Ötöt vágott a hajrában Csordás Csaba csapata: Bicskei TC-Főnix FC 5-0 (0-0)

2021. január 22. - ventil66

140923823_870874443751867_2069825087188270578_n.jpgTíz napnyi felkészülés után szerdán este máris lejátszotta első felkészülési mérkőzését a Bicskei TC csapata. A szegedi NB II-es alakulathoz távozó sikeredző Vukmir Dragan helyébe a szintén komoly NB I-es játékosmúlttal rendelkező Csordás Csaba érkezett, aki nagy lelkesedéssel vetette magát munkába a fejér megyei kisvárosban. Több próbajátékost is megnézett a fejér megyei I. osztályú bajnokság 12. helyén álló csapat elleni találkozón, így az első játékrészben a Szűcs - Rétyi, Horváth, Vékony, Lencsés - Sötét - Szabó, Kákonyi, Lassú, Peinlich - Rigó összetételű tizenegy futott ki, míg a második játékrészben Kertész - Farkas, Mlinárcsik, Radó, Valentics - Németh, Pekowski, Dencinger, Singh - Kürti és Tolnay kapott játéklehetőséget. Folytatáshoz kattints!

A terheléstől kissé ólmos lábaknak köszönhetően egészen a második félidő derekáig kellett várni a gólgyártás beindulására. A 67. percben Farkas 13 méterről helyezte az elé kerülő labdát a kapu bal oldalába (1-0), két perccel később Németh egy végsőkig kijátszott akció végén lőtt ziccerben a hálóba (2-0). A 78. percben Mlinárcsik egy hazai szöglet után védhetetlenül bombázott a bal felső sarokba (3-0), újabb egy perc elteltével Bajor a jobbösszekötő helyéről finom mozdulattal talált a jobb alsóba (4-0). A negyedórás gólzáport Németh zárta, amikor a buktatásáért joggal megítélt tizenegyest gólra váltotta (5-0).

Komoly szakmai elemzéseknek nem sok értelme van a felkészülés ezen szakaszában, azt eddig is tudtuk, hogy a Főnix FC fiatal gárdája mindig szívós ellenfél és ezúttal is megilletődöttség nélkül igyekeztek, robotoltak mindvégig. Az mindenképpen biztató bicskei szempontból, hogy végül a papírformát maximálisan igazolva, szép gólokkal sikerült hozni az elvárható eredményt. Folytatás január 27-én szerdán 18.00 órakor hazai pályán, a REAC csapata ellen. További helyszíni fotóinkhoz görgess!