9 ember ellen sem sikerült betalálni, gól nélküli döntetlen a kiesési helyosztón: Bicskei TC-Balatonfüredi FC 0-0

2021. március 15. - ventil66

dscf2378.JPGAz őszi idegenbeli siker (3-2) után Bicskén találkozott a két, kiesés ellen küzdő alakulat vasárnap kora délután. Csordás Csaba csapatában lassan felépül mindenki és joggal várták a szurkolók, hogy végre beinduljon a tavaszi menetelés. A helyzet hasonló volt az egy héttel korábbi felcsúti ütközethez (2-7), szintén 2 ponttal mögöttünk tanyázó ellenfelet kellett megfékezni. A BTC a Szűcs 0 - Kákonyi 5, Radó 6, Sötét 6, Mlinárcsik 6, Lencsés 5 - Pekowski 5, Lassú 5, Dencinger 6 - Kürti 4, Peinlich 5 összeállításban lépett pályára Juhász Dávid sípjelére (partjelzői Molnár István és Jászberényi Marcell voltak). Csereként Varga 4 (58.p.), Németh 0 (69.p.), Rétyi 0 (69.p.) és Móri 0 (75.p.) kapott lehetőséget. A 2. percben Peinlichet lökték fel a vendégvédők a kaputól 18 méternyire, kissé jobbról, a szabadrúgást a sértett lőtte a kapus kezébe. Folytatáshoz kattints!

A 9. percben egy jobb oldali beadást követően Csikós lőtt 18 méterről mellé. A 18. percben Szabó Bence mintegy 28 méteres szabadrúgást vállalt el, de mellé trafált. A 20. percben Peinlich sarokrúgása után Kákonyi Lassú elé tálalt, akinek 14 méteres lövése megpattant a védőkön, de nem eléggé, így a vendég kapu felszabadult. A 30. percben jobb oldali szöglet után Schillinger előre vetődve fejelt mellé. Három perccel később Kákonyi 20 méteres lövése magasan a kapu fölött hagyta el a játékteret. A 38. percben Kürti keresztlabdáját Lencsés megszelidítette, majd 20 méterről fölé lőtte. A 41. percben Szalai beadását Szabó Bence lőtte rá, Szűcs azonban biztos kézzel védett.

A második játékrész egy nagy füredi lehetőséggel kezdődött, 16 és fél méteres szabadrúgást rúghatott Szabó Bence, Szűcsnek nem okozott gondot a kísérlet. Az 54. percben Burucz szabálytalankodott alig a félvonalon túl, a játékvezető szabadrúgást ítélt és sárga lappal "jutalmazta", amit nehezményezett, megjegyzést tett és már villant is a piros. Benének volt még hozzászólni valója és ő is a kiállítás sorsára jutott. Az 57. percben Peinlich beadását Sötét fejelte a kapu fölé. A 66. percben a frissen beállt Pápai lőtt fölé. A 75. percben Rétyi futott el a jobb oldalon, beadását Radó 14 méterről fejelte Keserű kezébe. Három perccel később újra Rétyi adott be jobbról, Dencinger hat méteres fejese a bal kapufán csattant, a kipattanóra nem érkezett hazai játékos. A 82. percben Varga jobb oldali szögletrúgása Lencsést találta nagy helyzetben, de mellé fejelt.

A 87. percben Németh elé került a labda a 16-osnál, lövése azonban csúnyán mellé szállt. A 90. percben Móri jobb oldali beadása után Lencsés ismét fejelhetett 8 méterről, de nem találta el a kaput. Vereséggel felérő döntetlent sikerült elérni a hazai csapatnak. A Füred megtette azt a szívességet, hogy egy pillanat alatt kettős emberelőnyhöz juttatta ellenfelét, de ez is kevés volt ezen a napon. Sok volt a kapkodás, a pontatlanság a passzoknál és a beadásoknál, ráadásul a harci szellem is hagyott kívánnivalót maga után. Az, hogy megvan az első tavaszi pont, bizony sovány vigasz, mert a riválisok sorra gyűjtik a pontokat. Már csak a 14. helyen áll a Bicskei TC, 3 pontra a biztos kieső helytől és 2-re a veszélyt jelentő 15-ik pozícótól, bár ezen a téren a Nyugati csoport tizenötödik helyezettje vitathatatlanul jobban áll a másik csoport hasonló helyen álló csapatához képest (a három csoport leggyengébb 15-ik helyezettje is búcsúzik a szezon végén az NB III-tól).

Érthetetlen a Bicske eddigi görcsös, pontatlan tavaszi játéka, amely során szinte mindenki mélyen a tudása alatt teljesít. A kettős emberelőnyt korántsem tudta kihasználni a csapat, a vendégek még nagyobb koncentrációval védekeztek, sőt még a veszélyes kontrák is benne voltak a játékukban. Pozitívum, hogy a múlt heti gólzápor után a védelem legalább stabilizálódni látszik. Javítási lehetőség jövő héten egy újabb élet-halál mérkőzésen, vasárnap 15.00 órától a BKV Előre ellen idegenben. A megyei II. osztályban vitézkedő Bicske II. a szomszédvár Szár otthonában ért el 1-1-es döntetlent, úgy, hogy két tizenegyeséből csak az egyiket tudta értékesíteni. Ennek ellenére bronzérmes pozícióból várja a jövő heti, listavezető Bakonycsernye elleni hazai csatát. (tudósított: Venczel József és Komjáthy Péter) További helyszíni fotóinkhoz görgess!