Színvonalas matiné, drámai fordulatokkal: MOL Fehérvár FC II-Bicskei TC 2-1 (1-1)

2020. szeptember 28. - ventil66

dscf1677.JPGA Puskás Akadémia FC II-Tatabányai SC (1-2) találkozóval egy időben kezdődött a vasárnap délelőtti matiné program másik mérkőzése Székesfehérváron, ahol a MOL Fehérvár FC II - utóbbi időben igen jó szériát mutató - csapata a Bicskei TC együttesét fogadta. A tartalékcsapatok bajnoki mérkőzései előtt mindig nagy kérdés, hogy kik lesznek a lejátszók az I. csapatból, a "Vidi" ezúttal Géresit és Funshot adta le, míg ezúttal is végig ültette a padon (büntetésből?) a válogatott Futácsot és Eleket. Vukmir Dragan Bicskéje a következő összeállításban kezdett: Folytatáshoz kattints!

Szűcs 7 - Farkas 5, Mlinárcsik 6, Vékony 6, Madarász 6 - Török 6, Dencinger 6, Lassú 6 - Kákonyi 6, Varga Z. 5, Filipovic 6. Csereként Kürti 4 (64.p. Filipovic helyett), Németh 5 (66.p. Lassú helyett) és Peinlich 0 (77.p. Török helyett) rúghatott labdába. A 4. perc jelentette az első eseményt a MOL Aréna külső füves pályáján, ekkor Lassú 13 méteres lövése szállt jócskán fölé. A 15. percben Törököt rántották le a 16-os oldalvonalánál. Lassú beadását Kákonyi fejelte 6 méterről a jobb kapufára, ahonnan kifelé pattant a játékszer. Három perccel később egy alapvonali beadást Funsho fejelt 13 méterről mellé. A 24. percben Funsho beadását Géresi lőtte a jobb kapufára, így itt is elmaradt a gól. Egy perc múlva Török faultolt a 16-oson belül, Kubicsek Máté játékvezető határozottan, látványos mozdulattal mutatott a tizenegyes pontra.

A megítélt büntetőt Dékei lőtte, de a jó irányba mozduló Szűcs bravúrral védte, majd Funsho éles szögből leadott ismétlését is. A 32. percben Zólyomi 30 méteres jobb alsó sarkos löketét védte Szűcs, egy perc múlva viszont ismét a jobb kapufa segített be Funsho lövésénél. A 34. percben Madarász indította a bal szélen Törököt, a meglóduló középpályás éles szögből lőtt, a Daláról kipattanó labdát az érkező Filipovic kegyetlenül bevágta 7 méterről (0-1). A 38. percben ugyanő meccslabdát hibázott, egy jobb oldalról érkező ívelést remekül tett maga elé mellel, ziccerben léphetett ki, azonban 11 méterről leadott lövése végül Dala lábáról került szögletre. Óriási helyzet volt! Büntetett a futball és a Fehérvár, hiszen a 42. percben Papp 21 méterről, bal felső sarkos szabadrúgásgóllal egyenlített (1-1). Remek iramú és eseménydús első félidőt láthattunk.

A 49. percben hazai szöglet után Vágó lőtt mellé 15 méterről, majd Farkas beadását Kákonyi lőtte 16-ról a kapus kezébe. Az 57. percben Török lövésszerű beadása halt el Dala kezében, egy perc múlva pedig megszerezte a vezetést a hazai csapat. Farkas talán kissé udvariasan kísérte a bal szélen emberét, a lapos centerezést Dékei a kapu torkából perdítette a hálóba (2-1). A 61. percben Kákonyi beadása után Filipovicot tarolták le a büntetőterületen belül, Kubicsek sípja azonban néma maradt. A 65. percben Török 32 méterről fölé, majd Funsho 20-ról mellé bombázott.

A 69. percben egy megpattanó lövést Mlinárcsik vágott ki a gólvonal előtt, tíz perccel később Kürti lapos szabadrúgását Kákonyi lőhette rá, azonban a védőkről szögletre pattant a pettyes. A 85. percben Farkas lapos beadását fülelte le Dala, egy perccel később nagyon megkeverték a bicskei védelmet a hazaiak, végül Géresi az ötösről lőtt, de Szűcs bravúrral fölé ütötte a labdát. A 92. percben Rónaszéki beadását Molnár nagy helyzetben 4 méterről vágta fölé. A 4 perces hosszabbítás végére sem sikerült a Bicskének az egyenlítés. Nem érdemtelenül nyert a MOL Fehérvár ezen a napon, hiszen többet támadott, frissebb volt a második félidőben (valószínűleg a kb. 40 %-kal több edzésnek is köszönhetően), de ettől még nyerhetett volna a kontrákra építő vendégcsapat.

Fordulópont volt bőven, hiszen a kivédett büntető, majd Filipovic kihagyott ziccere egyaránt a másik csapatnak adott lelki többletet. Kubicsek játékvezető talán fújhatta volna egyenlő mércével a büntetőket, szabadrúgásokat, de ezekről biztosabbat majd a videóösszefoglaló láttán tudunk mondani. Ezúttal is nagyot szólt Bicske Tigers szurkolói csoport, rajtuk igazán nem múlt a siker. A délután folyamán a Bicske szakmai stábja és a törzsszurkolók a helyszínen tekintették meg a Gárdonyi VSC-FC Nagykanizsa bajnokit (0-4), annak apropóján, hogy éppen ez a két csapat következik az elkövetkezendő 2 hétben. Elsőként a kanizsaiak, akiket október 4-én vasárnap 15.00 órától láthatunk a Kerecsendi Kiss Márton utcában. A Bicske II. csapata rangadót játszott vasárnap délután Herceghalomban, ahol Bajor és Móri góljaival 2-2 arányú döntetlent ért el, így a 3. helyen várja a folytatást. További helyszíni fotóinkhoz görgess!