Őrült hajrában cserék alakították ki a végeredményt: Bicskei TC-Lipót Pékség SE 1-1 (0-0)

2020. november 09. - ventil66

dscf1976.JPGTalán a Lipót volt az egyetlen ellenfél a tavalyi bajnokságban Bicskén, amely egyértelmű fölényben játszva vitte haza a 3 pontot (0-2) a Kerecsendi Kiss Márton utcából, ezért fűtötte a visszavágás vágya Vukmir Dragan játékosait. A bajnoki mérkőzés egyben főpróba is volt a jövő szombaton 14.45-kor kezdődő, Ferencváros elleni MOL Magyar Kupa ütközet előtt és ugyancsak főpróba a legújabb pandémiás előírások melletti mérkőzésrendezés terén. A nézők és a rendezők egyaránt jelesre vizsgáztak és végül egészen jó kis meccs kerekedett a csodálatos novemberi napsütésben. Szokásához híven a bicskei szakmai igazgató ezúttal is változtatott csapatán a múlt héthez képest, amely ezúttal a következő összetételben futott ki Szalai László játékvezető (partjelzői Gyürüsi Péter és Farkas Gergő Zoltán voltak) sípszavára. Folytatáshoz kattints!

Szűcs 6 - Kákonyi 6, Sötét 7, Radó 6, Vékony 6 - Dencinger 6, Pekowski 6 - Kürti 5, Varga Zs. 6, Lencsés 5 - Varga Z. 6. Csereként Filipovic 0 (68.p.), Peinlich 0 (76.p.), Németh 0 (87.p.), Lassú 0 (87.p.) és Mlinárcsik 0 (87.p.) kapott lehetőséget. Előbb kapott lábra a vendégcsapat, a 3. percben Kószás lőtt 20 méterről, de az egyik hazai védőről pattant az alapvonalon túlra a labda. Két perccel később Lencsés futott el a bal oldalon, beadása azonban kissé magasra sikerült. A 10. percben Füredi bal lábbal nagy lövést eresztett el a 16-os sarkától, alig tévesztett célt. A következő percben ismét Füredi próbálkozott lövéssel, a kapu előterében Kószás bele sarkalt, így fölé szállt a labda. A 17. percben Varga T. nagy bedobását Szabó tiszta helyzetben fejelte fölé.

A következő percben Kürti jobb oldali szabadrúgását követően Radó fejelt kapura, de a játékvezető kapus elleni szabálytalanságot látott. Öt perccel később Kürti bal oldali sarokrúgását Sötét fejelte kapura hat méterről, de Papp nagy bravúrral védett. A 30. percben Varga Z. remek ütemű átadásával Kürti a védők mögé került, a kifutó kapust kicselezte, kissé kisodródva lőtt kapura, de a visszafutó Tóth a gólvonalról szögletre mentett. Nagy helyzet volt! A 37. percben Varga Zs. átadásával Kürti került helyzetbe, a bal oldalról kilépve a 16-oson belülről lőtt el keresztbe a kapu előtt, a túlsó oldalon érkező Varga Z centikkel maradt le a labdáról. Két perccel később ismét Kürti lőhetett, de a vendég védők blokkolták a kísérletet.

A II. félidő hetedik percében Szabó Lukas, a góllövő lista vezetője bátran vállalt el egy 35 méteres szabadrúgást, de mellé lőtt. Az 56. percben Winkler 20 méteres lövése szállt fölé-mellé. A 74. percben Kiszely szöglete után Szabó lövése a védőkről pattant az alapvonalon túlra. A következő percben Simita lendült meg a jobb oldalon, átadását Szabó 10 méterről lőtte kapura, Szücs azonban biztos kézzel mentett. A 80. percben Schillinger 30 méteres szabadrúgása a sorfalról újra elé pattant, az ismétlést Szűcs fogta. A következő percben Kákonyi, majd Peinlich volt a labda útja, tőle Lencsés kapta, aki a bal oldali 16-os sarkától alig lőtt fölé. A 83. percben eldőlni látszott az egygólosnak tűnő mérkőzés, egy bal oldali átívelést a lesgyanús helyzetben lévő Winkler kissé jobbról, 8 méterről a hosszú sarokba fejelt (0-1).

A Bicske mindent egy lapra tett fel, Vukmir a 87. percben egyszerre három játékost is cserélt, ami - mint utóbb kiderült - döntőnek bizonyult. A 88. percben Kákonyi a jobb oldalon vezette fel a labdát, 18 méterről lövésre szánta el magát, a frissen beállt Németh belesarkazott, így a meglepett kapus fölött a kapuban kötött ki a játékszer (1-1). A 90+3. percben Filipovic ellen szabálytalankodtak a vendég védők, a megítélt 26 méteres szabadrúgást a sértett lőtte a kapura, ami kipattant a kapusról, de nem volt, aki gólra váltotta volna a lehetőséget, így maradt a döntetlen. Az első játékrészben három nagy gólszerzési lehetőséget puskázott el a hazai csapat. A II. félidőben inkább a vendégek domináltak, bár helyzetig nemigen jutottak el, viszont egy véleményes gólt sikerült szerezniük.

A hazai csapat nem adta fel és egy szerencsésnek mondható góllal egyenlített az eredményre túlságosan ráülő, ezen a napon kicsit tompább, de így is állandó veszélyt jelentő Lipót ellen. Folytatás november 14-én szombaton 14.45-kor, az "Évtized Mérkőzésén" a rekordbajnok Ferencváros elleni MOL Magyar Kupa mérkőzésen. Ezt a mérkőzést az M4 Sport Televízió élőben közvetíti, így senki nem marad le róla. A kupamérkőzés miatt az NB III-as bajnokságban az SC Sopron következik 18-án szerdán 17.00 órakor a Hűség Városában. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter). További helyszíni képeinkhez görgess!