Győztes edzőmeccsel zárták az idényt: Bicskei TC-MTK U19 3-2 (1-1)

2020. december 05. - ventil66

btc_logo_2020.jpgA koronavírus-járvány miatt közel 1 hónapja nem játszott mérkőzést az MTK igen jó erőkből álló U19-es csapata, ezért kerestek a hétvégén szabad ellenfelet. Kapóra jött, hogy a BTC Nagyatád elleni, előre feladott bajnokija - amely után a 3 pontot 3-0-ás gólaránnyal már jóvá is írta az MLSZ - miatt a fejér megyei csapat rendelkezésre állt, így a bicskei műfüves játéktéren egy hajtós kis edzőmeccset játszott a két gárda pénteken este. A Bicske - kihasználva az alkalmat - már próbajátékost is szerepeltetett, gondolva a téli átigazolási időszakra. Folytatáshoz kattints!

Vukmir Dragan a Kertész - Horváth M., Mlinárcsik,Vékony - Kákonyi, Dencinger, Lassú, Farkas, Lencsés - Varga Z., Peinlich összeállításban küldte pályára csapatát, míg csereként Pekowski, Varga Zs., Török, Németh, Radó, Valentics, Bajor, Kürti és a próbajátékos Singh is lehetőséghez jutott. Nem járt még körbe a másodperc mutató, amikor egy jól sikerült vendéglövést Kertész csak kiütni tudott, a berobbanó Kovács 12 méterről a kapu közepébe lőtt (0-1). A 14. percben bal oldali sarokrúgás után Vékony zavartalanul fejelt a kapu mellé. A 20. percben ismét a bal oldalról szállt a kapu elé a játékszer, némi kavarodás után Varga Z. keresztbe emelt és Vékony ezúttal eltalálta az ötös sarkától a kapu bal oldalát (1-1). Két perc elteltével Lencsés bal oldali beadását Farkas M. kínálkozó helyzetben hat méterről a léc fölé fejelte. A 34. percben Farkas emelt Peinlich elé, a kissé magas labdát még megszelidítette, de lövése a lécet súrolva hagyta el a játékteret.

A II. félidőre szinte teljesen kicserélődött a hazai csapat. Kiegyenlített küzdelem után a 76. percben a vendégek ismét megszerezték a vezetést, egy jobb oldali beadást Doncsecz mintegy 10 méterről a kapu bal oldalába továbbított (1-2). Két perccel később nagy védelmi hiba után Bakos került nagy helyzetbe, de védőink az utolsó pillanatban szögletre mentettek. A 85. percben jobb oldali szöglet után Kürti és Vékony egymást zavarták, végül Vékony lövéshez jutott, de így a kisérlet gyengére sikerült és a kapus megfogta a labdát. A 87. percben Bajor kapott remek indítást a jobb oldalon Pekowskitól, kilépett a védők közül és 12 méterről a kapu jobb oldalába zúdított (2-2). És még nem volt vége, az utolsó előtti percben jött a slusszpoén! Török szerzett labdát az ellenfél térfelén, néhány métert vezette, majd 22 méterről a kapuba bombázott, a labda a lécről pattant a gólvonal mögé (3-2). Szépségdíjas találat volt!

Az utolsó 20 percre próbajátékosként pályára lépett Singh Armaan, aki félig szikh nemzetiségű, indiai származású, de magyar állampolgárságú és a Fővárosi Vízművek játékosa jelenleg. A bemutatkozása nem is sikerült rosszra, volt néhány biztató megmozdulása. Jók: Kákonyi, Vékony, Pekowski, Bajor. Hajtós, remek játékosokból álló ellenfelet gyűrt le a Bicske az idényzárón (a két csapat a tavaszi felkészülésre is lekötött már egy mérkőzést)  és a hétvégére már csak az maradt nyitott kérdés, hogy a 9-11. helyek melyikén mehet karácsonyozni az együttes. Stabil kiegyensúlyozott őszt produkált a második NB III-as idényét töltő alakulat, a középmezőny tagjaként várja a 17 meccses tavaszi folytatást. A Ferencváros elleni történelmi MOL Magyar Kupa mérkőzésre pedig - a zárt kapuk ellenére - minden szurkoló szívesen fog visszaemlékezni. Bízunk a telt lelátók előtti tavaszi folytatásban! (tudósított: Venczel József)