Hetedik meccsét is kapott gól nélkül hozta a rekorder házigazda: Érdi VSE-Bicskei TC 2-0 (0-0)

2020. augusztus 31. - ventil66

dscf1311.JPGRitka az olyan NB III-as meccs, amikor két aktív, végig drukkoló szurkolótábor buzdítja végig kedvenceit. Most ez történt Érden, ahol a várakozásoknak megfelelően mindkét csapat elsősorban a védekezésre koncentrált és a másik hibáit igyekezett kihasználni a 3 pont megszerzése érdekében. A hajráig döntetlenre állt a rangadó jellegű találkozó (a 2. helyezett fogadta a 6. helyen állót) és végül a bicskei védelem kapitulált kétszer is. Az Érd pedig történelmi, 7 meccses kapott gól nélküli sorozatot produkált, egyedüliként az NB-s bajnokságokban (az első három osztályban). Folytatáshoz kattints!

Vukmir Dragan 5 helyen is változtatott a mérkőzésre készülő keretben, ezúttal a Szűcs 5 - Kákonyi 5, Sötét 6, Horváth 6, Madarász 5 - Lassú 5, Dencinger 5, Lencsés 5 - Farkas 5, Filipovic 5, Varga Z. 6 összetételű kezdő futott ki Szabó Levente játékvezető sípszavára, csereként pedig Peinlich 5 (56.p. Lassú helyett), Kürti 5 (56.p. Filipovic helyett) és Varga Zs. 0 (77.p. Farkas helyett) kapott lehetőséget. A padon ott ült a nemrég átigazolt kapus Kertész Dániel és a védő Pekowski Michal Jan is. A mérkőzést a helyszínen tekintette meg Tessely Zoltán bicskei elnök, országgyűlési képviselő is, aki a lelátón üdvözölte a bicskei szurkolókat.

A fülledt melegben az első valamire való esemény a 9. percben történt, ekkor Lassút borították fel a kaputól mintegy 24 méterre. A megítélt szabadrúgást Varga Z. végezte el, Horváth fejelt, de már lesről. A 13. percben Koós 20 méteres lövése szállt bőven fölé, majd Filipovic indította Varga Z-t, aki kicsit hosszan szöktetett, így oda lett a helyzet.A 16. percben egy kényszerítőzés után Kollega 20 méterről bődületes erővel találta el a bal kapufát. Három perccel később Madarász a térfél közepén elvétette a labdát, így Koós került nagy helyzetbe, de védőinkről szögletre pattant a labda. A 23. percben Filipovic Vargát indította, de a kapujából kifutó Kertész kapus érte el előbb a labdát. Öt perc múlva ezúttal Varga Z. indította Filipovicot, akinek lövését Kertész lábbal mentette szögletre. A 36. percben Filipovic szép cselek utáni baloldali beadása túl mélyre sikerült. Az I. félidő utolsó eseményeként Honti 25 méteres nagy erejű lövése szállt mellé-fölé.

A II. félidő 4. percében Kollega tört be a 16-oson belülre, de elvétette a labdát, így lett jó Molnárnak, akinek lövését Horváth blokkolta. Az 57. percben Koós szögletét Bozsoki öt méterről centikkel fejelte mellé. A 62. percben Koós végzett el szabadrúgást a 11-es magasságából oldalról, egyből lőtte kapura, de Szűcs a helyén volt és védett. A 66. percben egy ígéretes vendégtámadás indult, de Kürti lesre futott, az ellentámadást követően Koós lőtt 18 méterről, Szűcs biztos kézzel mentett. Két perccel később Peinlich harcolt ki sarokrúgást, a beívelt labdát Sötét mellé fejelte. A 75. percben egy jobbról átívelt labdát Kollega lekezelte, áttette a jobb lábára, majd az alapvonaltól 12 méterre, kissé oldalról a hosszú felső sarokba bombázott (1-0).

A 86. percben, az alkonyi félhomályban (kissé későinek tűnik már augusztus végén a 17.30-as kezdés világítás nélkül) Kollega vezette bal oldalról a labdát keresztbe, mivel senki nem lépett ki a védelemből, lövésre szánta el magát, a jól eltalált labda a kapu jobb oldalában kötött ki, meglepve a védőktől keveset látó Szűcsöt (2-0). Két perccel később Kürtit akadályozták szabálytalanul a kaputól 22 méterre, a megítélt szabadrúgást a sértett a fölé lőtte. Hetvennégy percig kiválóan működött a vendég csapat taktikája. Ezután elegendő volt két hiba, amit a rutinos vendéglátók kihasználtak, és otthon tartották a három pontot, ami külön bravúr a hazaiak részéről, hogy sorozatban hetedik meccsükön sem kaptak gólt.

A vendégek három nyert bajnoki után ezúttal tompábbak és pontatlanabbak voltak, ami egy NB III-as élcsapat ellen kevés. A Bicskei TC-re - a másnapi válogatott mérkőzés miatt a megszokottól eltérő időpontban - szeptember 5-én szombaton 16.30-tól újabb nehéz mérkőzés vár, amikor az egy ponttal előttük tanyázó Komárom VSE érkezik a Kerecsendi Kiss Márton utcába. Összességében elfogadható augusztus zárt a tavalyi újonc BTC, hiszen a maratoni, hétmeccses hónapot 4 győzelemmel és 3 vereséggel zárta, a 8. helyen áll. Kicsit több figyelemmel még szebb lehetett volna a nyár utolsó, a bajnokság első hónapja. (tudósított: Venczel József és Komjáthy Péter) További helyszíni fotóinkhoz görgess!