Egyetlen fejes döntött az oltalmazott listavezető javára: Bicskei TC-III. ker. TVE 0-1 (0-0)

Megszakadt a BTC ötmeccses veretlenségi sorozata!

2020. november 22. - ventil66

dscf2016_2.JPG

Békeidőben minden bizonnyal telt házas derbi lett volna a listavezető bicskei kirándulása, amelynek előzményeként az elmúlt bajnokságban mindkét összecsapás szoros, mindössze egygólos óbudai sikert hozott és most is kiélezett csatára számítottak a futballkedvelők, hiszen a Bicske a mérkőzést megelőzően ötmeccses veretlenségi sorozattal büszkélkedhetett. A síri csendben lejátszott összecsapásra a kapukon kívül rekedt Bicske Tigers szurkolói csoport zászlóival a kerítést, majd a lelátókat is látványosan, remek kompozícióval díszítette fel. Gyászszünettel indult a mérkőzés, hiszen életének 85.évében elhunyt dr. Laczkó Mihály, korábbi MLSZ-elnök. A Magyar Kábel Művek egykori elnök-vezérigazgatója, korábban két cikluson át is vezette a Magyar Labdarúgó Szövetséget. Halálával súlyos veszteség érte a sportágat. A 2020. november 20-án elhunyt Laczkó Mihályt az MLSZ saját halottjának tekinti. Emlékét kegyelettel megőrizzük! Folytatáshoz kattints!

Dragan Vukmir csapatából ezúttal Vékony hiányzott 5 sárga lapja, Kürti és Madarász pedig sérülése miatt, így a Szűcs 7 - Radó 6, Sötét 6, Mlinárcsik 6 - Kákonyi 5, Dencinger 5, Pekowski 5, Lencsés 5 - Lassú 6, Filipovic 5, Varga Z. 6 összetételű csapat kezdett. Csereként Németh 0 (75.p.), Peinlich 0 (75.p.), Farkas 0 (75.p.) és Varga Zs. 0 (89.p.) kapott lehetőséget. A listavezető azonnal támadólag lépett fel, az 5. percben Bori jobboldali beadása után Remili lőtt mellé. A 11. percben Daróczi lövésébe Sötét önfeláldozó bevetődéssel lépett közbe. Egy perccel később a BTC is eljutott a kapuig, Kákonyi átadását Filipovic lőtte rá, de Jeszenszky a jobb alsó sarokra tartó labdát fogta.

A 20. percben Lassú jobb oldali szabadrúgását Sötét fejelte vissza, de a védők felszabadítottak a csatárok elől. A 30. percben Daróczi jobb oldali elfutás utáni centerezését Rabatin lőtte mellé. A 32. percben Lassú bal oldali szabadrúgása után Varga Z. a földön fekve emelte kapura, így a vendégkapusnak könnyű zsákmánya lett a labda. Öt perccel később egy bal oldali átívelést Remili fejelt kapura, a léc alá tartó labdát Szücs látványos vetődéssel szögletre tenyerelte. Az első játékrész utolsó eseményeként az ellene elkövetett szabálytalanság után a 20 méteres szabadrúgást Remili lőtte csúnyán fölé.

A II. félidő 5. percében Radó borította fel Borvetőt a kaputól 20 méterre, Daróczi lövése a sorfalról visszapattant, majd az ismételt ívelést Remili 5 méterről mellé fejelte. A 61. percben Radó Borvető ellen szabálytalankodott az alapvonaltól 18 méterre, a megítélt szabadrúgást Remili lőtte rá, Szűcs mutatós vetődéssel mentett. A 68. percben Bori húzott el a jobb oldalon, beadását Borvető nyolc méterről, magasra ugorva védhetetlenül fejelte a kapu jobb oldalába (0-1). A 74. percben a frissen beállt Kokenszky tette próbára a hazai kapus tudását, a 15 méteres lövést Szűcs biztos kézzel mentette. A 77. percben Borvető 20 méteres lövése megpattant az egyik hazai védőn, így lett nehezebb Szűcs dolga, de kiállta a próbát.

A 81. percben Mlinárcsik döntötte fel Remilit a kaputól 20 méterre, a rutinos csatár azonban ezt is fölé lőtte. Az utolsó reménysugár az egyenlítésre Varga Zs. baloldali beadása után történt, a vendég cerberus azonban lehúzta a játékszert. A sípmester a hazaiak általános csalódására mindössze 2 percet hosszabbított, azt pedig már kihúzta a bajnokesélyes. Összességében a Gáspár András játékvezető által dirigált találkozón talán a döntetlen igazságosabb lett volna, az egyetlen hazai védelmi kihagyás végzetesnek bizonyult a reklamálásokkal tarkított bajnokin. A listavezető III. ker. TVE megkapta a megfelelő "tiszteletet" bírói oldalról és a sok játékmegszakítás miatt a két perc hosszabbítást is "karcsúnak" ítéltük.

A gól után a vendégek már kontrollálni tudták a mérkőzést, taktikusan húzták az időt és a Bicske - az elmúlt hetek sorozatterhelésének köszönhetően is - nem tudott dominálni támadásban, kevés volt az érdemi gólhelyzet. Folytatás újabb hazai rangadóval, november 29-én vasárnap 13.00 órakor a bajnokságot remekül kezdő, de az elmúlt két hónapban látványosan visszaeső Tatabányai SC érkezik, már az előrehozott tavaszi első fordulóban. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter) További helyszíni fotóinkhoz görgess!