Korai góllal igazolta a papírformát a vendégcsapat: Bicskei TC-VLS Veszprém 0-1 (0-1)

2021. március 01. - ventil66

dscf2307.JPGAz időjárás istene megkönyörült a bicskei játéktéren az első "tavaszi" bajnoki mérkőzést megelőzően, hiszen bő egy hétig nem volt csapadék, napos-szeles idő volt több napon át. Így a körülményekhez képest nem mély, de jócskán göröngyös talaj fogadta a pályára lépő csapatokat. Komolyabb pályakezelésre március közepén nyílhat lehetőség a vegetáció beindulásával. A vasárnapi ellenfél az a VLS Veszprém (4.) volt, amely ősszel sima 2-0-val intézte el a most 10. helyen álló, azon a napon igen gyenge játékot produkáló csapatunkat. Folytatáshoz kattints!

A ragyogó időben lejátszott, sajnálatos módon nézők nélküli ütközetben csapatunk a Szűcs 6 - Szabó 5, Horváth 4, Vékony 4, Rétyi 5 - Dencinger 5, Kákonyi 6, Peinlich 5, Pekowski 5 - Kürti 4, Németh 5 összeállításban kezdett. A 4. percben Nagy 20 méteres lövése centikkel kerülte el a hazai kaput, még ugyanebben a percben eladta a labdát az egyik hazai játékos Majornak, aki egy csel után a kiinduló kapus mellett 10 méterről a kapu bal oldalába lőtt (0-1). A 20. percben Major pazar mozdulattal vette át a labdát a 16-os sarkánál, a lövést azonban elrontotta. Három perccel később Peinlich kapott egy jó átadást, majd lőtt 22 méterről, de a próbálkozást az egyik vendég védő blokkolta. A 27. percben Nagy bal oldali szabadrúgását Somogyi fejelte kapura, Szűcs bravúrral védte, igaz a fejes lesről történt, így szabadrúgással folytatódott a játék. A 31. percben Gálfi kapott jó labdát a félpályánál, de néhány lépés után ritkán látható módon átesett a játékszeren. A 40. percben Szabó jobb oldali beadása után Kürti bombája lepattant a védőkről. A lefújás előtti percben Peinlich indította Kürtit, aki elől az egyik védő csak az utolsó pillanatban mentett hazaadással.

A félidőben cserélt Csordás Csaba, akinek ez volt az első tétmeccse a hazai kispadon. Kürti helyett Radó 6 folytatta. A II. játékrész 3. percében Szűcs a kapujából messze kifutva fejjel mentett, közben ütközött a veszprémi csatárral, az esetet egy kis gyógykezelés követte. A 63. percben Nagy 20 méteres lövése a jobb kapufán csattant. A 64. percben Pekowskit Sötét 6 váltotta. Két perccel később Németh kapott egy remek keresztlabdát, egy jó csel után a 18 méteres lövése gyengére sikeredett és Deczkinek nem okozott gondot. A 67. percben egy végletekig kijátszott támadás után Babos lövését Szűcs bravúrosan védte. A 77. percben Peinlichet lökték fel az alapvonaltól mintegy 20 méterre, de a bal oldalról elvégzett szabadrúgás nem hozott eredményt.

További két cserével élt a hazai edző, Peinlichet és Némethet Lencsés 0 és Móri 0 váltotta . A 89. percben Krebsz tört be a hazai 16-oson belülre, Kákonyi az utolsó pillanatban becsúszással mentett. A korán bekapott, nagy hibát követő gól sokáig béklyót kötött .a hazai csapat lábára, kapkodva, sokat hibázva futott az eredmény után, a mérkőzés nagy részében egyenrangú ellenfélként, de sikertelenül. Búslakodni nincs idő, a jövő vasárnap 11.00 órakor kezdődő matinén a szomszédvár Puskás Akadémia FC II csapatához utazik Csordás Csaba alakulata, amely ugyan a fordulót követően maradt a 10. helyen, de a távolság csökkent a kieső zónától, így kiélezett mérkőzés várható. (tudósított: Venczel József és Komjáthy Péter) További helyszíni fotóinkhoz görgess!