bálint voltak) és itt voltak következő ellenfelünk, az Érdi VSE videóelemzői is. Folytatáshoz kattints!

Betegségek és formaingadozás miatt Vukmir Dragan szakmai igazgató ezúttal is változtatott a kezdő tizenegyén, amely a Szűcs 7 - Kákonyi 7, Mlinárcsik 6, Sötét 7, Madarász 7 - Farkas 7, Lassú 6, Lencsés 7 - Kürti 7, Varga Z. 7, Peinlich 7 összetételben állt ki. Csereként Filipovic 0 (72.p. Peinlich helyett), Radó 0 (72.p. Lassú helyett) és Török 0 (82.p. Kürti helyett) jutott játéklehetőséghez. A 6. percben Lassút rántották le az alapvonaltól mintegy 25 méterre, a megítélt szabadrúgást azonban Kürti alaposan mellé lőtte. A 18. percben Kürti elfutott a bal oldalon, az alapvonaltól vissza gurított, a labda némi tűzijáték után Farkas elé pattant, aki 14 méterről egy igazítás után lőtt a kapu bal oldalába (1-0).

A 25. percben Mlinárcsik hosszú labdával indította Peinlichet, akinek elfutás utáni beadása elsuhant a csatárok előtt. A 32. percben Szabó M. két csel után 30 méterről csúnyán fölé durrantott. Az ellentámadásnál Kürti kiharcolt egy beadást, Peinlich fejesét pedig Czuczi bravúrral védte. A 38. percben Peinlich futtatta Farkast a jobb oldalon, akinek jól sikerült beadását a berobbanó Kürti kapásból a kapus feje fölött bombázta a léc alá (2-0). A 44. percben Szegő átadását Wágner próbálta a kapuba juttatni, de Sötét az utolsó pillanatban mentett előle, majd Farkas jobb oldalról emelte be a labdát, az érkező Lassú elől Czuczi kivetődve mentett.

A 48. percben Lassú futott el a bal oldalon, beadását a kapus lekapta, majd az indítása után némi zavar támadt a hazai védekezésben, Farkasnak utolsó emberként kellett menteni. A 63. percben Szabó M. bal oldali beadását Tóth teljesen tisztán fejelhette, jócskán mellé. A 72. perc Szücs kapusé volt, előbb Csanálosi, majd Wágner lövését hárította. A 75. percben Filipovic Vargát indította, aki a tisztán érkező Kürti elé passzolt, ő azonban óriási helyzetben fölé lőtt. A 80. percben egy jobb oldali szögletet az egyedül hagyott Stefán fejelt mellé. Két perccel később ugyanő 20 méterről lövésre szánta el magát, a labda centikkel a léc fölött hagyta el a játékteret. A 92. percben Filipovics jó ütemben továbbított a csereként nemrég beállt Töröknek, aki egy remek megkerülő csel után a jobb oldalról, 15 méterről a hosszú sarokba lőtt (3-0).

Némi fásultsággal kezdte a hazai csapat a mérkőzést 3 nappal a balatonfüredi bajnoki után, azonban a vezetés felrázta a bicskei játékosokat és végig dominálva megnyugtató előnnyel zárták az első játékrészt. A második félidőben a biztos előny tudatában kissé visszavett a tempóból a BTC, becsóülettel próbálkozott a vendég csapat, hol a védőknek, hol Szűcsnek kellett bravúrt bemutatva menteni az utolsó pillanatban. A játékvezető által jelzett hosszabitásban Filipovic és Török pazar megoldásával lezárta a meccset. A végig lelkesen drukkoló-doboló Bicske Tigers szurkolói csoport támogatásával teljesen megérdemelt bicskei siker született az ezúttal halványabb közlekedésiek ellen, hétvégén rangadó következik, Érdre látogat vasárnap 17.30-kor a 6. helyre felzárkózó Bicskei TC. (tudósított: Venczel József és Komjáthy Péter) További helyszíni fotóinkhoz görgess!