Vérbeli kupaküzdelemben szimpatikus csapatot búcsúztatott és nyert 4 év után főtábla-meccset a Bicske: Király SE-Bicskei TC 2-3 (1-0)

2020. szeptember 19. - ventil66

dscf1596.JPGUtoljára 2016 őszén az akkor megyei I. osztályú Bicske az NB III-as listavezető Szigetszentmiklós bravúros 2-1-es legyőzésével nyert Magyar Kupa főtábla-mérkőzést és közel 4 évet kellett várni a szurkolóknak hasonló sikerre. Ésszerű elgondolásnak tűnt, hogy Vukmir Dragan szakmai igazgató pihenteti fáradtnak tűnő játékosait, Dencinger még a tavalyi szegedi (0-4) kiállítása miatti eltiltását töltötte és lehetőséget nyújt olyan fiataloknak, akik eddig kevesebb játékperchez jutottaK. A legtöbb bicskei mérkőzéssel a háta mögött először volt csapatkapitány a fiatal Farkas Máté, ami jót is tett teljesítményének. A BTC a következő kezdővel vonult pályára lelkes szurkolói, a Bicske Tigers csoport tagjai előtt: Folytatáshoz kattints!

Kertész 0 - Vékony 6, Horváth 6, Mlinárcsik 5-2=3, Lencsés 6 - Pekowski 7, Lassú 6 - Farkas 7, Varga Zs. 6, Németh 7 - Filipovic 6. Csereként Varga Z. 7 (58.p. Varga Zs. helyett), Török 0 (83.p. Németh helyett) és Valentics 0 (89.p. Lassú helyett) kapott lehetőséget. A 3. percben Lencsés indította Némethet, aki két jó csel után lőtt, Horváth A. némi szerencsével ütötte ki a labásátdát. A 18. percben jobb oldali szöglet után Mlinárcsik fejelt mellé 6 méterről. A 21. percben Varga Zs. szögletét a fejelni akaró Farkas fejével együtt ölelte magához a hazai kapus. Az ellentámadásból a jobb oldali kapufát találta el lesről Kudron. A 32. percben Filipovic ellen szabálytalankodtak a kaputól 25 méterre, a sértett mellé lőtte a szabadrúgást. Négy perccel később Mlinárcsik hatalmas hibája kellett a hazai vezetéshez, eladott labdája végül a veterán Halmosihoz került, aki 14 méterről nem kegyelmezett a kiinduló Kertész felett (1-0). A 45. percben Reseterits és Horváth M. összefejelt, a hazai játékos mozdulatlanul a földön maradt, hosszú ápolás következett és végül mentő szállította kórházba a szünet után. 51 perc után fújta le az első játékrészt Dombi Olivér játékvezető.

A 47. percben Kudron futott el a jobb oldalon, beadását az ötösről Fábián lőtte fölé. A következő támadás végén Németh vezette a labdát, majd 22 méterről hatalmas bombát zúdított a jobb alsó sarokba (1-1). A 49. percben Halmosi átadását Fábián lőtte rá, de a vendégvédők blokkolták a lövést. Az 55. percben Halmosit buktatta Farkas a kaputól 20 méterre, a rutinos csatár lövése végül mellé szállt. Az 58. percben 22 méteres szabadrúgást lőhetett a Bicske, Németh a jobb kapufát találta telibe, a kipattanót Filipovic közelről fölé vágta, nagy helyzet volt. A 71. percben Farkas beadása után Filipovicot felvágták a büntetőterületen belül, a megítélt büntetőt Farkas a jobb alsóba lőtte (1-2). A 73. percben Németh-Filipovic összjáték után utóbbi 5 méterről lőtte sakk-matt helyzetben a kapu jobb oldalába a játékszert (1-3).

A 77. percben egy távoli lövésbe Mlinárcsik szerencsétlenül kézzel ért bele, a tizenegyest Halmosi a kapu bal oldalába gurította (2-3). A 90. percben Mlinárcsik szerelési kísérlete ért sárgát, miután már a második volt neki, előbb mehetett zuhanyozni piros lappal. A 93. percben Filipovicot öklelték fel az alapvonaltól 20 méterre a bal oldalon, a megítélt szabadrúgást a fiatal játékos mellé lőtte. Összességében eseménydús második félidővel vérbeli kupacsatává avanzsált a párosítás, amelyben megmutatkozott a Bicske magasabb osztállyal járó erőnléti fölénye és a rutin, amellyel csatárai gyakorlatilag percek alatt kihasználták a szombathelyi megingásokat és eldöntötték a továbbjutást. Az első félidőben felbillent a pálya sokáig, mégis a Király SE szerzett vezetést, a másodikban becsülettel harcoltak, de ezúttal ez - a kényszerű cserékkel együtt - nem volt elég a 64 közé jutáshoz. A remek rendezéssel és szép létesítményben lebonyolított csata szép emlék lesz a vendégszurkolók számára. Legközelebb szeptember 27-én vasárnap 11.00 órakor a MOL Fehérvár II. ellen játszik a Bicske, NB III-as bajnokit. (tudósított: Venczel József, Komjáthy Péter) További helyszíni fotóinkhoz görgess!