Lendületes második félidőben győzött a rutin: Bicskei TC-Vasas U19 6-1 (0-0)

2021. február 06. - ventil66

dscf2140_1.JPGSzokatlan időpontban, szerdán ebédidőben csapatunk a Kertész - Horváth, Kákonyi, Vékony - Szabó, Dencinger, Pekowski, Rétyi, Lassú - Németh, Kürti összeállításban kezdte a mérkőzést. Az első jelentősebb eseményre a 16. percig kellett várni, ekkor Vékony rossz átadásából Józsa került helyzetbe, de Kertész jól avatkozott játékba és mentett. Hat perccel később Vékony és Németh futott össze az ellenfél térfelén, az ezt követő kontrából újra Józsa került ziccerbe, de fölé bombázott. Az első valamire való hazai támadás a 24. percben futott, Németh indította Rétyit, aki elfutott a bal oldalon, beadásáról Kürti centikkel maradt le. A 41. percben Dencinger a lyukra futó Némethet hozta játékba, aki kétszer is rontott, végül szögletre mentettek előle. A félidőben cserélt csapatunk, a korábban rosszul eső Kürti (őt a mérkőzés után mentő vitte el, de nincs nagyobb baj) helyére Lencsés, valamint Lassú és Szabó helyére Peinlich, illetve Farkas M. léptek pályára, utóbbi lett a jobb oldali futó, később még pályára lépett Valentics, Bajor és Mlinárcsik, akik Horváth, Dencinger és Németh helyett játszottak. Folytatáshoz kattints!

Alig telt el három perc, máris a Vasas kapujában táncolt a labda. Peinlich futott el a jobb oldalon, Németh elé tálalt, aki egy csel után 12 méterről a kapu bal oldalába lőtt (1-0). Az 51. percben Dencingert öklelték fel a 16-os előtt, a megítélt szabadrúgást Farkas M. a felugró sorfal alatt a kapu jobb oldalába lőtte (2-0). A 63. percben Lencsés remek jobb oldali beadása után Németh addig vacakolt, míg szögletre mentettek a vendég védők, a beívelést Lencsés 6 méterről a kapu bal oldalába fejelte (3-0). A 70. percben Peinlich rossz labdájával Gyürkit indította, aki a kifutó kapus mellett elpasszolta Földinek, neki pedig nem volt nehéz az üres kapuba gurítani (3-1). A 79. percben Rétyi tört be a büntetőterületre, ahol fellökték, 11-es! Kákonyi higgadtan váltotta gólra a lehetőséget (4-1). Két perccel később Kákonyi jobb oldali beadását Bajor 10 méterről, remek mozdulattal pörgette a hálóba (5-1). És még nem volt vége, a 86. percben Lencsést borították fel a jobb oldali 16-os sarkánál, a szabadrúgást Peinlich a hosszú sarokba bombázta (6-1). A II. félidőre kinyílott a gólzsák, az első játékrésszel ellentétben helyenként szép támadásokat vezettünk és az azt követő pontrúgásokból sikerült gólokat szerezni. A dabasi vendég szereplésre hasonlított az első félidő, de a második játékrész már bíztató képet mutatott. Folytatás szombaton 11.00 órakor az ESMTK ellen. (tudósított: Venczel József, fotók: Komjáthy Péter) További felvételeink megtekintéséhez görgess!