Mesébe illő fordítás, a határozottabb csapat nyert: Bicskei TC-Komárom VSE 2-1 (1-1)

2020. szeptember 17. - ventil66

dscf1513.JPGÚjabb nehéz ellenfél érkezett szerdán este meccspótlásra Bicskére. Vasárnap a 4. helyezett Credobus Mosonmagyaróvár vitte el a 3 pontot (1-3), most pedig az 5. helyezett Komárom VSE látogatott a Kerecsendi Kiss Márton utcába. Bozsik Péter együttese szeptember 5-én nem tudott játszani a csapattagokat érintő COVID-19 fertőzés és hatósági karantén okán, a Bicske pedig - tekintettel a két csapat jó viszonyára - azonnal belement a halasztásba (ebben az osztályban nincsenek kötelező érvényű szabályok a COVID-19 miatti halasztásokra). Oláh Gábor sípszavára (Bede Tamás és Baráth Noémi voltak a partjelzői) Vukmir Dragan szakmai igazgató az alábbi - vasárnaphoz képest több helyen is módosított - kezdőt küldte pályára: Folytatáshoz kattints!

Szűcs 8 - Farkas 6, Horváth 6, Sötét 6, Madarász 6 - Dencinger 5, Kákonyi 5 - Lassú 6, Varga Z. 7, Török 5 - Németh 5. Csereként Peinlich 5 (67.p. Németh helyett), Varga Zs. 0 (80.p. Lassú helyett) és Mlinárcsik 0 (86.p. Varga Z. helyett) kapott lehetőséget. A kora este, igen kellemes időben kezdődött meccsen a komáromi csapat kapott hamarabb lábra, a 3. percben Eszlátyi átadását Molnár lőtte a kapu elé, Végh B. pedig fölé fejelt. A kezdeti komáromi mezőnyfölény a 7. percben érett góllá, Végh T. az elmélázó védők közül 15 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, a labdát későn észlelő Szűcs hiába vetődött (0-1).

A 16. percben Lassú Némethet indította, aki kilépett, lövése Szabóról kipattant, majd Varga Z csente el a kapustól a labdát, de túlságosan kisodródott, így odalett a lehetőség. A 22. percben Lassú indította ismét Némethet, akinek lövése ezúttal a kapusról szögletre pattant. A 28. percben egy jobb oldali sarokrúgást követően a túloldalra átszálló labdát Göblyös kapásból lőtte rá és nagy erővel a bal kapufát találta telibe. A 35. percben Lassú bal oldali szögletét Kákonyi fejelte mellé közelről. A 42. percben Némethet felöklelték a vendégvédők a 16-oson belül, a megítélt 11-est Sötét nagy nyugalommal emelte a kapu jobb oldalába (1-1). A lefújás előtti pillanatokban Végh B. fejelt lesgólt.

Az 50. percben Parázs ívelte át a labdát a bal oldalról, Eszlátyi fejesét Szűcs kiütötte. Az 57. percben Végh B. 30 méteres szabadrúgását Szűcs öklözte, éppen Eszlátyi elé, aki ziccerben fölé bombázott. A 61. percben Göblyös 20 méteres nagy erejű lövését a hazai kapus szögletre tornázta. Két perccel később Németh Varga Z. elé tálalt, aki a kifutó kapus fölött a felső lécre emelt. A következő percben Farkas futott fel a jobb oldalon, remek beadását a vendégvédők és a kapus elvétették, a túloldalon érkező Lassú két lépésről a kapuba pofozta a labdát (2-1). A 66. percben Eszlátyi 30 méteres szabadrúgása a hazai kapusról került szögletre.

A 74. és a 82.percben is lőhettek a vendégek szabadrúgást mintegy 30-32 méterről, de a próbálkozások nem sikerültek. A 84. percben Varga Z . passzolt Varga Zs. elé, akinek lövése jócskán fölé szállt. A következő percben Göblyös betört a 16-oson belülre, ahol Farkas felvágta, 11-es! Molnár a kapu bal oldalába célzott, Szűcs megérezte az irányt és remek vetődéssel kiütötte a labdát. Az utolsó utáni percben a nem sokkal korábban beálló Mlinárcsik vezette fel a labdát, majd lőtt 25 méterről, Szabó nagyot nyújtózva ütötte ki szögletre a játékszert. A hazai csapatnak nehézkesen indult a meccs, ennek következménye volt a vendégvezetés, de úgy látszik, hogy mostanában Bicskén a korai vezetés tényleg nem garancia a sikerre (lásd a Mosonmagyaróvár elleni mérkőzést!).

Érdekes, izgalmas és emlékezetes bajnokin váratlanul jött vissza a meccsbe a Bicske, látszik, hogy nincsenek csúcsformában a játékosok, de a szívük győzelemre vitte őket. A nehezen megszerzett vezetés után már nem engedték ki a győzelmet a kezükből, de ehhez kellett egy jó kapusteljesítmény és némi szerencse is. Ami - ahogy mondani szokták - általában jó csapatoknak van. Szombaton 15.00 órától Szombathelyen, a Király SE Temesvár u. 44. sz. alatti létesítményében játszik a BTC Magyar Kupa főtábla-mérkőzést, bajnokin pedig legközelebb szeptember 27-én vasárnap 11.00 órától a MOL Fehérvár FC II. otthonában lép pályára. További helyszíni fotóinkhoz görgess!